Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Numai aici despre Bundesliga.

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#1
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
Avem Bundesliga în România!
Laola.tv este un serviciu LEGAL de streaming, care a cumpărat drepturile Bundesliga și Bundesliga 2 doar pentru Danemarca, Suedia, Finlanda, Norvegia și ROMÂNIA.
Așadar, avem Bundesliga în România, exclusiv online, iar cel puțin deocamdată acest serviciu este gratuit.

site: http://www.laola1.tv/en-int/


sursa: https://www.facebook...kkEq4s8&fref=nf

deci incepand cu weekendul urmator vom putea urmari toate meciurile din Bundesliga !  

Edited by Fly_85, 25 September 2017 - 13:38.


#2
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Super. Mersi de Info

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am vizionat si eu pe laola.tv meciurile din Spania. Apoi nu au mai cumparat drepturile si parca pe tableta/telefon trebuie sa platesti.

#4
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007

View PostFly_85, on 25 septembrie 2017 - 13:33, said:

Avem Bundesliga în România!
...

De pe ce forum crezi ca am adus stirea pe facebook? Posted Image

https://forum.softpe...8#entry21721979

Edited by simplul, 25 September 2017 - 13:53.


#5
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014

View Postsimplul, on 25 septembrie 2017 - 13:53, said:

De pe ce forum crezi ca am adus stirea pe facebook? Posted Image

https://forum.softpe...8#entry21721979

nici nu intrasem pe acolo.

oricum, din punctul meu de vedere, si-au luat o palma grava "marii" nostri operatori !

#6
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Mie tot imi e ceva ciudat, daca erau atat de scumpe nu cred ca le cumparau cei de la Laola. Oricati am fi nu cred ca si-ar fi scos banii de la noi. Le-am trimis un mail si mi-au spus ca merge serviciul si prin chromecast. Daca e asa eu le voi plati cei 5 euro pe luna, insa nu cred ca vor face multi la fel.

#7
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
mi-am facut cont si acum ma uit la meciul lui Dortmund de sambata !

calitate HD, comentariu in engleza!

Attached Files



#8
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View PostFly_85, on 25 septembrie 2017 - 13:57, said:



nici nu intrasem pe acolo.

oricum, din punctul meu de vedere, si-au luat o palma grava "marii" nostri operatori !
Părerea este că ăștia de la Laola au cumpărat drepturile pentru a le vinde. Au cerut mult, iar ai noștrii ( inclusiv Eurosport) le-au dat cu flit! Să nu ne mirăm dacă vom vedea pe una din televiziunile de la noi meciurile din Bundesliga, din iarnă, sau cine știe poate și mai curând, totul în funcție de pretențiile celor de la Laola, care vor vedea "palma" sugerată de tine.
PS: Dacă românii nu vor să plătească pt campionatul românesc, atunci mai mult ca sigur nu vor plătii pentru altul. Aici nu se pune problema dacă meciurile din camp. german sunt  mai atractive decât al nostru.

#9
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Eu unul nu m-am uitat mai mult de 10 min însumate la toate meciurile din campionatul Germaniei în anii cănd drepturile le avea Eurosport 2,m-am uitat la meciurile din liga a doua de la noi sau am vizionat un serial decăt să văd meciuri din Germania!

Edited by valy277, 25 September 2017 - 17:13.


#10
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Fără supărare, dar e clar cat te pricepi la fotbal. Campionatul Germaniei oricum nu era pentru tine.

View Postmatyred, on 25 septembrie 2017 - 16:47, said:


Părerea este că ăștia de la Laola au cumpărat drepturile pentru a le vinde. Au cerut mult, iar ai noștrii ( inclusiv Eurosport) le-au dat cu flit! Să nu ne mirăm dacă vom vedea pe una din televiziunile de la noi meciurile din Bundesliga, din iarnă, sau cine știe poate și mai curând, totul în funcție de pretențiile celor de la Laola, care vor vedea "palma" sugerată de tine.
PS: Dacă românii nu vor să plătească pt campionatul românesc, atunci mai mult ca sigur nu vor plătii pentru altul. Aici nu se pune problema dacă meciurile din camp. german sunt  mai atractive decât al nostru.
Și eu cred că există o legătură între deținătorii de drepturi și laola. Soluția asta e temporară până când și dacă va lua cineva drepturile. Până atunci mai scot și ei de o ciorbă, fiindca in Romania e greu cu așa ceva. Romanii prefera liga 2.

#11
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Da e clar că nu e pt mine pt că eu mă uit pe lăngă cele din liga 1 și 2 și la cele din Italia,Spania și mai ales cele din Premiere League atăt cele de pe Eurosport căt și cele de pe Telekom transmise duminica în HD!și bineînțeles meciurile de Liga Campionilor de marți și mercuri!toate acestea nu se compară cu meciurile din campionatul Germaniei nicicum!

#12
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014

View Postmatyred, on 25 septembrie 2017 - 16:47, said:

Părerea este că ăștia de la Laola au cumpărat drepturile pentru a le vinde. Au cerut mult, iar ai noștrii ( inclusiv Eurosport) le-au dat cu flit! Să nu ne mirăm dacă vom vedea pe una din televiziunile de la noi meciurile din Bundesliga, din iarnă, sau cine știe poate și mai curând, totul în funcție de pretențiile celor de la Laola, care vor vedea "palma" sugerată de tine.
PS: Dacă românii nu vor să plătească pt campionatul românesc, atunci mai mult ca sigur nu vor plătii pentru altul. Aici nu se pune problema dacă meciurile din camp. german sunt  mai atractive decât al nostru.

posibil sa ai dreptate, spunand ca le-au cumparat pentru a le vinde, dar.. facand asta, de ce ar fi luat si pentru celelalte tari, cele mentionate de ei ??
asta ca televiziunile le-au dat cu flit detinatorilor drepturilor, e asa si asa.. unii vor un pret, altii vor sa plateasca mai mult sau mai putin, in functie de "audiente"..

din punctul meu de vedere, Bundesliga e in top 4 Campionate din Europa, si cred ca e peste Seria A la ora actuala !
si aici e si "palma" care au primit-o operatorii nostri.. adica vine austriacul si ne da Bundesliga, chiar si online LEGAL, si moca!
asa cum ii place romanului, sa nu ne ferim de cuvinte  ! ;)

daca astia au luat drepturile, clar ca cei care sustineau sus si tare ca pretentiile financiare a detinatorului, sunt exagerate, nu prea mai stau in picioare ;)
repet, e doar punctul meu de vedere..

#13
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Eu din cate stiu pretul pentru transmitere online este mult mai mic decat cel pentru transmiterea la tv. Asa ca nu este nicio palma data de austrieci. Dar putem spune si asta  deoarece suntem probabil printre ultimele tari unde nu exista un sistem online special si dedicat doar acestor tip de transmisiuni (sa nu imi spuneti ca exista telekomtv.ro, eu vorbesc strict online).

Tebuie privita si altfel situatia. Preturile in viitor o sa tot cresca si va veni si momentul in care niciun operator de la noi nu isi va mai permite mai mult de un campionat puternic. Acest refuz de a plati acum poate fi si un fel de protest. Dar indiferent ce este tot noi avem de suferit... si e posibil ca pe viitor sa fi mai rau.

#14
Lusitanul1

Lusitanul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.06.2017
Mult zgomot pentru nimic... In ziua de azi softul acestream a dat "stingerea" sopcastului si exista atatea si atatea surse unde poti urmari comentariu original al meciurilor din Anglia, Germania, Spania, Italia sau Portugalia, la minim 1080p, nu sa stai sa fii batjocura celor de la Eurosport filiala mioritica, cu sd-uri de toata jena la Premier League , dar mai ales cu mascaricii gargaragii  bogdan nevel si ioan viorel...Posted Image
Cand o sa avem si noi calitate HD la nivelul Sport Tv Portugal, cu 5 canale HD peste orice Bein , Sky sau Canal +, poate ma gandesc sa "marchez" banu', dar pana atunci votez cu "partidul piratilor" Posted Image

Edited by Lusitanul1, 25 September 2017 - 19:29.


#15
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014

View Postksabian, on 25 septembrie 2017 - 19:15, said:

Eu din cate stiu pretul pentru transmitere online este mult mai mic decat cel pentru transmiterea la tv. Asa ca nu este nicio palma data de austrieci. (...)

de acord cu tine ca drepturile pentru online sunt mai subtiri, dar uite ca nu s-a gasit nimeni din Romania sa faca efortul asta, de a da Bundesliga, moca ;)

#16
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostFly_85, on 25 septembrie 2017 - 13:33, said:

Avem Bundesliga în România!
Laola.tv este un serviciu LEGAL de streaming, care a cumpărat drepturile Bundesliga și Bundesliga 2 doar pentru Danemarca, Suedia, Finlanda, Norvegia și ROMÂNIA.
Așadar, avem Bundesliga în România, exclusiv online, iar cel puțin deocamdată acest serviciu este gratuit.

site: http://www.laola1.tv/en-int/


sursa: https://www.facebook...kkEq4s8&fref=nf

deci incepand cu weekendul urmator vom putea urmari toate meciurile din Bundesliga !  

Meciurile din Bundesliga, disponibile și în România, prin intermediul unei platforme.

Meciurile din campionatul Germaniei se pot vedea și în România, gratuit, prin intermediul unei platforme online. Este vorba despre Laola1.tv, care anunță pe saitul  propriu că a achiziționat drepturile pentru Bundesliga pentru Danemarca, Finlanda, Suedia, Norvegia și România.

Potrivit saitului, meciurile pot fi văzute gratuit, în variantă standard definition (S.D.), iar cei care vor să le vadă H.D. trebuie să-și facă un cont pentru 5 euro pe lună.
Potrivit paginii de Facebook Borussia Dortmund România, cea care a și anunțat informația, comentariul meciurilor este în limba engleză.
Reamintim că pentru prima dată în 11 ani, Bundesliga nu se vede la televiziunile din România, întrucât niciun post TV nu a achiziționat drepturile pentru această competiție, după cum Paginademedia.ro a scris AICI. În ultimii ani, campionatul intern al Germaniei a fost difuzat de Eurosport.
Sursa: https://www.paginade...-unei-platforme

#17
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Era prea mult fotbal pe eurosport.

#18
dreaqulah

dreaqulah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 13.09.2003
Va rog sa mutati acest topic - daca se poate - la sectiunea "Sport la TV", e o stire foarte importanta pentru cei interesati de Bundesliga, microbistii intra de obicei acolo pentru noutati. Eu am aflat ieri total intamplator, dintr-o discutie pe un alt topic TV. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate