Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Achizitie burete/spuma

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cosmin_ardelean

cosmin_ardelean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 16.11.2007
Va salut.
Buretele sau spuma din imagini mi-a ramas in urma unor lucrari la tapiteria din masina.
Din pacate nu mai pot lua legatura cu tapiterii care au lucrat, ca sa-mi spuna de unde sa achizitionez inca o bucata. Atat am vazut ca il aveau la tambur de cativa m2.
Ma poate indruma cineva? As vrea sa stiu ce material e asta si de unde as putea achizitiona. Sau daca lucrati cu asa ceva si sunteti dispusi sa-mi vindeti o bucata.
E un burete mai dens decat cel normal ce l-am gasit prin magazine si are adeziv pe spate + ceva stofa perforata pe fata si grosime de 6mm.
Am dat de un distribuitor Asolfinitex din Arad, dar ei nu lucreaza decat cu firme mari si livreaza en-gros la role de 50m. Mie imi trebuie maxim o bucata de 50x50cm, eventual sa iau o coala de 2x1m.
Am gasit la un tapiter ceva burete alb asemanator cu adeziv, dar e de 5mm si foarte moale, ca orice burete normal.

Attached Files


Edited by cosmin_ardelean, 28 September 2017 - 11:00.


#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
incearca aici, macar sa intrebi daca au ce iti trebuie sau de unde poti procura.
daca nu, ar trebui sa cauti alte firme care se ocupa cu tapiteria auto, din orasul tau (care este acela ?)
https://www.olx.ro/o...html#bff03febcf
https://anunturi-aut...to-1138262.html

Edited by corinadaniela, 28 September 2017 - 11:44.


#3
cosmin_ardelean

cosmin_ardelean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 16.11.2007
Primul nu raspunde, al doilea nu mai are datele disponibile pentru ca e expirat anuntul.
O sa mai incerc.
Sunt din Salaj. Aici e un singur tapiter slabut, i-am aratat mostra, nici n-a vazut asa ceva.

LE: am reusit sa vorbesc cu cei din primul link... nu au burete. Doar stofa cu burete, care e altceva.

Edited by cosmin_ardelean, 28 September 2017 - 12:10.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

 cosmin_ardelean, on 28 septembrie 2017 - 10:31, said:

Am dat de un distribuitor Asolfinitex din Arad, dar ei nu lucreaza decat cu firme mari si livreaza en-gros la role de 50m.

Trebuia sa insisti putin si sa-i intrebi care-s firmele alea mari din zona ta unde livreaza en-gros,apoi sa iei legatura cu acestea.Nu se stie niciodata.

Edited by adisz, 28 September 2017 - 12:19.


#5
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Incearca si la http://www.burete.ro/ sau AICI
Poate au ei ce te interesează

Edited by Peter Blood, 28 September 2017 - 13:01.


#6
cosmin_ardelean

cosmin_ardelean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 16.11.2007

 adisz, on 28 septembrie 2017 - 12:19, said:

Trebuia sa insisti putin si sa-i intrebi care-s firmele alea mari din zona ta unde livreaza en-gros,apoi sa iei legatura cu acestea.Nu se stie niciodata.
Evident ca i-am intrebat, speram sa aflu ceva. Insa mi-au dat doar nume de firme mari care produc in serie, undeva prin Arad. Probabil industria automotive. Mai mult n-am putut sa aflu.

La magazinul celor de la burete.ro din Brasov am fost saptamana trecuta. Au doar burete normal de la 1cm grosime in sus.
De cei de la vitrinacutextile nu stiam, o sa-i intreb.

Nu inteleg ce-s asa greu de gasit materialele astea. Parca as construi nave spatiale...

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Materialul se numeste "stofa tapiterie auto cu spuma" si se gaseste cam greu in Romania.
Incearca pe vitrinacutextile.ro

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Intra aici:
https://www.google.r...9ao2dW0H_9lQAM:
apoi da pe fotografii si cauta  dupa poze, poate gasesti ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate