Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Nici măcar Bill Gates nu mai folosește Windows pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
1. Pe cine intereseaza ce foloseste B. Gates?
2. Rubrica de versus este in alta parte deci acest topic este inutil!

#56
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postbullterrorist, on 30 septembrie 2017 - 16:45, said:

soft gratuit nu exista, nici patriarhia nu-ti da asa ceva.
Serios?
https://www.debian.org/index.ro.html

View Postbullterrorist, on 30 septembrie 2017 - 16:45, said:

Pentru android tu esti produsul pe care el il vinde.
Poți să folosești Android fără vreo urmă de Google, se cheamă AOSP (Android Open Source Project), vine chel, fără play store, fără youtube, etc. E ușor să instalezi un custom ROM și găsești câte vrei.

Eu am instalat de obicei Play Store pe LineageOS sau SlimROM din motive practice, dar e alegerea mea.

#57
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Problema este mai mare la Microsoft decat pe mobile, de ex pe windows store care UWP adica PC si tel, inca nu se gasesc aplicatii iar edge a implinit un an de zile de cand a lansat add-on si nu se gasesc mai mult de 10 in store. Oare de ce?:)

#58
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Apropos cat de inutil este acest subiect: B.Gates foloseste un Samsung S8 Microsoft Edition (alt procesor, alta carcasa (decat cele de la vanzare) si alt soft (un android clonat cu (mai multe decat sunt in prezent) aplicatii windows)).
Asa ca este exact cum am spus: topic inutil (nu poti compara cumparatorul de Dacia cu cel ce primeste cadou un Bugatti).

Edited by breitner, 06 October 2017 - 15:18.


#59
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,555
  • Înscris: 15.06.2004
Nu e inutil, am scris deja si pe topicul de Widnwos Mobile, Microsoft renunta la dezvoltarea hardware si software de Mobile, si da, porteaza cam tot ce au dezvoltat ca aplicatii ptr Mobile pe celelalte doua platforme ramase - Android si iOS.

Si Vice Presedintele Diviziei Windwos, Joe Belfiore a trecut pe Android si spune utilizatorilor sa aleaga ce platforma le convine lor.

Detalii aici - https://forum.softpe...0#entry21798790

#60
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cum nu e inutil? Pe tine te intereseaza ce folosesc eu sau B.Gates sau altcineva?
Vrei versus? Exista o gramada de topic-uri!

#61
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,555
  • Înscris: 15.06.2004
Eu nu vad ca initiatorul sa fi pomenit de un versus.

Pur si simplu s-a mentionat ca Bill Gates a renuntat la telefoanele Microsoft si a trecut pe Android - practic a fost un pas ce arata ca Microsoft renunta la Widnwos mobiel si la telefoane.
Pas care s-a confirmat acum.

Si da, Cand fondatorul unei companii renunta la a utiliza produsul companiei sale intereseaza pe toata lumea, ptr ca indica renuntarea la un produs de catre companie.

#62
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Ca tot ai adus vorba despre titlu ("Nici macar Bill Gates nu mai foloseste Windows pe telefon") daca foloseste Samsung S8 Microsoft Edition (comanda speciala) astea ce sunt?

#63
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,555
  • Înscris: 15.06.2004
E telefon cu Android. Doar ca foloseste majoritatea aplicatiilor Microsoft portate pe el.
Si eu folosesc vreo 5 pe Huawei-ul meu.

#64
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Si eu as folosi androidul (cu tot cu acelasi telefon) pe care il are el (mai ales ca ar fi gratis, doar e "reclama")!

Edited by breitner, 11 October 2017 - 12:28.


#65
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Posteiffel, on 09 octombrie 2017 - 11:34, said:

Si da, Cand fondatorul unei companii renunta la a utiliza produsul companiei sale intereseaza pe toata lumea, ptr ca indica renuntarea la un produs de catre companie.
Corect

#66
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Totuși nu înțeleg ce face acel S8 Microsoft Edition fata de cel cu WM10. Bănuiesc că se plânge și el de lipsa aplicaților.😀

#67
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Acel S8 MS edition este un S8 normal cu Android,unde vine preinstalat din fabrica cu anumite aplicatii facute de MS, adica outlook,onedrive, suita office etc. Atat.

#68
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Ar fi interesant de aflat care este acum cota de piata a lui WM10.Cine dracu mai cumpara acum teelefoane mobile cu WM10.Cu siguranta foarte putini.Fanatici care ignora realitatea  au existat intotdeauna.

#69
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 03.12.2005

View Postmax_01, on 14 noiembrie 2017 - 21:13, said:

Ar fi interesant de aflat care este acum cota de piata a lui WM10.Cine dracu mai cumpara acum teelefoane mobile cu WM10.Cu siguranta foarte putini.Fanatici care ignora realitatea  au existat intotdeauna.

https://gadgets.ndtv...ownfall-1726832

0,1% in primul quarter al lui 2017.
de cumparat nu o sa mai cumpere nimeni fiindca chiar si cel mai bun windows phone disponibil pe piata are 2 ani vechime.

#70
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Windows Phone nici macar nu a fost vreodata in viata. Poate singurul lui moment de viata a fost pe vremea PDA-urilor.
Lumia se cumpara din cauza calitatii hardware a produsului si a camerei, pe vremea aia Android fiind in mare plasticarii. Dar cine vroia jocuri si aplicatii pe telefon avea de ales intre iOS si Android. Buna vreme inainte de explozia free2play daca vroiai jocuri trebuia sa alegi iOS, din cauza pirateriei pe Android mutli producatori evitand platforma. Acum insa Android are prea multa piata ca sa mai poata fi ignorat dar tot sunt multe jocuri lansate inatai pe iOS si dupa ce au succes acolo apar si pe Android.
Am avut iOS, acum de doua telefoane incoace am ramas pe Android.

Edited by SpeedDemon, 19 November 2017 - 12:41.


#71
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Vremea PDA-urilor e cu vreo 10 ani inainte de plasticariile Androidului si Lumia. Rezolutie VGA (adica dubla fata de iphone care era in viitor la vremea aia), capabilitatea de a vedea youtube inca de dinainte de a exista youtube (si mult inainte ca masele sa se uite la video-uri in palma). Wikipedia offline cu fisiere de mai multi GB (si suport pentru carduri de zeci de GB, repet inainte de primele iphone-uri care veneau cu versiuni de 4 si 8GB, care includeau si OS-ul si fara vreo posibilitate de schimbare). Alte vremuri.

#72
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Am citit recent ceva despre ce mai face Bill Gates si mi-am adus aminte de telefoanele lui!
Avea un Samsung (la sfarsit de 2017) dar era "preparat" la Redmond!
A zis ca uraste Apple (ce ati fi vrut sa spuna (firme concurente, el inca e "seful" (mai are mai mult de jumatate din actiuni (chiar daca a mai vandut recent de vreo100 mil.$))?) dar foloseste acum (normal dupa mine, pana apare "surface phone" cu windows ARM (indiferent cine il va fabrica)) iPhone!

Edited by breitner, 22 April 2019 - 13:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate