Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dynamic DNS go.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004

View Postcosmineuz, on 02 octombrie 2017 - 21:05, said:

Si din NAS nu trebuie sa mai setez nimic la "External Access"? Permisiuni, domeniu dyn dns, ceva?
Nu. :)
Pe adresa https://xxx.go.ro:5001 vei accesa webpage-ul NAS-ului si te loghezi cu userul/parola definite de tine.

#20
cosmineuz

cosmineuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 25.02.2016
Merge! Tocmai am probat de pe telefon. VA multumesc foarte mult!

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
1. Solutia RDS e eleganta si merge cu orice dispozitiv.
2. Accesand xxxy.go.ro automat cererea e trimisa catre IP-ul dinamic alocat in acel moment, by default pe portul 80.
3. Din router, trebuie sa faci port forwarding, catre un IP din LAN, folosing porturile.
4. In LAN, da IP fix serverului

Poti redirectiona portul 5000 -> 5000, si 5001 -> 5001 (accesezi pe https) in cazul interfetei Xpenology.

#22
cosmineuz

cosmineuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 25.02.2016
Multumesc. Am reusit. Ma simt de parca am descoperit un continent nou :)

#23
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,441
  • Înscris: 06.06.2006
Bine ar fi sa schimbi si porturile default in DSM. Ca botii de ascultare sunt la moda.

#24
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
eu am creat din doar 2 click-uri DDNS pe asuscomm.com , dar zice ca e limitat la 5 conexiuni concomitente si bine nu apare la cautare pe google
DDNS-ul  go.ro de la RDS cate coneziuni concomitente suporta, e limtat la un numar de conexiuni ?

Edited by July02, 26 November 2017 - 07:54.


#25
dandumit

dandumit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.01.2005
stie oare cineva cum se seteaza Dynamic DNS  de la digi / go.ro in pfsense ?  sau se poate modifica un Service Type existent ?

#26
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Nu se seteaza in nici un fel ; nu e nevoie sa anunti tu IP-ul cand se schimba pt. ca DNS server-ul RDS care tine zona .go.ro este anuntata automat de server-ul lor ce tine sesiunile PPPoE ; atata timp cat sesiunea PPPoE este activa hostname-ul tau .go.ro e sincronizat automat cu IP-ul tau de WAN .
Daca ai vreun serviciu care necesita sa faci aceasta configurare noip.com ( dynupdate.no-ip.com fiind server-ul/domeniul catre care trebuie sa trimiti manual  anuntul cu IP-ul  ) sunt cam singurul serviciu DDNS ramas gratuit ( mai sunt gratuite cele  ale producatorilor diferitelor echipamente gen ASUS dar nici acelea nu le poti configura manual fiind incluse ca serviciu in firmware-ul lor ).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate