Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

cazare Paralia sau Skiathos

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016
Buna .As vrea sa va rog sa-mi dati cateva sugestii de cazare , tip vila , in statiunile de mai sus . Anul acesta am fost in Thassos si am platit pentru 7 nopti 315 euro, locatia fiind destul de aproape de plaja. Cam in acest pret as vrea si pentru la anul ( proprietari prietenosi, plaja sa fie relativ aproape, taverne in apropiere, plaja nisipoasa, etc). Intreb de acum , pentru ca noi, de obicei iarna, platim deja avansul.
Multumesc.

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Abia a venit toamna, mai ai rabdare nitel.

#3
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View PostdreaQ, on 26 septembrie 2017 - 08:51, said:

Abia a venit toamna, mai ai rabdare nitel.
vroiam doar cateva nume de vile...in nici un caz nu ma apuc de acum sa platesc ;).

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
ok. Inca mai au turisti si bani. E bine sa platesti, cum ai zis, mai la iarna cand li se termina malaiul :D

#5
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015
Eu zic sa tai Paralia de pe lista, am fost anul acesta si nu as mai repeta experienta.

#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Noi (8 persoane) am stat la Hotel Akropol si ne-a placut. Plaja este cu nisip, se afla la un minut distanta, in spatele hotelului.

#7
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View PostWess, on 26 septembrie 2017 - 09:07, said:

Eu zic sa tai Paralia de pe lista, am fost anul acesta si nu as mai repeta experienta.
asa de rau este?

#8
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Skiathos este foarte scump, nu se compara nici pe departe cu Thassos.
Cauta intai pretul la ferry. Pe mine m-a surprins.
Am fost cu avionul. Insula e superba, eu o consider cea mai frumoasa din vreo 10 pana acum. Mica, plaje cu nisip multe si frumoase, o bijuterie.

Edited by Oxigen1234, 26 September 2017 - 09:58.


#9
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Paralia Katerini este o statiune linistita, curata dar fara nimic spectaculos. Preturile sunt in general printre cele mai mici.   Plaja este buna. Apa este curata dar nu atat de limpede ca in Thassos.  Sezlongul il primesti de cele mai multe ori in schimbul unei bauturi consumate . Sunt foarte multe magazine si restaurante ok.

#10
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View Post[mc]xtrem, on 26 septembrie 2017 - 10:55, said:

Paralia Katerini este o statiune linistita, curata dar fara nimic spectaculos. Preturile sunt in general printre cele mai mici.   Plaja este buna. Apa este curata dar nu atat de limpede ca in Thassos.  Sezlongul il primesti de cele mai multe ori in schimbul unei bauturi consumate . Sunt foarte multe magazine si restaurante ok.
imi puteti recomanda o cazare?

#11
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Eu am fost la vila Margarita. Conditiile de cazare au fost bune.  Excursia a costat 130 euro, 7 nopti cazare cu transport inclus cu autocarul  in iunie 2016.

#12
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View Post[mc]xtrem, on 26 septembrie 2017 - 12:13, said:

Eu am fost la vila Margarita. Conditiile de cazare au fost bune.  Excursia a costat 130 euro, 7 nopti cazare cu transport inclus cu autocarul  in iunie 2016.
departe de plaja?

#13
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
600 metri cea mai apropiata plaja. Cam 15 minute de mers pana in centrul statiunii.

#14
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Luiza, în Paralia.

#15
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View PostOxigen1234, on 26 septembrie 2017 - 09:34, said:

Skiathos este foarte scump, nu se compara nici pe departe cu Thassos.
Cauta intai pretul la ferry. Pe mine m-a surprins.
Am fost cu avionul. Insula e superba, eu o consider cea mai frumoasa din vreo 10 pana acum. Mica, plaje cu nisip multe si frumoase, o bijuterie.
Pe Skiathos se mai poate ajunge si din Pelion. Asta daca se doreste trecere fara masina. Este un fel de salupa, Africana se numeste. Eu cu asta am fost acum cativa ani.
Recomand insula!

#16
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015

View Postretish1979, on 26 septembrie 2017 - 09:19, said:


asa de rau este?
La cat costa si ce se ofera este rau, nu vad cum cineva ar putea sa recomande sau sa spuna ca e frumos, poate cineva care e prima data la o plaja dar nici atunci. Plaja si marea pline de alge imputite, nu are rost...

View Post[mc]xtrem, on 26 septembrie 2017 - 10:55, said:

Paralia Katerini este o statiune [...], curata
Pe bune?

#17
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Si noi avem Skiathos in plan pentru la anu' asa ca am batut putin booking-ul. Si am gasit ceva variante decente. Unele dintre ele s-au rezervat in cateva zile, asa ca n-am mai stat pe ganduri si am facut o rezervare. Pentru mine booking e o varianta viabila intodeauna, mult mai buna decat multe altele desi am folosit frecvent rezervarea directa.
In privinta costurilor pe ferry, colegii de pe topicul de Skopelos m-au lamurit ca simularile mele n-au nici o treaba cu realitatea, fix in sensul in care se pot gasi variante acceptabile ca pret si nu astronomice cum am gasit eu. Totul e sa facem lucrurile din timp.
In ce priveste Paralia, eu n-am fost, dar nu cunosc ... live pe nimeni care mi-o recomande.
Bafta si astept cu interes recomandarile pe care le vei primi, fiind direct interesata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate