Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Recomandare circular,fierastrau..taiere OSB si gips carton

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
M-am lamurit si cu produsele de la Lidl ...
Unele bune, altele nasoale rau ... trebuie sa te simti prea norocos, ca sa dai 250 lei pe ceva de la Lidl.
Eu am luat multifunctionala de la ei ... buna, doar ca panzele sunt de tot rahatul.
Am zis ca iau una in buzunar, sa vad poate gasesc ceva compatibil de la Bosch; ca o comparatie, setul de panze din Lidl e 30 lei, vreo 4-5 panze plus alte accesorii, in timp ce o panza Bosch e 60 lei bucata !!!... Nu degeaba or fi asa scumpe, fata de primele ...

Edited by shymano, 27 September 2017 - 20:10.


#20
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

 loock, on 27 septembrie 2017 - 14:45, said:

Da, fara o mana, un picior, o jumatate de cap, faci economie si mai mare, consumi mai putin...

Am gasit si in PAL dinti, pietre, holtzsuruburi de otel (in PAL nou presate in masa de la fabrica de PAL ..), asa ca nu ma astept ca OSB-ul sa fie mai putin pacatos, mai ales ca poate avea si aschii din noduri de stejar si artar pe langa dinti, pietre, suruburi de otel si alte lucruri...

De acord cu tine. Tocmai de aia am pus o panza de polizat. :lol:
Dar eu am avut de debitat doar vreo 3 placi,

#21
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 25.01.2007

Sincer sa fiu eu nu inteleg rostul acestui topic. In Praktiker si Hornbach o taietura este gratis daca cumperi de la ei. Or mai fi si la altii aceste facilitati. Dupa care, decupajele la faci la pendular. Cu o panza buna, lata, scurta, cu dintii mari, tai OSB de 18mm ca-n branza.

Eu mi-am podit planseul peste etaj cu osb 18mm peste capriori de 10x10cm si vata de sticla intre capriori. Cred ca am montat peste 25placi osb si multe dintre ele au trebuit ajustate la pendular si decupate. Pe toate a trebuit sa le tai in 2 sau chiar in 4 pt a le putea cara pe scari asa ca am profitat de serviciile marilor magazine.

Edited by godaro, 06 October 2017 - 14:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate