Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Calea "mâinii stângi"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Claritate caut: să deducem singuri definițiile. Această este maturitatea.

Faptul că luăm decizii, judecăm pentru a le lua, arată o nevoie de orientare: o axă bine - rău.

Ca să ne unim munca, cădem de acord: contracte, legi, tratate...
Totalitatea lor: Legea sau Dreptul.

Cred că Dreapta trebuie definită ca "cei ce muncesc pentru Drept" sau " munca/orientarea către Drept".

...Cu toate legislațiile puse în acord, putem vorbi de o "dreaptă mondială".

Binele este să muncești pentru Lege, chiar în sensul de a o îmbunătăți unde îți pare că se poate.

#20
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Am observat că cei anti - "stat în stat" sunt etichetați "extremiști de dreapta".
Dar... orice organizație secretă din lume este în ultimul secol coruptibilă de satanism (aparate de control mental), chiar și Instituțiile Statului sau agențiile guvernamentale, inclusiv armata și biserica. De popor, ce să mai spunem!
Satanismul corupe orice și numai transparența deplină îl curăță. La nivel mondial. Asta e dreapta mondială.

De aceea, cu tot regretul pentru "case", "bisericuțe", "cabale"...nu se mai poate. Satanismul le înghite, chiar fără ca majoritatea membrilor să știe.
Legea se fărâmițează degeaba, pretutindeni în lume, doar ca să hrănească cel mai mare rău posibil - războiul satanist.

Este sub demnitatea umană să îți lipsească controlul. Dar satanismul asta face, îi lipsește pe toți de autocontrol (în diverse grade). La asta se adaugă cancerul, bolile congenitale și cele autoimune. Toate bolile ultimului secol. Toate sunt făcute cu armele staniste.

Daca e puțin lucru, să îmi fie cu iertare.



#21
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
...Naționaliștii, fiind în mod firesc opuși "insulelor" gen minorități, enclave, secte, cluburi... probabil cuiburi de "agenturi", inserții acaparate de sionism/satanism/satano-imperialism, au fost eticheta»i ca "extremiști de dreapta". "De ce să nu fii tolerant?". Mai ales că, în paranteze fie spus, "intoleranța" "atrage" sancțiuni economice și militare. De aici un pesupus "extremism". Dar, măcar, li s-a recunoscut calitatea de "dreapta".


Poți vorbi frumos despre globalizare, toleranță și să propui chiar ca, "în schimb", "și noi să trimitem la ei minorități", dar, în realitate, nu e vorba de unificare mondială, ci de faotul că satanismul corupe și "insulele" din țară și "pe ai noștri plecați în străinătate".
Toleranța cu privire la "secrete" ca fiind "tradiția lor" ajunge să nu mai fie decât un prilej dat satanismului să profite de orice "umbră" ca să se strecoare și să distrugă dreapta.

Dar asta se întâmplă deja de sute de ani și azi suntem în situația că însuși Statul devine satanist și distruge dreapta în loc să garanteze dreptul, sub motiv că se apără de sataniști.

Prea târziu pentru asta.
Puterea rămâne 100% în mâinile poporului, singurul care se mai poate opune satanismului, așa "slab" cum este el. "Statul" e trădător și nu mai poate fi recuperat, cel puțin nu în forma lui actuală, "secretizată".

#22
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostXritseen, on 02 octombrie 2017 - 19:21, said:

Claritate caut: să deducem singuri definiţiile. Această este maturitatea.

Faptul că luăm decizii, judecăm pentru a le lua, arată o nevoie de orientare: o axă bine - rău.

Ca să ne unim munca, cădem de acord: contracte, legi, tratate...
Totalitatea lor: Legea sau Dreptul.

Cred că Dreapta trebuie definită ca "cei ce muncesc pentru Drept" sau " munca/orientarea către Drept".

...Cu toate legislaţiile puse în acord, putem vorbi de o "dreaptă mondială".

Binele este să munceşti pentru Lege, chiar în sensul de a o îmbunătăţi unde îţi pare că se poate.

Hristos a proorocit că se va întâmpla astfel, la a doua Lui venire: oamenii vor fi împărțiți în ”dreapta” = adunarea celor drepți și ”stânga” = adunarea celor nedrepți. Deci, da, sunt de acord cu această definiție a ta a ”dreptei” și ”stângii”. Iar cu cei care confundă noțiunile... vom vedea ce vom face, respectiv ce va face Hristos. Și dacă tu ai dat această definiție, înseamnă că Hristos=Adevărul a venit deja! Și deja se vede și focul în care au fost aruncați și vor continua să fie cei de ”stânga”, nedrepții... Iar cine  nu vrea să ajungă în acest foc, să caute să fie drept acum, în ultimul ceas!

View PostXritseen, on 02 octombrie 2017 - 20:14, said:

Am observat că cei anti - "stat în stat" sunt etichetați "extremişti de dreapta".
Dar... orice organizaţie secretă din lume este în ultimul secol coruptibilă de satanism (aparate de control mental), chiar şi Instituţiile Statului sau agențiile guvernamentale, inclusiv armata şi biserica. De popor, ce să mai spunem!
Satanismul corupe orice şi numai transparența deplină îl curăţă. La nivel mondial. Asta e dreapta mondială.

De aceea, cu tot regretul pentru "case", "bisericuțe", "cabale"...nu se mai poate. Satanismul le înghite, chiar fără ca majoritatea membrilor să ştie.
Legea se fărâmițează degeaba, pretutindeni în lume, doar ca să hrănească cel mai mare rău posibil - războiul satanist.

Este sub demnitatea umană să îți lipsească controlul. Dar satanismul asta face, îi lipseşte pe toți de autocontrol (în diverse grade). La asta se adaugă cancerul, bolile congenitale şi cele autoimune. Toate bolile ultimului secol. Toate sunt făcute cu armele staniste.

Daca e puțin lucru, să îmi fie cu iertare.

Sunt de acord: avem nevoie de transparență deplină. De aceea Adevărul, singurul nostru mântuitor adevărat, a spus încă de acum două mii de ani, cu privire la găsirea Lui: ”Matei 24:26 Deci, dacă vă vor zice: ‘Iată-L în pustie’, să nu vă duceţi acolo! ‘Iată-L în odăiţe ascunse’, să nu credeţi.”

View PostXritseen, on 03 octombrie 2017 - 07:44, said:

...Naţionaliştii, fiind în mod firesc opuşi "insulelor" gen minorităţi, enclave, secte, cluburi... probabil cuiburi de "agenturi", inserţii acaparate de sionism/satanism/satano-imperialism, au fost etichetaťi ca "extremişti de dreapta". "De ce să nu fii tolerant?". Mai ales că, în paranteze fie spus, "intoleranța" "atrage" sancţiuni economice şi militare. De aici un pesupus "extremism". Dar, măcar, li s-a recunoscut calitatea de "dreapta".


Poți vorbi frumos despre globalizare, toleranță şi să propui chiar ca, "în schimb", "şi noi să trimitem la ei minorități", dar, în realitate, nu e vorba de unificare mondială, ci de faotul că satanismul corupe şi "insulele" din țară şi "pe ai noştri plecaţi în străinătate".
Toleranța cu privire la "secrete" ca fiind "tradiția lor" ajunge să nu mai fie decât un prilej dat satanismului să profite de orice "umbră" ca să se strecoare şi să distrugă dreapta.

Dar asta se întâmplă deja de sute de ani şi azi suntem în situaţia că însuşi Statul devine satanist şi distruge dreapta în loc să garanteze dreptul, sub motiv că se apără de satanişti.

Prea târziu pentru asta.
Puterea rămâne 100% în mâinile poporului, singurul care se mai poate opune satanismului, așa "slab" cum este el. "Statul" e trădător şi nu mai poate fi recuperat, cel puţin nu în forma lui actuală, "secretizată".

Adevărat, doar poporul se poate opune satanismului, dar cum vezi tu această împotrivire?

#23
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
rahat... si ce misto suna topicul... ma gandeam la ascetism, tantra... rahat...

#24
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
@3sat Așa este.
EU arăt adevărul despre stânga, cel de sub "glazura" dulce despre care am auzit toți.


În sens absolut, Dreapta este ordinea iar Stânga, haosul.

O breșă în (loc de) Legea Educației a lăsat făcut ca Legea / Dreapta să fie greu-accesibilă, străină de popor, și chiar având un exces de duritate. Aceste caracteristici încurajează de fapt fărădelegea.

(Niște elitiști vicleni au cultivat astfel haosul, pentru ca Poporul să nu fie niciodată unit în putere)

De aici reiese și percepția Stângii ca "îmblânzind duritatea Legii" (de obicei în plan financiar - "iau impozit de la bogați și dau ajutoare la săraci"), sau fiind chiar un fel de milă bleagă pentru puturoși.

Dar tot "Stânga" este un pretext bun, adesea, pentru "lucrări" ale Satanei. Ba chiar are "un argument": "din dragoste!". Și arată la... inimă: "este ea care trage spre stânga". Târând și inima în noroiul satanist.




Umanitatea nu își permite haosul în niciun fel: în acest fel se distruge cu propriile arme.

Dar fapt este că, la nivel mondial, Legea e încă în stadiul unui experiment penibil... care adesea, mai degrabă, adâncește haosul. Exact în sensul mărturisit de Isus: "nici voi n-ați intrat, nici pe alții nu i-ați lăsat să intre".




#25
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
În primul rând, poporul trebuie să demaște Satanismul ca ceea ce este el: atacuri sistematice cu arme electromagnetice. Microundele acestora (lasere invizibile) controlează sau distrug neuronii.

Tot poporul este cel care trebuie să demaște Stânga ca fiind coruptă de Satanism și să construiască Dreapta democratică. Nu să fugă sub haina unor șmecherii. Nu e timp pentru asta în războiul invizibil ce s-a dezlănțuit.

Numai Dreapta se poate opune satanismului.

Ca să renunți la stânga, trebuie să te înarmezi cu puțin curaj, cu multă voință, și să renunți la un "elitism" care este de fapt egoism. Să obții un avantaj pentru o vreme ca parte a unui târg în care ai devenit coadă de topor, nu este un elitism real, este parvenitism. "Să te faci frate cu dracul..."


Trebuie să înțelegi cum se contruiește și cum se menține Dreptul și să muncești pentru Drept,  să nu lenevești "în numele stângii".
Prima parte a acestei munci este o instruire serioasă. Mi se pare că aceasta instruirea celor inocenți în Drept lipsește.

Mai degrabă se cultivă un caraghioslâc în careceva numit  "Stânga" este "la fel de important ca Dreapta". Este doar o manipulare bazată pe cuvintele " dreapta și stânga" în loc de "acord și haos".
Inocența copiilor este folosită de sataniști pentru a cultiva fărădelegea. Când, de fapt, trebuia să ne ocupăm cu toții de instruirea în căile dreaptei.



O dreaptă sănătoasă se preocupă de  viitorul omenirii.
Cu niciun chip nu se poate să fie lăsat satanismului.

Dreapta este produsă prin acord sau convenție. Convenția este Democrația, în sens larg. Convenția este Masoneria, în sens restrâns, elitist, ascuns.

În fapt, satanismul le-a corupt pe amândouă. Acum, le pune să se bată cap în cap: instituții ale Statului Democratic sunt secretizate pentru a adăposti masonerii sataniste.

Fiind mai transparentă și mai echitabilă, Democrația reală este soluția pentru combaterea Satanismului.

#26
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
În cazul României, cred că recomandabil este...acel ultim punct al "Constituției" Statului Democratic pe care am schițat-o în topicul alăturat, "topicul de Dreapta" ("Statul de Drept"): să plece.

Sună extremist dar ei au pierdut prea mult. Acum se pierd pe ei înșiși. Vor fi treptat vânduți ca sclavi. Tehnologia face posibilă o sclavie nemaigândită. Nu știu cine a decis asta la nivel mondial. Nu mai au de ce să stea. Stând în ceea ce tot mai mult devine un lagăr, se pierd pe ei înșiși.

E clar că românii au pierdut nu doar dreptul de proprietate asupra unei mari părți a bunurilor din propria țară, dar și controlul democratic asupra Statului.
(Ei se mai laudă, pe lângă Democrație, și cu o masonerie "mare", dar... eu îi văd ajunși la traficul de sclavi.)

Satanismul în continuă creștere ca număr de oameni "posedați" dar și ca violență a experimentelor mă convinge de coruperea parțială a instituțiilor Statului și de ineficiența altor organizații.

Instituțiile Statului lucrează pentru popor. Poporul lucrează pentru Stat. Așa e corect.
Dar, când Statul nu mai servește poporul, va rămâne acesta în... iobăgie? Vor munci oamenii împotriva lor înșiși?

Când poporul se străduie de peste două decenii să preia controlul și nu reușește, eșecul este evident.

Este tot situația aceea: nu mai credem în regim, dar îl aplaudăm unanim?

#27
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Poporul însărcinat cu Democrația are nevoie să practice adevărul.
Așa cum respect dreptul de vot al aproapelui meu, în același fel ar trebui să respect și mintea lui, care îl învață cum să voteze, pentru cine să muncească și pentru ce. Îl voi privi eu cu dispreț? "Lasă ca el să nu știe!"
Și voi aștepta de la el să aleagă dreptatea ca să reușim să lucrăm împreună? Să avem o țară în comun, o lege?
Sau, dacă nu, la ce mai stau cu el pe aceeași navă?
Mă voi salva eu pe umerii lui? Dacă nava se scufundă, voi supraviețui eu pe catarg și voi rămâne să spun că, de fapt, nu era navă, ci era un munte sau un turn, iar eu, mai merituos, ajunsesem în vârf?


Poporul rămas credincios Democrației trebuie să demaște prima dată nedreptatea fundamentală: satanismul. Ca ceea ce este el: atacuri sistematice cu arme electromagnetice asupra creierului unor indivizi. Tot mai mulți, pe măsură ce tehnica evoluează. Microundele acestora controlează undele cerebrale, controlează sau distrug neuronii. Apoi, nici nu se mai poate ști cine l-a "făcut" pe cine, sau "cum era dacă nu era". Însăși noțiunea de responsabilitate dispare undeva în sinergia faptelor.

Poporul Democrar trebuie să construiască Dreapta democratică, care este o muncă grea, nu doar să se bucure la huiduieli și la moartea sau mazilirea câte unui presupus tiran.

Nici să fugă sub haina unor șmecherii. Nu e timp pentru asta în războiul invizibil ce s-a dezlănțuit pe glob. Nici rost nu este ascunzișului: nu păcălești în niciun fel pe sataniști.
Numai Dreapta reală se poate opune satanismului.

Ca să renunți la stânga, trebuie să te înarmezi cu puțin curaj, cu multă voință, și să abandonezi mândria care cere egoism.

Nu e de folos să obții un avantaj pentru o vreme ca parte a unui târg în care ai devenit coadă de topor, nu asta este rafinarea poporului.

#28
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Revenind la teorie, în "particular" la "calea mâinii stângi", trebuie specifiat că ea există, dar nu este mâna "particularului" ci a a "articulatorului" societății, "cel ce" supraveghează indivizii, îi analizează, îi categorisește în grupuri, le divizează, le izolează unele de altele, apoi tot el intermediază între ele.
Numele lui? "Împăratul."
Ale lui sunt "mâinile".

Cu Dreapta operează unificări, grupări de indivizi sub legi comune. Partide, State de Drept, tratate și organizații internaționale.

Cu Stânga operează divizări. În forma de bază, divizarea legii merge până la individ: "fiecare om are legea lui,  oricare ar fi ea"... și o are câtă vreme nu se răzgândește. (Ca să nu încurce pe stăpân.)

Aceast "fac orice vreau (eventual cu acordul unui maestru)" este prezentat individului ca fiind "o cale", deși nu are respect pentru Dreptul comun. Este de aceea o cale care, pentru a avea succes, trebuie adesea să fie ascunsă.

Prima tactică de control al opacității acestei căi este ca omul "de stânga" să spună: "Ei bine, da! Poate că am o lege secretă, dar este codificată, o știu doar <frații>...și nu, nu încalcă dreptul comun."

Când ai în față această schemă, cu două surse ale Dreptului, și mai ai și ceva experiență, îți poți da seama că nu funcționează.

Nimeni "de Stânga" nu va munci pentru Dreptul Statul Democratic, ci va fi interesat mai degrabă să îi facă breșe la orice nivel: legislativ, executiv, judecătoresc. Și, culmea! o poate face legal, pentru că "este Democrație!
Da, inamicul dreptului comun este de fapt cel care face dreptul comun, ca "reprezentant al poporului".

Secretul cultivat de Stânga orbește indivizii, baza Democrației, baza Dreptei și blochează sau frânează instituțiile democratice.

Competiția, care este larg acceptată în Statul Democratic, deoarece "se crede" că poate fi supravegheată și practicată "fair play", degenerează în războaie "civile" de orice fel, cu orice arme, orice dimensiuni și orice fel de pagube.

"Situația" se exportă facil în orice altă "Democrație".

Tehnologia complică lucrurile.
Armele de control mental, ele însele greu de controlat, pot distruge orice căi sănătoase, naturale, ba chiar și majoritatea jurămintelor. De aceea, chiar și "piramida" "de stânga", construită și menținută mai mult din tâlhărie, colapsează - din deficit de justiție "internă".
Dar se distrug mai întâi "nivelele de jos". Rezultă un urcuș pe cadavre și un foc ce arde "la fundul" fiecăruia.



Oare nu reiese viitorul în mod logic de aici?

...În acest haos mondial, triumfă în final doar armatele regulate. Evident, cele bine înarmate și conduse cu sânge rece. Se ajunge la Imperialism.

PÂNĂ atunci se face mare risipă de resurse naturale, război cald și rece, genocid. Toul îmbrăcat cu showbiz.

DUPĂ, se face închisoare electronică permanentă.

"Drumul (omenirii) către iad este pavat cu intenții bune".

De aceea, vă chem pe toți să fiți activi "pe dreapta": schimbați legile!

Nu pentru că vreau să fiți oamenii sacrificabili de "sub" piramida satanistă. Ci pentru că o vreau dărâmată, și pe voi scoși de sub ea.

Unii se gândesc că "Stânga" obține "Un timp în afara tiraniei". Totuși, cât timp obține? Și apoi?

Și, chiar dacă se amână confruntarea între Stânga și Dreapta, oare nu tirania este cea care obține timp "în afara Democrației"?
Și ce face tirania în acest timp?

Edited by Xritseen, 06 October 2017 - 09:24.


#29
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
...Să detaliem puțin și despre "Tantra", "ascetism" etc.

Tunurile de microunde pot excita selectiv centri nervoși, funcție de lungimea de undă.
"Specialitatea casei": erecție.
Cât vrei și cu cine vrei, "bani să ai". "Dai un ban și stai în față". Aparatele pot fi amplasate în vehicule parcate la aproximativ un km de creierul target, în câmp deschis, sau la o distanță mai mică, dacă "țintele" se află printre "meandrele concretului". Familiile discrete le pot găzdui în dormitor. La bloc, vecini, poate foști securiști, se joacă de-a stânga, fie că o numesc transhumanism,
neocomunism, "alt-right"...

Sclavul "Beta" este istorie: "încălzirea globală" cuprinde tot mai mult din populație! Bărbații au interesul să țină "secretul" (doar n-o să spună: "am sunat un prieten") iar "frățiile" o apucă ușor și chiar "pasional" pe calea... crimei organizate.

E greu de spus dacă plăcerea se datorează actului propriu-zis sau unei alte frecvențe emise de tunuri, specifice centrilor plăcerii. Chiar sentimentul iubirii ajunge sub semnul întrebării... ceea ce este, în plan social, un alt topor în trunchiul Dreptei. "Și, acum, cum mai știi dacă îți iubești cu adevărat aproapele?"

Mai mult, nici drogurile nu mai au nevoie a fi reale. Orice praf e bun dacă aparatele sunt bine acordate. Important este să existe o acoperire pentru ce se întâmplă cu adevărat.

Funcție de client, se mai vând și "vrăji", "secrete yoghine", "grade reiki" etc.

Mai gravă mi se pare situația când un tânăr este făcut dependent de droguri sau tutun prin radiații, când în mod normal le-ar fi respins.

La fel de gravă este "anestezia", care ajută victimele să neglijeze diverse boli, iar acestea să progreseze neobservat. Ei devin victime sigure ale unei mafii medicale și farmaceutice. Cu cuțitul la os, ei scot din buzunar sume mari.

Bolile sunt în majoritate provocate prin iradieri sistematice. "Se întoarce foaia" sub diverse pretexte. Este racketeering.

După câțiva ani de iradieri, ADN-ul multor celule este dereglat și unele funcționează defectuos. Apare cu ușurință cancerul, artrita, diabetul. Mafia le "instalează" în locuri din corp "pline de semnificație" pentru "păcatele" victimei. Specialitatea casei: "un picior în burtă". Se referă la distrugerea articulației șoldului, care va necesita o intervenție chirurgicală ce presupune tăierea "burții" și scoaterea "mațelor", pentru instalarea unei articulații metalice în locul celei distruse de maser.
Operația poate fi însoțită de o altă realizare mafiotă: "încurcătură de mațe". (Probabil o aluzie la Fr. "mots" sau Lat. "motto")

Cu ocazii din acestea, tot felul de indivizi frustrați, ce au strâns "cuie" sau "nedreptățiri" împotriva victimei pot primi "satisfacție"... răsplata lor pentru a fi fost niște "soldați" "credincioși" ("lucrând" ca așa-ziși "procurori" (mafioți), "judecători", "polițiști sub acoperire" etc).
(Se acoperă aici un proces eugenic - el poate fi ușor de mascat într-o populație dezbinată și iubitoare de "întuneric".) Mafia poate cumpăra ușor, doar cu satisfacția răzbunării, oameni ce prin acest măcel devin "victorioși". Și capătă mult interes în a păstra secretul.

În plan social, prin radiații "liniștitoare" se poate sprijini o stare de resemnare față de "regim". Muncă foarte grea pentru democrați.

"Ascetismul" încearcă, de fapt, să formeze autocontrol pentru potențiali lideri militari, fie oficiali sau neoficiali. Oameni care să poată țină secrete.

Desigur, toate aceste realizări tehnice ar putea avea ȘI valoare terapeutică DAR ființa umană este deja echilibrată de natură în mod optim! Doar responsabilitatea socială mai lasă de dorit...
La ce ne trebuie aceste "performanțe", când ele nu duc decât la distrugere? Și la măsluire a evoluției? Așa de rău vrem să decădem?

Argumentul suprem al mafiei: "du-te-n altă parte, că tot aia e".
Nu, zău?
Să fie toate popoarele de acord să lase tot ce ține de viața lor la discreția unei oligarhii? Și care sunt realizările ei, că de violență suntem sătui?

Să ne scufundăm cu toții în această mlaștină?


#30
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostXritseen, on 05 octombrie 2017 - 10:26, said:

Poporul însărcinat cu Democraţia are nevoie să practice adevărul.
Aşa cum respect dreptul de vot al aproapelui meu, în acelaşi fel ar trebui să respect şi mintea lui, care îl învață cum să voteze, pentru cine să muncească şi pentru ce. Îl voi privi eu cu dispreț? "Lasă ca el să nu ştie!"
Şi voi aştepta de la el să aleagă dreptatea ca să reuşim să lucrăm împreună? Să avem o țară în comun, o lege?
Sau, dacă nu, la ce mai stau cu el pe aceeaşi navă?
Mă voi salva eu pe umerii lui? Dacă nava se scufundă, voi supraviețui eu pe catarg şi voi rămâne să spun că, de fapt, nu era navă, ci era un munte sau un turn, iar eu, mai merituos, ajunsesem în vârf?


Poporul rămas credincios Democraţiei trebuie să demaşte prima dată nedreptatea fundamentală: satanismul. Ca ceea ce este el: atacuri sistematice cu arme electromagnetice asupra creierului unor indivizi. Tot mai mulți, pe măsură ce tehnica evoluează. Microundele acestora controlează undele cerebrale, controlează sau distrug neuronii. Apoi, nici nu se mai poate şti cine l-a "făcut" pe cine, sau "cum era dacă nu era". Însăşi noţiunea de responsabilitate dispare undeva în sinergia faptelor.

Poporul Democrar trebuie să construiască Dreapta democratică, care este o muncă grea, nu doar să se bucure la huiduieli şi la moartea sau mazilirea câte unui presupus tiran.

Nici să fugă sub haina unor şmecherii. Nu e timp pentru asta în războiul invizibil ce s-a dezlănțuit pe glob. Nici rost nu este ascunzişului: nu păcăleşti în niciun fel pe satanişti.
Numai Dreapta reală se poate opune satanismului.

Ca să renunți la stânga, trebuie să te înarmezi cu puţin curaj, cu multă voință, şi să abandonezi mândria care cere egoism.

Nu e de folos să obţii un avantaj pentru o vreme ca parte a unui târg în care ai devenit coadă de topor, nu asta este rafinarea poporului.

După demascare, ce ar trebui să se întâmple?

View PostXritseen, on 06 octombrie 2017 - 09:22, said:

Revenind la teorie, în "particular" la "calea mâinii stângi", trebuie specifiat că ea există, dar nu este mâna "particularului" ci a a "articulatorului" societății, "cel ce" supraveghează indivizii, îi analizează, îi categoriseşte în grupuri, le divizează, le izolează unele de altele, apoi tot el intermediază între ele.
Numele lui? "Împăratul."
Ale lui sunt "mâinile".

Cu Dreapta operează unificări, grupări de indivizi sub legi comune. Partide, State de Drept, tratate şi organizaţii internaţionale.

Cu Stânga operează divizări. În forma de bază, divizarea legii merge până la individ: "fiecare om are legea lui,  oricare ar fi ea"... şi o are câtă vreme nu se răzgândeşte. (Ca să nu încurce pe stăpân.)

Aceast "fac orice vreau (eventual cu acordul unui maestru)" este prezentat individului ca fiind "o cale", deşi nu are respect pentru Dreptul comun. Este de aceea o cale care, pentru a avea succes, trebuie adesea să fie ascunsă.

Prima tactică de control al opacității acestei căi este ca omul "de stânga" să spună: "Ei bine, da! Poate că am o lege secretă, dar este codificată, o ştiu doar <fraţii>...şi nu, nu încalcă dreptul comun."

Când ai în faţă această schemă, cu două surse ale Dreptului, şi mai ai şi ceva experiență, îţi poţi da seama că nu funcţionează.

Nimeni "de Stânga" nu va munci pentru Dreptul Statul Democratic, ci va fi interesat mai degrabă să îi facă breşe la orice nivel: legislativ, executiv, judecătoresc. Şi, culmea! o poate face legal, pentru că "este Democraţie!
Da, inamicul dreptului comun este de fapt cel care face dreptul comun, ca "reprezentant al poporului".

Secretul cultivat de Stânga orbeşte indivizii, baza Democraţiei, baza Dreptei şi blochează sau frânează instituţiile democratice.

Competiţia, care este larg acceptată în Statul Democratic, deoarece "se crede" că poate fi supravegheată şi practicată "fair play", degenerează în războaie "civile" de orice fel, cu orice arme, orice dimensiuni şi orice fel de pagube.

"Situația" se exportă facil în orice altă "Democraţie".

Tehnologia complică lucrurile.
Armele de control mental, ele însele greu de controlat, pot distruge orice căi sănătoase, naturale, ba chiar şi majoritatea jurămintelor. De aceea, chiar şi "piramida" "de stânga", construită şi menținută mai mult din tâlhărie, colapsează - din deficit de justiţie "internă".
Dar se distrug mai întâi "nivelele de jos". Rezultă un urcuş pe cadavre şi un foc ce arde "la fundul" fiecăruia.



Oare nu reiese viitorul în mod logic de aici?

...În acest haos mondial, triumfă în final doar armatele regulate. Evident, cele bine înarmate şi conduse cu sânge rece. Se ajunge la Imperialism.

PÂNĂ atunci se face mare risipă de resurse naturale, război cald şi rece, genocid. Toul îmbrăcat cu showbiz.

DUPĂ, se face închisoare electronică permanentă.

"Drumul (omenirii) către iad este pavat cu intenţii bune".

De aceea, vă chem pe toţi să fiţi activi "pe dreapta": schimbaţi legile!

Nu pentru că vreau să fiți oamenii sacrificabili de "sub" piramida satanistă. Ci pentru că o vreau dărâmată, şi pe voi scoşi de sub ea.

Unii se gândesc că "Stânga" obţine "Un timp în afara tiraniei". Totuși, cât timp obţine? Şi apoi?

Şi, chiar dacă se amână confruntarea între Stânga şi Dreapta, oare nu tirania este cea care obţine timp "în afara Democraţiei"?
Şi ce face tirania în acest timp?


De ce ar mai fi nevoie de arme pentru manipularea psihică, atunci când prostia este de ajuns?!

#31
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Sunt arme de control neural direct, cum ar fi electrozii.
Manipularea, bazată pe prostie și egoism, are picioare scurte.
CONTROLUL este computerizat și poate fi etern.


În contextul concurenței internaționale, mai ales în domeniul militar, acea "CURSĂ (capcană/blestem) a înarmărilor", această nenorocire este inevitabilă.



Ce ar trebui să facă un popor democrat?
Să își câștige democrația.

Ar trebui să ceară un control total al Statului, o transparență totală a tuturor operațiunilor.
Pentru aceasta este nevoie de un Referendum pentru schimbarea Constituției și este nevoie de a fi ținut în curând, deoelarece controlul neuronal în masă (sau fie și numai asupra celor aflați în funcții publice, presei, candidaților...) nu trebuie lăsat să evolueze. Degenerăm rapid.
De la generația educată acum nu putem spera nimic.


#32
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostXritseen, on 08 octombrie 2017 - 09:13, said:

Sunt arme de control neural direct, cum ar fi electrozii.
Manipularea, bazată pe prostie şi egoism, are picioare scurte.
CONTROLUL este computerizat şi poate fi etern.


În contextul concurenței internaţionale, mai ales în domeniul militar, acea "CURSĂ (capcană/blestem) a înarmărilor", această nenorocire este inevitabilă.



Ce ar trebui să facă un popor democrat?
Să îşi câştige democraţia.

Ar trebui să ceară un control total al Statului, o transparenţă totală a tuturor operaţiunilor.
Pentru aceasta este nevoie de un Referendum pentru schimbarea Constituţiei şi este nevoie de a fi ţinut în curând, deoelarece controlul neuronal în masă (sau fie şi numai asupra celor aflaţi în funcţii publice, presei, candidaţilor...) nu trebuie lăsat să evolueze. Degenerăm rapid.
De la generaţia educată acum nu putem spera nimic.

Recunoaște: un prost nu poate fi lăsat singur la butoane. Și atunci trebuie manipulat! Pe de altă parte, omul inteligent este mai mult decât carne, deci mai mult decât  neuroni. Caz în care, manipularea neuronală nu are nici un efect, sau are un efect prea mărunt spre a fi luat în seamă. În toată ecuația ta, se pare că ai scăpat din vedere pe Dumnezeu. Și atunci nu poate să-ți dea decât cu virgulă...

#33
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Omul prost trebuie educat. E foarte mare ispita să îl lași prost, dar...el este necesar pentru democrație. Și istoria omenirii arată cum orice alt sistem este crud și nedrept, afară de democrație, care nu s-a putut până acum dezvolta ca realitate din lipsa...Internetului.

Azi, tehnologia comunicațiilor aduce un mare avantaj atât realizării democrației cât și dominației satanismului. Două sisteme ce nu pot exista împreună.

O nouă rundă începe.

Despre controlul și nu manipularea neuronală vor mărturisi torturații, dacă mai apucă.
"Satana" nu îl poate imita cu adevărat pe "Dumnezeu". Noblețea Lui stă în marea libertate lăsată omului, nu în control.

#34
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostXritseen, on 08 octombrie 2017 - 12:19, said:

Omul prost trebuie educat. E foarte mare ispita să îl laşi prost, dar...el este necesar pentru democraţie. Şi istoria omenirii arată cum orice alt sistem este crud şi nedrept, afară de democraţie, care nu s-a putut până acum dezvolta ca realitate din lipsa...Internetului.

Azi, tehnologia comunicaţiilor aduce un mare avantaj atât realizării democraţiei cât şi dominaţiei satanismului. Două sisteme ce nu pot exista împreună.

O nouă rundă începe.

Despre controlul şi nu manipularea neuronală vor mărturisi torturații, dacă mai apucă.
"Satana" nu îl poate imita cu adevărat pe "Dumnezeu". Noblețea Lui stă în marea libertate lăsată omului, nu în control.

Omul prost nu poate fi educat fără acceptul propriu.

#35
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
"Instruit" am vrut spune, "educat" ar însemna "adus înspre civilizație", dar îmi pare că acest cuvânt e folosit adesea pentru a indica utilizarea / violenței / coerciției. Care este anti-civilizație.


Omul nu își poate da acceptul pentru a fi instruit sau educat, dacă nu are încredere.

Calea dreaptă este să i se facă promisiuni celui instruit: dacă înveți să faci x, atunci obții y.

Dacă, în timp, el constată că "așa este", încrederea lui crește. Dar, măcar pentru start, tot trebuie puțină încredere, măcar "cât un grăunte de muștar".

Dar Poporul Român a trecut de fapt prin tot felul de mlaștini educaționale: ...un "socialism" terorizat și cenzurat, ceva "democrație" criptică, puțintel "capitalism" pe datorie... tot felul minciuni.
Acum... am fost trecuți la satanism.

Vremea încrederii s-a terminat.


A rămas doar varianta să avem încredere în noi înșine. Să imaginăm și să avem "asupra noastră" doar o viziune globală, clară, incontestabilă, asupra legilor sociale, asupra sistemului social uman, și să muncim ca să păstrăm un control legal asupra mersului societății. A venit vremea transparenței.

Avem nevoie de o Constituție care să nu mai fie îndoielnică și schimbată când și când, ci principială și evidentă pentru oricine.

Am vrut să facem legea cu elita, și când colo elita erau unii gata să sacrifice orice pentru secret și care lucrau fără popor.

Este evident, cred eu, că numai un sistem egalitarist, democratic, poate fi drept și stabil. Orice altceva este contestabil și coruptibil.
Cu "Satana" nu e de joacă. E nevoie de întreg poporul ca să îi țină piept.

De aceea, în loc să spun: jos cutare... mai bine arăt cum trebuie să arate o societate dreaptă și de ce nu există alte variante. "Variantele" se vor arăta a construi "monștri născuți din somnul rațiunii".

Mai bine câteva minute de gândire sănătoasă pe zi, decât lideri la care să căscăm gura.


#36
Xritseen

Xritseen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.09.2017
Piramidele sociale "private", gazda sau labirintul "căii stângi", sunt nu doar sisteme de "coborâre" netransparentă a dictatelor, a însărcinărilor secrete, dar și sisteme de "urcare a banilor". Lipsind mecanismul de coborâre a lor, rezultă o acumulare absurdă de capital undeva la vârf... un vârf mondial.

Mai rezultă și o sărăcire a bazei piramidei, care va începe să acumuleze "sarcini" peste poate de îndeplinit.

Este limpede că o Românie sărăcită, subevaluată, parțial distrusă economic (parcă începe să aibă sens distrugerea economiei după 89) NU POATE să urce prea mult treptele costisitoare ale unei piramide social-financiare mondiale, neavând resurse bănești comparabile cu alte nații.

Unde este deci, România, în "piramida socială" mondială? La bază, acolo unde a început să își vândă cetățenii ca sclavi și cobai în experimente inumane.

Eu tot nu înțeleg: de ce s-a mai băgat în așa ceva? A urât dreptul în mod inerent? A iubit întunericul?

Cred că răspunsul e mai trist.

Mi-e teamă că în România NU SE POATE face Democrație pentru că cetățenii români nu se iubesc suficient unii pe alții.

MAI GRAV, se poate ca majoriteatea lor să nici NU MERITE această iubire.




Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate