Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Jocuri ps4

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Salut, pentru a descarca un joc direct in consola trebuie sa.mi fac neaparat si abonament ps plus? Am inteles ca abonamentul este necesar pt a juca online dar deocamdata vreau sa ma joc doar offline. Jocul pe care il vreau e fifa 18 si nu vreau sa.l iau pe cd.

#2
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Nu. Dar pot fi reduceri daca ai PS plus.

#3
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Este necesar si cont online.

#4
MadalinCI

MadalinCI

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.07.2017
Trebuie sa iti faci cont pe PSN, dar nu trebuie platit abonamentul PS+ daca nu vrei sa joci online. Poti cumpara linistit jocuri din PS Store si fara PS+ si le poti juca la fel de linistit.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 danyd83, on 28 septembrie 2017 - 08:39, said:

Este necesar si cont online.
Nu stiu sigur la ce te referi, dar daca e vorba de PS Plus atunci nu e obligatoriu.
Are nevoie de PS Plus doar daca vrea sa joace online, dar in singleplayer sau splitscreen (daca jocul permite) poate juca si fara PS Plus.

 bad47, on 28 septembrie 2017 - 08:00, said:

Salut, pentru a descarca un joc direct in consola trebuie sa.mi fac neaparat si abonament ps plus? Am inteles ca abonamentul este necesar pt a juca online dar deocamdata vreau sa ma joc doar offline. Jocul pe care il vreau e fifa 18 si nu vreau sa.l iau pe cd.
Asa cum ti s-a spus, PS Plus nu e necesar. Dar uneori jocurile pot avea reduceri suplimentare pentru cei cu PS Plus. Pe langa asta, PS Plus e necesar daca vrei sa joci in multiplayer pe internet.

#6
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Da stiu ca trebuie abonament pt online si ca gasesc si jocuri la reducere, am intrebat pt ca doamna de la altex de unde am luat ps4 mi.a zis ca imi trebuie abonament pt a cumpara un joc. Probabil s.a referit ca trebuie sa.mi fac acel cont.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
S-a referit ori la cont, ori la cardurile valorice pentru PS Store.
Daca nu ai mai facut pana acum cu succes plati cu cardul pe PS Store atunci s-ar putea sa intampini probleme cu cumpararea jocului, insa daca ai cont de RO sau UK atunci gasesti la Media Galaxy, Altex sau alte magazine carduri valorice de 100 sau 250 de lei si de 25 sau 35 de lire.

Edited by Hider141, 28 September 2017 - 10:02.


#8
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Nu am mai cumparat pana acum pe ps store. Imi poti spune te rog ce trebuie sa fac, pot sa cumpar cu cardul de salariu sau cum se procedeaza mai exact?

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Daca permite plati online atunci trebuie sa mearga si cardul de salariu, dar cel mai probabil trebuie sa suni prima data la banca, sa ceri deblocarea platilor catre PlayStation.
Dar de multe ori da erori cand vrei sa cumperi cu cardul si trebuie incercat ori de pe PC din browser, ori de pe consola, ori de pe telefon din aplicatia PlayStation.

Edited by Hider141, 28 September 2017 - 10:15.


#10
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Da, merge cu cardul.

Sunt jocuri precum World Of Tanks sau Warframe care merg jucate online chiar si fara Plus.

[ https://card.exophase.com/2/0/21754.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dualis, 28 September 2017 - 10:42.


#11
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

 Hider141, on 28 septembrie 2017 - 10:15, said:

Daca permite plati online atunci trebuie sa mearga si cardul de salariu, dar cel mai probabil trebuie sa suni prima data la banca, sa ceri deblocarea platilor catre PlayStation.
Dar de multe ori da erori cand vrei sa cumperi cu cardul si trebuie incercat ori de pe PC din browser, ori de pe consola, ori de pe telefon din aplicatia PlayStation.

e necesar sa suni la banca doar daca stii ca nu poti efectua tranzactii online cu acel card, daca merge, atunci sigur se face plata si catre PlayStation !

la mine a mers, fara sa sun la banca

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Nu-i asa. Cei de la ING si posibil si alte banci blocheaza implicit platile catre PSN dupa ce au fost mai multe cazuri de frauda, si trebuie sa suni la banca sa ceri expres deblocarea platilor catre PSN indiferent daca poti sau nu sa efectuezi plati online cu cardul.

#13
kingy340

kingy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 06.05.2012
cu doua carduri am incercat si degeaba nu am reusit sa cumpar nimic (ING SI BT), cel mai simplu si fara nervi cu carduri valorice playstation, eu am cumparat de la media galaxy (magazin) sau mai gasesti online (emag, mediagalaxy, altex etc)....

Edited by kingy340, 30 September 2017 - 18:06.


#14
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

 Hider141, on 30 septembrie 2017 - 17:44, said:

Nu-i asa. Cei de la ING si posibil si alte banci blocheaza implicit platile catre PSN dupa ce au fost mai multe cazuri de frauda, si trebuie sa suni la banca sa ceri expres deblocarea platilor catre PSN indiferent daca poti sau nu sa efectuezi plati online cu cardul.


eu am la BRD si nu am intampinat asemenea probleme :)

am avut de la inceput activata optiunea pentru tranzactiile online, l-am folosit fara probleme

#15
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 kingy340, on 30 septembrie 2017 - 18:06, said:

cu doua carduri am incercat si degeaba nu am reusit sa cumpar nimic (ING SI BT), cel mai simplu si fara nervi cu carduri valorice playstation, eu am cumparat de la media galaxy (magazin) sau mai gasesti online (emag, mediagalaxy, altex etc)....

eu cumpar fara nervi cu ING. suni la ei frumos si deblochezi comerciantul PS (asta daca nu ti-e frica de frauda) oricum pui limita de suma la tranzactii. si merge uns. si am schimbat si cardurile ing, a durat 5 minute, telefon la ing si bagat datele noi in PS.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate