Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sfat achizitionare camera supraveghere auto parcata

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
piski

piski

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.03.2017
Buna seara,

Am si eu o problema...

Am un auto care sta intr-o parcare de bloc ce apartine apartamentului, platita la ADP.
Zilele trecute am gasit toate cele 4 valve de roata "taiate" discret, astfel incat rotile pierdeau aer treptat.
Nu am avut si nici nu am vreun conflict cu vecinii, locuiesc in acest bloc de foarte multi ani, sunt femeie - deci nu imi dau seama ce se poate intampla.

As dori sa montez pe auto un sistem de camere de supraveghere foarte discrete, care sa filmeze toata masina, exterior si interior, la unghi mare, 24/24, inclusiv pe timp de noapte, cu imagini de rezolutie clara - care sa poata fi folosite ca probe la Politie si tribunal - si sa nu coste extrem de mult :)

Ce ma sfatuiti sa achizitionez?

#2
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Si un sistem de inregistrare. Si unde le montati ca sa filmeze si spate si fata?

Mai sint si camere care se pot lasa in masina, dar si la acelea e complicat si poate le observa si va sparge geamul sa le fure.

Si apoi politia spune ca nu sint omologate...

Nu ati precizat nimic despre locatia dvs, vedeti pe geam masina? de la ce distanta, ce etaj?
Daca nu o vedeti, cum filmati, cum alimentati camerele?

#3
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Cea mai buna solutie e un senzor de prezenta care sa aprinda farurile si sa sune alarma.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
O casa la curte!

Nu exista ce vrei tu la un pret omenesc. In functie de unde stai fata de masina, poti pune niste camere in locuri care sunt ale blocului.
Poate a fost un caz unic asa ca nu are rost sa te agiti prea mult.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Ceva-ceva tot trebuie sa se fi intamplat.
Nimeni nu taie de nebun toate valvele pe jumate.
Intai clarifica aceasta problema.

#6
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012
Eu am instalat o camera pe pervazul balconului si imi vede toata masina de sus, plus 1m in jurul masinii si o parte din strada. Vezi ce posibilitati ai sa montezi camera la un etaj superior. maxim etajul 2. eventual la unul din vecinii care sta in apropierea locului de parcare unde iti pui tu masina. Iti mai trebuie un DVR, eventual conexiune la internet daca vrei acces de la distanta si eventual un UPS

#7
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
E cam trist cand se incepe cu astea. Pune alarma in prima faza. Inca ceva, camera trebuie sa NU fie discreta. Din experienta proprie iti spun ca o camera face mai multa preventie decat investigatie dupa eveniment.

#8
piski

piski

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.03.2017
Blocul are 2 intrari, apartamentul meu e in fata iar locul de parcare e in spatele blocului, asa ca nu am posibilitatea sa montez camera pe balcon, si nici nu vad masina din casa...
Sunt absolut sigura ca nu am deranjat pe nimeni cu nimic, locuiesc in imobil de multa vreme dupa cum am mai spus, locul de parcare e al meu de foarte multi ani.
Credeam ca exista vreo modalitate de conectare a camerei la bateria masinii, sau de montare in oglinzile retrovizoare sau in interior, astfel incat sa nu fie vizibila si sa aiba autonomie decenta.

#9
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 adisz, on 29 septembrie 2017 - 20:23, said:

Ceva-ceva tot trebuie sa se fi intamplat.
Nimeni nu taie de nebun toate valvele pe jumate.
Intai clarifica aceasta problema.
decat un nebun...
deci tu le tai numai cu motiv?

 piski, on 05 octombrie 2017 - 18:43, said:

Blocul are 2 intrari, apartamentul meu e in fata iar locul de parcare e in spatele blocului, asa ca nu am posibilitatea sa montez camera pe balcon, si nici nu vad masina din casa...
Sunt absolut sigura ca nu am deranjat pe nimeni cu nimic, locuiesc in imobil de multa vreme dupa cum am mai spus, locul de parcare e al meu de foarte multi ani.
Credeam ca exista vreo modalitate de conectare a camerei la bateria masinii, sau de montare in oglinzile retrovizoare sau in interior, astfel incat sa nu fie vizibila si sa aiba autonomie decenta.
exista si ceva de genul asta, insa eviden poate sa bata fie doar in fata fie doar in spate.
ti-am scris deja de asta dar se pare ca ai ignorat... scriem degeaba?

#10
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Exista camere video care filmeaza fata-spate, dar nu inteleg de ce vrei exterior. Iti trebuie un sistem dual (parbriz si luneta) si un hard mare (un HDD de 16 GB inregistreaza cam 1 ora) daca vrei filmare continua sau cu senzor de miscare (nu ai nevoie de hard mare pt asta). Nu dau nume, dar e plina piata de camere de genul asta. Una buna este 800-1500 lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate