Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Smart TV cu Android

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut!
Asa cum scrie si in titlu caut un Televizor cu SO Android.
Cerinte:
- diagonala: 70-80 cm
- sunet: de calitate, nu neaparat Dolby, > 10 W;
- calitate imagine: maxim Full HD (nu am nevoie de 4K) sau HD Ready;
- aplcatii - sa ruleze fluent: paginile de net (browsing), Netflix, HBO GO, YouTube;
- pret 1000 - 1500 lei

Daca aveti ceva pe aproape astept recomandari! Mersi!

Edited by MembruAnonim, 25 September 2017 - 07:39.


#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
pentru Netflix, HBO GO, YouTube mergi pe samsung cu tizen
pentru net (browsing) iei cum calc sh la 300-350lei cu procesor intel si intel hd graphics

Edited by arg, 25 September 2017 - 08:09.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M-am gandit la varianta Samsung + Android Box, dar as prefera sa aiba integrat SO Adroid.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
tv-urile cu Android nu-s la fel cu sistemul de operare ce il stii de pe telefon, sunt mult mai limitate. Mergi pe Samsung ca nu ai probleme cu aplicatiile mentionate, mai putin browsingul ( merge si acesta, dar destul de lent )

#5
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 06.12.2006

 modoran, on 25 septembrie 2017 - 08:32, said:

tv-urile cu Android nu-s la fel cu sistemul de operare ce il stii de pe telefon, sunt mult mai limitate. Mergi pe Samsung ca nu ai probleme cu aplicatiile mentionate, mai putin browsingul ( merge si acesta, dar destul de lent )

In ce sens sunt limitate?
Netflix, YouTube merg fluent.
Paginile de net (browsing), HBO GO - instalezi aplicatiile mobile si folosesti mouse, tastatura cu mouse integrat sau airmouse. Sunt solutii multiple.

Dupa mine bugetul cuprins intre 1000 - 1500 lei este adevarata problema - nu gasesti TV cu SO android la acesti bani.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
gasesti, gasesti, doar ca toate-s pocnitori.

Edited by arg, 25 September 2017 - 10:40.


#7
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
La banii aia poate ai noroc sa gasesti un Philips, insa nu-ti recomand. Cel mai bun tv pana-n 1600 lei e 32M5502/M5602. Smartul iti merge fluent, browserul e capabil si de filme online. Netflix si YouTube functioneaza foarte bine, ai aplicatia HBO Go preinstalata, nu trebuie sa recurgi la artificii, ca in cazul SO Android. Daca ai noroc, poate mai gasesti pe undeva un 32K5502/5672, din seri 2016, care e mai ieftin si se comporta la fel, exemplar.

#8
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Încearcă un Philips cu SO Android.
La diagonala aceasta nu prea sunt multe cu Android.

Edited by pui, 26 September 2017 - 05:02.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, am vazut ca pe segmentul Android predomina Tv-urile de la 2000 de lei in sus si pot ajunge la peste 5000 de lei. Dar am vazut ca de exemplu Horizon are un TV cu Android la 750 lei. Il are cineva? AM mai avut un Horizon, dar nu Smart, care mi-a lasat o impresie buna, exceptand sunetul. SI tot in legatura cu sunetul vad ca ar fi limitarile. Asta de la Garage are si 5 ani garantie. Am vrut totusi ceva mai scump. Sa vedem. Poate mai cresc bugetul cu cateva sute de lei.

Mersi de sugestii!

#10
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Unde scrie ca acel Horizon e cu android?

 MembruAnonim, on 27 septembrie 2017 - 10:33, said:

Da, am vazut ca pe segmentul Android predomina Tv-urile de la 2000 de lei in sus si pot ajunge la peste 5000 de lei. Dar am vazut ca de exemplu Horizon are un TV cu Android la 750 lei. Il are cineva? AM mai avut un Horizon, dar nu Smart, care mi-a lasat o impresie buna, exceptand sunetul. SI tot in legatura cu sunetul vad ca ar fi limitarile. Asta de la Garage are si 5 ani garantie. Am vrut totusi ceva mai scump. Sa vedem. Poate mai cresc bugetul cu cateva sute de lei.

Mersi de sugestii!


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu scrie. La filtre l-a gasit ca fiind cu Android.

Intre timp am gasit altceva: https://www.pcgarage...negru-hd-ready/

#12
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 06.12.2006
Esti curajos sa cumperi televizor Starcraft sau Stargate...
In zona de comentarii cineva spune ca are android 4.4.
Cred ca este ceva de genul Acer DA220QHL All in One android si ruleaza android-ul pentru dispozitive mobile.

La dispozitivele cu android primeaza hw cat si update-urile, altfel risti sa cumperi ceva uzat moral.

#13
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 08.12.2009
LG 43lj614v nu are android, dar e model 2017 si cu 20% reducere in plus iese pe la 1520 de lei:
https://www.flanco.r...cm-full-hd.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate