Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sfat hosting

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Salut !

Am una bucata blog si momentan este gazduit la easyhost dar imi cam bag picioarele in ei din noua motive:

1. Suport tehnic inexistent. Stau zece ani la telefon fara sa raspunda nimeni.
2. Am aflat recent ca serverul este tocami in fucking Elevtia.

So, aveti recomandare de ceva hosturi bune cu servere in Romania ?

Maxim 20 de euro drept buget cu minim 10 GB stocare, preferabil sa se incarce cat mai repede, backup neaparat zilnic si cam atat blogul este pe Wordpress.

Thanks !

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Xservers, MXHost, NewHost.
Vezi ca unii au pachete speciale pentru WP, poti sa arunci un ochi peste.

Aia cu incarcatul repede vezi ca tine si de site-ul tau. Poti avea gazduire si in Germania si sa se incarce foarte rapid site-ul daca stii sa il optimizezi cum trebuie.
Daca e 20/luna, mai repede as lua un vps in locul tau si inveti sa il administrezi.

Edited by tigerheart, 01 October 2017 - 16:55.


#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007

 tigerheart, on 01 octombrie 2017 - 16:51, said:

Aia cu incarcatul repede vezi ca tine si de site-ul tau. Poti avea gazduire si in Germania si sa se incarce foarte rapid site-ul daca stii sa il optimizezi cum trebuie.

+1

Cateva zeci de ms cat afecteaza distanta pana la serverul tinut prin Europa e nimica toata, daca serverul sta sute/mii de ms pentru a genera continutul.

Edited by dani.user, 01 October 2017 - 17:01.


#4
GigiZmeu

GigiZmeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 25.09.2017

 tigerheart, on 01 octombrie 2017 - 16:51, said:

Xservers, MXHost, NewHost.
-1
Cel mai intelept e sa te tii cat mai departe de host-urile romanesti, cei patiti stiu de ce.

#5
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Prefer un răspuns din partea celor care au folosit respectivele hosturi și desigur nu au avut probleme cu site-ul și nici pe parte de suport tehnic.

Sa ajung și eu la o concluzie totuși :))

Edited by maxb2000, 01 October 2017 - 17:11.


#6
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 maxb2000, on 01 octombrie 2017 - 16:43, said:

Salut !

Am una bucata blog si momentan este gazduit la easyhost dar imi cam bag picioarele in ei din noua motive:

1. Suport tehnic inexistent. Stau zece ani la telefon fara sa raspunda nimeni.
2. Am aflat recent ca serverul este tocami in fucking Elevtia.

So, aveti recomandare de ceva hosturi bune cu servere in Romania ?

Maxim 20 de euro drept buget cu minim 10 GB stocare, preferabil sa se incarce cat mai repede, backup neaparat zilnic si cam atat blogul este pe Wordpress.

Thanks !

Buna max,

Ai un buget destul de mare in care ar intra lejer un VPS,,, noi am luat de la hetnix pachetul OVD (de aici www.hetnix.com/vps-servers.xml) si pana acum suntem foarte multumiti .
Este fara management , dar iti ofera configuratia initiala gratuita , iar la noi dupa ce au instalat un panel si ceva configurari facute de ei pe acolo nu am avut probleme .

#7
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Da dar nu au in Romania hosting cum am cerut.

M-am oprit la MX Host dar am văzut ca au limita I/O 10 MB/s. Ar trebui să-mi fac griji?

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Ce fel de probleme ai avut la EasyHost? Ca sa intelegem si ce s-a intamplat acolo.
Eu lucrez cu MXHost de vreo 6-7ani, raspund rapid la suport prin tichete, inclusiv noaptea i-am pus putin la munca Posted Image . Cu XServers si NewHost s-a ocupat mai mult un prieten de-al meu cand era vorba de partea de suport si raspund si ei destul de rapid, chiar nu au fost probleme. De asta ti i-am recomandat. Plus ca si ofertele lor sunt bune, depinde de cat de pretentios esti. La partea de incarcare, am site-uri la care prima conexiune se realizeaza in 40-60ms si continutul se incarca foarte rapid, dar cum am zis si inainte, trebuie sa optimizezi foarte bine si site-ul, nu sa astepti minuni din partea contului de gazduire si sa incarci site-ul cu zeci de pluginuri.

Edited by tigerheart, 01 October 2017 - 17:24.


#9
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Pai când am vrut sa migrez la un pachet nou în cazul meu la Office 365 a trebuit sa dau 4-5 telefoane sa se facă migrarea ca tot ziceau ca o sa facă diseară și tot asa timp de câteva zile. După trebuia sa facă migrarea unui alt domeniu la alt pachet și după ce au făcut-o, nu mergea site ul, au spus ca rezolva, am stat doua ore mort ca pestele pe uscat și abia după a mers. A doua zi a murit din nou, sunat din nou și s a rezolvat. La suport tehnic am stat doua ore la telefon pentru ca la email nu am avut niciodată șanse sa se răspundă! Am stat pana la 1 noaptea și am închis telefonul..

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
Ce legatura are Office 365 cu Wordpress?

#11
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
@dani.user, EasyHost ofera email folosind Office365.

@maxb2000, vezi ca nu intotdeauna primesti suport la minut, indiferent de firma, daca sunt aglomerati sau au clienti importanti care cotizeaza de zeci de ori mai mult decat tine la ei si au probleme, e posibil sa mai astepti la coada ;) cred ca uneori mai conteaza si asta, cat de mult cotizezi.

#12
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 maxb2000, on 01 octombrie 2017 - 17:21, said:

Da dar nu au in Romania hosting cum am cerut.


Cum sa nu ? Dupa ce dai click pe order now acolo, ai ceva gen `datacenter option` si dai pe romanian datacenter .

#13
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

 tigerheart, on 01 octombrie 2017 - 17:56, said:

@dani.user, EasyHost ofera email folosind Office365.

@maxb2000, vezi ca nu intotdeauna primesti suport la minut, indiferent de firma, daca sunt aglomerati sau au clienti importanti care cotizeaza de zeci de ori mai mult decat tine la ei si au probleme, e posibil sa mai astepti la coada ;) cred ca uneori mai conteaza si asta, cat de mult cotizezi.
Dar de fiecare data? Mereu mi au răspuns greu la telefon și sau mail. Am mai avut și alte probleme dar nu-mi aduc aminte de toate acum :)))

#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Eu doar ziceam o posibilitate, nu am de unde sa stiu cum lucreaza. Dar stiu ca au clienti destul de mari. Poate doar nu au multe persoane care sa se ocupe de suportul tehnic, nu stiu.

 Ingrid83, on 01 octombrie 2017 - 18:03, said:

Dupa ce dai click pe order now acolo, ai ceva gen `datacenter option` si dai pe romanian datacenter .
Pentru care mai platesti 0.25euro/luna Posted Image ce gluma buna.
"Ingrid", de cand te-ai inregistrat pe aici discuti non stop despre ei, de parca.... stii tu ;). Ia o gura de aer. Nu degeaba nu mai poti pune link catre acel site.

#15
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 xServers

#16
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 tigerheart, on 01 octombrie 2017 - 18:33, said:

Eu doar ziceam o posibilitate, nu am de unde sa stiu cum lucreaza. Dar stiu ca au clienti destul de mari. Poate doar nu au multe persoane care sa se ocupe de suportul tehnic, nu stiu.


Pentru care mai platesti 0.25euro/luna Posted Image ce gluma buna.
"Ingrid", de cand te-ai inregistrat pe aici discuti non stop despre ei, de parca.... stii tu Posted Image. Ia o gura de aer. Nu degeaba nu mai poti pune link catre acel site.

Scuze , nu am vrut sa deranjez.

#17
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012
Recomandați Hostinger?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate