Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#2863
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Telefonul merge perfect , bateria tine incredibil de mult :) , pozele sunt impecabile :). Daca as scrie ceva pe aici ar fi offtopic :))

#2864
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.02.2007

View Postgeekos, on 16 februarie 2019 - 00:08, said:

Dar de ce nu iei casti usb c google?

Scuze, acum am vãzut ce m-ai întrebat.
Asta e o întrebare bunã. Pentru cã nu am realizat cã pot sã iau așa ceva :)

Am luat sãptãmânã aceasta de pe olx cutia full, la 120 lei. Accesoriile sunt toate noi, nefolosite. Când am luat pixel 2, l-am cumpãrat fara nici un accesoriu, tot de pe olx.


#2865
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am probat si eu niste casti usb c de la un huawei p20 pro, se aud decent si am observat ca sunt si ok la bani, gen 60 de lei. Cu toate ca, mai bine iti iei unele cu jack si folosesti adaptorul usb-c la jack.

Edited by vibecatalin, 24 February 2019 - 20:18.


#2866
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Astazi am observat ca geamul de la camera foto este cam zgariat ( cateva zgarieturi vizibile ), am facut niste teste si nu afecteaza pozele, totusi , as putea sa fac ceva sa dispara sau sa le diminuez? Vreo sugestie?

#2867
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Il tii naked?
Mai mult decat sa il schimbi (gasesti lens cover replacement pe net), nu prea ai ce sa faci. Decat daca te simti experimental, si anume sa testezi celebra metoda 'polish cu pasta de dinti'! :lol:

#2868
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Nu imi plac husele, n am avut husa decat la un Samsung s2, si aceea era gen pouch, n am avut neplăceri cu nici un telefon, nici aici nu e ceva grav, inca nu fac teste, poate pe alte telefoane :)  cred ca mai am un s6 care nu funcționează, o sa testez probabil ceva pe el :)

#2869
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 22.07.2008
Cum stati cu durata de viata a bateriei pe Android 9 ? Eu am Pixel 2, varianta de 5 inch si de cand cu update-ul la Android 9 Pie, din august 2018, mi s-a redus simtitor durata de viata a bateriei, cam cu 12 ore la stilul meu de folosire moderata. Am tot sperat ca cu patch-urile de securitate urmatoare va veni si o imbunatatire pt baterie, dar nimic pana in prezent. Am citit pe XDA ca si altii se plang de aceasta problema la Pixel 2 dupa update-ul la Android 9.

E ceva specific Pixel 2 mic sau se manifesta si pe Pixel 2 XL ?

#2870
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
N-am simtit o scadere drastica a autonomiei... Dar nici n-am mai batut 'recorduri'. Peste week-end am avut utilizare ultra moderata si am 'sarit' bine de 48 ore fara sa apelez la incarcator.
Oricum, aici sunt foarte multe variabile, este greu sa te compari cu alt utilizatori. Daca ti se pare ca este asa rau, poate iti faci timp sa incerci un reset... :habarnam:

Tot 'a venit' patch-ul pentru Martie 2019: https://developers.g...d/images#taimen

#2871
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Ceva noutati la update? sau strict de securitate?

#2872
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
La prima vedere, nimic interesant. :P

#2873
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am gasit pe xda un info, nimic pentru Pixel 2, doar pentru Pixel 3, deci o sa dau skip la asta :)

#2874
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Nu dau skip din principiu :) . Oricum in curand (daca se tine Google de program) o sa instalez DP-ul de Q Posted Image .

Revenind la problema bateriei... din ianuarie 2018 de cand am trecut "cu arme si bagaje" pe 2XL nu am avut probleme. Nici cat am stat pe O, nici dupa ce am trecut la P (nu stiu insa daca experienta mea e relevanta - am stat destul de putin pe Android O; imediat ce a aparut primul DP de P in Martie 2018 am trecut pe noua versiune - DP-urile au fost atat de stabile incat nici nu m-am mai gandit sa revin pe O). Ai incercat un factory reset? De obicei asta e "solutia universala" (alaturi de "clear cache") la probleme de genul "battery drain" Posted Image .

Consider ca nu am observat schimbari majore in ce priveste consumul bateriei si din cauza ca nu istalez de regula update-urile folosind mecanismul OTA; prefer sa descarc/instalez intotdeauna imaginile de fabrica si... nu ezit sa fac o instalare pe curat ca sa fiu sigur ca un mai ramane nici un "gunoi" de la versiunea precedenta.

Daca esti genul de utilizator "normal" - care instaleaza update-urile OTA - ti-as recomanda o stergere a cache-ului (aplicatie cu aplicatie? Ufff!) sau un factory reset (atentie, cu conditii sa iti stii parametrii de setare de securitate - cont Google, PIN/pattern, etc). De obicei ajuta.

Edited by danmerezeanu, 06 March 2019 - 09:30.


#2875
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.02.2007
salut,

voua cum va arata cronologia in google maps? v-o arata corect?
mie mi-o arata tare aiurea si nu inteleg de ce. gps-ul stiu ca este destul de bun la telefoanele pixel.
as fi curios si la cei care nu sunt pe digi cum le arata.

multumesc,

#2876
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Timeline? Am aruncat o privire si la mine arata OK. Telefono e in reteaua Digi (abonament cu 4G activat) si am locatia pe On in permanenta si am activata optiunea de chester a acuratetii localizarii. De asemenea am in permanenta deschise WiFi, BT, etc.

#2877
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.02.2007
da, asa am si eu insa nu tot timpul imi  traseaza drumul pe unde am mers.
sunt multe momenete cand imi traseaza drumul peste cladiri.
tu daca faci zoom, chiar iti traseaza drumul corect? pe strada?

#2878
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Da, trece si peste cladiri, acolo unde "drumul" sau "cladirea" este desenata pe harta mai aiurea. In Map maker cand se desenau cladirile, nu se desena exact peste cladire, ci ca si cum ar fi avut umbra ca sa apara 3D. Asta una la mana. A dou, depinde pe unde te si vede satelitu', ca mai te pierde pe sub un pom si probabil ca google recreeaza traseul.

#2879
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Salut. Un prieten si-a pierdut adaptorul usb-c - jack. Imi puteti recomanda unul care sa functioneze? Eu am unul prin casa (luat din China) dar nu-i merge, scrie ca e incompatibil.

Are Pixel 2 (nu XL) daca conteaza.

Edited by R10, 07 March 2019 - 22:04.


#2880
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pe pagina trecuta am postat un adaptor de pe Amazon, la intrebari si comentarii 'il lauda' lumea cum ca ar fi functional pe Pixel 2 (automat si pe 2 XL).
Link.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate