Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Voi intarziati la job?

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#145
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Acum stim unde stai. Am sa-ti sun la interfon cand mai ajung prin zona.

#146
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005

View Postsebulbus, on 17 octombrie 2017 - 21:02, said:

Acum stim unde stai. Am sa-ti sun la interfon cand mai ajung prin zona.
Să ai di grijă să nu întârzii.

#147
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008
Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pJY0mBWHPw4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa incepem sa ne dam seama de efectele negative ale trezitului matinal? Posted Image

#148
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Cum am intarziat eu vineri la job
Am dus iubirea la munca si cand sa intru pe Margeanului sa o iau inspre Petre Ispirescu, coloana taticu pe toata strada. Hai sa o iau spre sos Alexandriei zic. Ajung acolo dau sa ma intorc in rondul de la OMV, vine o betoniera condusa de un mwist care ma impinge spre  sos. Magurele. Acolo iar coloana pe sensul catre Bucuresti de m-au luat dracii si am zis hai soarta, hai sa vedem ce imi rezervi tu azi. Cum necum ajung in centura si trec cu chiu cu vai de intersectia dinspre Berceni, urma aia de la DN4 Popesti Leordeni si iar chin. Dintr-o data s-a facut loc spre dreapta si iacata-ma in drum spre Oltenita. La un moment dat vad in stanga drum catre Manastirea Nana Luica si ma duc si pe acolo. Era inchisa nimic inpresionant, multi minoritari uimiti sa ma vada pe acolo. Ma intorc iar in DN4 o iau iar spre Oltenita unde ajung si parchez la Carrefour Market din centru, cred. Imi iau un sandvis si ma dau pe net sa vad ce dracu e de vizitat pe aici. Intre timp ma suna de la job ca a venit DOF-ul cu auditul. Le dau ceva indicatii pretioase si haidi pa, descurcati-va si singuri eu am de explorat chestii.
Vad pe AFA de catedrala Sf Nicolae sau ceva, ma duc acolo, nu e cone stie ce.
Cum nu aveam chef sa ma reintorc pe DN 4 o iau spre Giurgiu mergand prin toate satele de pe acolo. Pe urma la intersectia cu DN 5 m-am intors spre Bucuresti di am ajins la job pe la 12:30. Aia erau fierti cu auditul, eu eram mega zen.

#149
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostKokoshmare, on 02 aprilie 2018 - 17:38, said:

Aia erau fierti cu auditul, eu eram mega zen.


Pai erai zen c-oi fi cine stie ce mare sef pe-acolo, ca daca erai un amarat de slujbas, incercai si sa zbori.

Edited by Laberta, 02 April 2018 - 17:48.


#150
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostLaberta, on 02 aprilie 2018 - 17:47, said:




Pai erai zen c-oi fi cine stie ce mare sef pe-acolo, ca daca erai un amarat de slujbas, incercai si sa zbori.
Privilegiile postului.

#151
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Atunci de ce zici ca intarzii la serviciu? ca sefii nu intarzie niciodata, chair daca ajung dupa 4 ore.

Edited by Laberta, 02 April 2018 - 18:20.


#152
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View PostLaberta, on 02 aprilie 2018 - 18:18, said:

....ca sefii nu intarzie niciodata, chair daca ajung dupa 4 ore.....
si pe urma se plang ca le vin angajatii tarziu si ca firma da faliment.

#153
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostLaberta, on 02 aprilie 2018 - 18:18, said:

Atunci de ce zici ca intarzii la serviciu? ca sefii nu intarzie niciodata, chair daca ajung dupa 4 ore.
Am muncit mai bine de 10 ani sa imi formez o echipa care se poate descurca astfel incat acu sa imi permit si eu niste monente de astea. Acu 10 ani pe vremea asta aveam in fata nuste mucosi de 19-20 de ani care nu stiau sa se lege la pantofi. Dupa mult timp si mari eforturi am avut si cateva succese in privinta oamenilor si sunt tare mandru de asta.

#154
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Pana una alta a venit audit-ul si ai plecat la plimbare.

#155
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Cu ani in urma au mutat sediul la Firma unde lucram iar din centru am ajuns intr-o margine/suburbie a orasului.Eram la inceput si  o parte din colegi veneau la noul sediu dar nu era inca nimeni la intrare(dimineata...) paza,administrator etc.Datorita acestui du-te/vino prilejuit de mutare pana cand le-am aranjat pa toate timp de o saptamana veneam primul si plecam ultimul iar cheile de la intrare erau la mine ... toate bune si frumoase pana intr-o zi de Miercuri  ! cand am intarziat.Cand am ajuns erau toti adunati in fata la intrare si offfffffff .... nici o problema sau se mai intampla au fost  mesajele primite dar ce cat de rau m-am simtit.Au trecut anii dar si acuma mai sunt colegi/prieteni care ma mai tachinează povestind cum asteptau la intrare ...de atunci am incercat/reusit sa ajung la timp dar nici de chei nu am vrut sa mai aud etc.

Edited by adisluc, 02 April 2018 - 20:33.


#156
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
9 ani cat am fost angajat nu am intarziat nici macar o data. De obicei ajungeam cu 20-30 de minute mai devreme. Si 6 ani din aia 9 am lucrat cu program de la 6 la 14.
Am ramas cu sechele. Rar ma prinde ora 21 sa nu fiu deja in pat :D

Edited by PoeOvidiu, 02 April 2018 - 20:49.


#157
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostNeaceasca85, on 14 martie 2018 - 20:43, said:

Posted Image

Sa incepem sa ne dam seama de efectele negative ale trezitului matinal? Posted Image
Loool. Astia in Anglia au inventat o chestie care se practica in Romania de zeci de ani :roflmaofast: E drept ca motivele invocate sunt altele.

#158
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016

View PostPoeOvidiu, on 02 aprilie 2018 - 20:48, said:

9 ani cat am fost angajat nu am intarziat nici macar o data. De obicei ajungeam cu 20-30 de minute mai devreme. Si 6 ani din aia 9 am lucrat cu program de la 6 la 14.
Am ramas cu sechele. Rar ma prinde ora 21 sa nu fiu deja in pat Posted Image


Am lucrat si eu un an si ceva cu program 6-14. Dar din cauza ca la 14 nu aveam nimic de facut si o zi intreag ain fata, mi-am luat al doilea job, de la 4. Asa s-a rezolvat cu somnul, rar ajungeam in pat inainte de miezul noptii.

#159
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostLaberta, on 02 aprilie 2018 - 18:18, said:

Atunci de ce zici ca intarzii la serviciu? ca sefii nu intarzie niciodata, chair daca ajung dupa 4 ore.
Mai sunt aia ca si mine insignifianti. Ori ca sunt la lucru, ori ca nu, e tot aia. Asa ca daca ajung la 6:00, ori la 12:00, ori la 14:00 e acelasi lucru. Important e sa fac cele 8 ore de munca.

#160
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Important e să-ți faci treaba pentru care ești plătit.
Orelele de munca chiar nu contează.
Nu te plătește nimeni sa stai la job. Te plătește ca sa indeplinesti niste task-uri.

Evident nu se aplica in toate sectoarele de activitate.

Edited by mihai!, 20 April 2018 - 21:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate