Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ce semnifica : Administrarea probatoriului - In conditiile in care pana la acest stadiu am depus la instanta toate probele si actele necesare ? Trebui

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Intr-un dosar civil pe rol la judecatorie  avand ca obiect : Fond funciar constatare nulitate absolută parțială titlu de proprietate , instanta la ultimul termen a hotarat  ,,Solutia pe scurt: pentru administrarea probatoriului ,, Mentionez ca acest litigiu sunt mandatar al unui unchi batran si totodata intervenient acceptat de catre instanta de judecata. In conditiile in care in cererea mea de interventie si ulterior pana la ascest stadiu am depus la instanta totate dovezile insemnant inscrisuri si acte eliberate de catre institutii ale statului Roman, Prefectura, primarie, comisie judeteana fond funciar, ANRP, Politie  si anume,constatari la fata locului. Totodata am depus si Interogatoriul scris pe care doresc a raspunde cele doua comisii de fond funciar,locala si judeteana care sunt parate in dosar iar institutia prefectului este reclamanta. Administrarea probatoriului insemnand ca, se va stabili un termen cand se va administra si dezbate propbatoriul.  Am solicitat scris instantei chiar in cererea de interventie ca nu sunt de acord cu martori pentru ca acestia nu ar putea fii mai presus decat actele si inscrisurile care demonstreaza adevarul. Intreb: - Daca nu mai am alte probe sunt luate in consideratie cele depuse pana in prezent ?  Ori trebuie sa le mai fotocopiez inca odata pentru a le depune din nou  la instanta ? Ar mai fii o preoba,un inscris si anume o fisa de punere in posesie ( falsa) nedatata  neinregistrata nici unde care a fost emisa  de consiliul local al comunei respective si in baza careia sa facut o vanzare de teren. Aceasta se afla in copie la notariatul public unde sa facut vanzarea, dar notarul refuza sa imi dea o copie conform cu originalul. Care ar fii pasii de facut ? Mai depun tot setul de 120 pagini de documente ? Pot solicita instantei sa cerra notariatului inscrisul. Pot solicita instantei sa ceara primariei respective sa spuna in baza carui act sa emis acea fisa de punere in posesie. Deoarece primarul mie personal nu imi raspunde cererii.   Se poate solicita in  judecarea si administrarea  probatoriului in lipsa noastra ?  cand depun concluziile scrise ? Va multumesc

#2
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Nu esti singur in procesul ala. Mai au si altii probatorii de administrat.

#3
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
- Daca nu mai am alte probe sunt luate in consideratie cele depuse pana in prezent ? DA
- Ori trebuie sa le mai fotocopiez inca odata pentru a le depune din nou  la instanta ? NU
- Ar mai fii o preoba,un inscris si anume o fisa de punere in posesie ( falsa) nedatata  neinregistrata nici unde care a fost emisa  de consiliul local al comunei respective si in baza careia sa facut o vanzare de teren. Aceasta se afla in copie la notariatul public unde sa facut vanzarea, dar notarul refuza sa imi dea o copie conform cu originalul. Care ar fii pasii de facut ? Mai depun tot setul de 120 pagini de documente ? NU
- Pot solicita instantei sa cerra notariatului inscrisul. DA
- Pot solicita instantei sa ceara primariei respective sa spuna in baza carui act sa emis acea fisa de punere in posesie. DA
- Se poate solicita in  judecarea si administrarea  probatoriului in lipsa noastra ? DA (nu ca ar fi recomandat, dar se poate)
- Cand depun concluziile scrise ? La ultimul termen de judecata, dupa (sau odata cu) depunerea concluziile orale.

#4
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

 warchilde, on 02 octombrie 2017 - 11:38, said:

- Daca nu mai am alte probe sunt luate in consideratie cele depuse pana in prezent ? DA
- Ori trebuie sa le mai fotocopiez inca odata pentru a le depune din nou  la instanta ? NU
- Ar mai fii o preoba,un inscris si anume o fisa de punere in posesie ( falsa) nedatata  neinregistrata nici unde care a fost emisa  de consiliul local al comunei respective si in baza careia sa facut o vanzare de teren. Aceasta se afla in copie la notariatul public unde sa facut vanzarea, dar notarul refuza sa imi dea o copie conform cu originalul. Care ar fii pasii de facut ? Mai depun tot setul de 120 pagini de documente ? NU
- Pot solicita instantei sa cerra notariatului inscrisul. DA
- Pot solicita instantei sa ceara primariei respective sa spuna in baza carui act sa emis acea fisa de punere in posesie. DA
- Se poate solicita in  judecarea si administrarea  probatoriului in lipsa noastra ? DA (nu ca ar fi recomandat, dar se poate)
- Cand depun concluziile scrise ? La ultimul termen de judecata, dupa (sau odata cu) depunerea concluziile orale.

 warchilde, on 02 octombrie 2017 - 11:38, said:

- Daca nu mai am alte probe sunt luate in consideratie cele depuse pana in prezent ? DA
- Ori trebuie sa le mai fotocopiez inca odata pentru a le depune din nou  la instanta ? NU
- Ar mai fii o preoba,un inscris si anume o fisa de punere in posesie ( falsa) nedatata  neinregistrata nici unde care a fost emisa  de consiliul local al comunei respective si in baza careia sa facut o vanzare de teren. Aceasta se afla in copie la notariatul public unde sa facut vanzarea, dar notarul refuza sa imi dea o copie conform cu originalul. Care ar fii pasii de facut ? Mai depun tot setul de 120 pagini de documente ? NU
- Pot solicita instantei sa cerra notariatului inscrisul. DA
- Pot solicita instantei sa ceara primariei respective sa spuna in baza carui act sa emis acea fisa de punere in posesie. DA
- Se poate solicita in  judecarea si administrarea  probatoriului in lipsa noastra ? DA (nu ca ar fi recomandat, dar se poate)
- Cand depun concluziile scrise ? La ultimul termen de judecata, dupa (sau odata cu) depunerea concluziile orale.
Multumesc domnule, doamna, warchilde pentru raspusul dat chiar nu mai credeam  crezut ca sunt si oameni adevarati ! Imi este suficient si exact la obiect. Ma rog pentru sanatatea dumneavoastra ! Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate