Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Meiyo Gym

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Ce background are antrenorul si proprietarul Meiyo Gym ?
http://www.meiyogym....nstructori.html

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai, primul are un background cu un fel de coliba / acoperis si niste scari.
Al doilea e pe ceva nuante de albastru background-ul.
Posted Image Posted Image
Limba romana much ?!
Apoi, antrenorul si proprietarul sint o singura persoana ?
Care din cei doi ?

Edited by buyonevideo, 29 September 2017 - 16:02.


#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Lasa. Sa raspunda aia carora numele le spune ceva.
Background se zice la mine la tara.

Ideea e ca omul are poze recente in civil la diverse competitii dar nu pare sa concureze.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Da, poate asa se zice la tine in tara.
Dar mesajul e in romana, nu crezi ?! :)

Care e persoana si care sint competitiile ?
Nu exista nicaieri clasamentul / participantii / detalii despre acele competitii ?!
Poate la tine in tara nu functioneaza google, asta e....
Dar incearca si tu s ane ajuti cit poti, nu lasa totul pe seama noastra.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
se poate sterge, ma lipsesc
iar asta cu tastatura mare fa-ti propriul subiect sa ti-l trollez
vezi cauta-ma la metrou

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ai search pe forum, sus in dreapta, poti sa gasesti subiestele/postarile mele rapid.
Eu chiar vroiam sa te ajut, in ciuda stilului mai ciudat.

#7
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
lol, meiyo pe chinezeste inseamna "n-avem" sau "nu este".

#8
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 buyonevideo, on 29 septembrie 2017 - 17:02, said:

Ai search pe forum, sus in dreapta, poti sa gasesti subiestele/postarile mele rapid.
Eu chiar vroiam sa te ajut, in ciuda stilului mai ciudat.
Bo$$ nu vad scrisu' de tine, lasa-te si tu mai jos sau daca nu iti place filmul iesi din sala.
Ca poate pe unii ii intereseaza subiectul , nu trolleala.

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, iar mesajul tau este - bifati doar o singura optiune:
1. Tot trolleala, deoarece nu aduce absolut nimic nou cu privire la intrebarea din topic.

#10
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 buyonevideo, on 30 septembrie 2017 - 12:30, said:

Hmmm, iar mesajul tau este - bifati doar o singura optiune:
1. Tot trolleala, deoarece nu aduce absolut nimic nou cu privire la intrebarea din topic.
Esti bun ?

#11
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Intotdeauna number one :)

#12
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
Omul a fost plecat si a studiat in Thailanda, din povestirile lui tot acolo a si luptat. Eu am gasit un singur filmulet cu el luptand, pe Men's health. Am fost o perioada la aceasta sala  - in opinia mea de amator, omul e destul de tare si are o cultura in arte martiale. Are si sportivi in gale, dar pozitia salii o face atragatoare mai mult pentru corporatisti.

Ca sa iti raspund concret, din spusele lui, background-ul este Karate + Kick boxing + (cel mai mult) Muay Thai.

Edited by gascoignegazza, 02 October 2017 - 12:05.


#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Multumesc
Cu greu am gasit filmul
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Le9wQ2UOm-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

acelasi film
http://nutritionist....lth-iulie-2008/

#14
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007
Am fost si eu la un antrenament ca sa-mi dau seama daca are rost sa ma antrenez si pe acolo insa am plecat cu o parere destul de proasta.

Ca sa fiu cat mai obiectiv, trebuie sa spun ca am vreo 3 ani jumate de kb in 25 de ani de viata (2 ani legati in care m-am antrenat intr-o singura sala, 2 pauza din cauza unei operatii si inca 1.5 ani in care m-am antrenat constant (1-2 antranamente pe saptamana) prin diverse sali).

Salile la care ma raportez cand compar Meiyo sunt metrorex unirii (Catalin Slave), Absoluto cotroceni (unde antreneaza Ionut Atodiresei), bombers timpuri noi (fostul absoluto Unirii, sala lui Gabi Bota) si sala de kb de la fostul Animal Kingdom.

Programul e de fix o ora, abonamentul 75 de euro iar un antrenament 35 de lei. Pana acum e cea mai scumpa sala de lupte in care am ajuns.
Au o zona amenajata intr-o sala de forta iar majoritatea oamenilor incepatori.

Antrenamentul mi se pare destul de slab, antrenorul nefiind axat pe corectarea oamenilor si pe precizia loviturilor. Majoritatea oamenilor nu erau obisnuiti si nici stresati ca sa-si tina garda insa sustineau ca au ceva luni de antrenament, destul zic eu cat sa deprinda niste notiuni de baza.
Am fost in total in jur de 20 de oameni alocati la vreo 5 saci dintre care 3 mici, pe care nu poti exersa lovituri de low kick.

La un moment dat am cerut ca sa fac exercitiile direct pe partener ci nu pe sac pentru ca eram oricum destul de aglomerati insa ne-a limitat rapid la un palmar pe care sa exersam.

Loviturile iarasi nu sunt incurajate ca sa fie cat mai corect aplicate ci accentul e pus pe "aveti grija sa nu va loviti". Destul de daunator pentru un om care se antreneaza pentru strada.

Overall as zice ca e o sala de nota 4/10. Spatiul e destul de limitat, timpul foarte scurt iar antrenamentele slabe. Vestiarele si dusurile in schimb sunt foarte curate.

Se pare ca tot aici se antreneaza si Mirea Badea din filmarile de pe youtube, maretul artist rupt de Tedi, sportiv al CS metrorex.

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Super review. Probabil e mai axat pe corporatisti. De obicei salile unde se antreneaza mai dur sunt populate de figuri exotice.
Ma interesa cat de Muay Thai e antrenamentul la el. Din putinele filmari de pe net nu prea. Pare un kickboxer destul de fotogenic.

Edited by overseas, 21 December 2017 - 10:01.


#16
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
Antrenamentele sunt destul de Muay Thai, omul e pasionat si explica mereu diferentele fata de KB sau alte arte martiale.

@benulnec: daca iti e la indemana, iti recomand sa te mai duci. E adevarat ca sala e aglomerata si majoritatea incepatori, dar sunt si cativa cu experienta, o sa ai cu cine sa faci sparing. probabil profesorul e reticent sa bage un nou venit la sparring cu oamenii lui. Dar, per total, e o sala de corporatisti care vin cateva luni sau un an, dupa care vin altii. Iar cei care au cateva luni de pregatire au cateva luni de cate 2 sau trei ore pe saptamana. Si da, profesorul are grija ca elevii corporatisti de 30 - 40 de ani sa plece fara muianul umflat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate