Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#2773
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Atentie la Magisk, mi-a facut figuri si 17.2, si 17.3. Am facut instalare "fresh" si Magisk-ul 17.3 s-a instalat fara probleme! Acu' tre' sa reinstalez aplicatiile si sa refac toate setarile... Posted Image

#2774
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Corect. Eu eram stock asa ca nu am avut probleme.

#2775
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Modulul pentru Active Edge a fost updatat, acum functioneaza perfect si nu mai beleste sistemul de operare...

Attached File  3af0af113477e91f6acebf8653955c41.jpg   45.03K   34 downloadsAttached File  90f26712e14f504dbc3dda4ef4ebc460.jpg   45.11K   33 downloads

#2776
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
Foloseste cineva ad blocker? M'ar interesa unul care sa mearga fara root:)

#2777
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2018/11/call-screen-329x585.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa.

Quote

If you have root, yes. I just forced it to enable here :D
Requirements: Unlocked bootloader/root (to modify files in /data), and the Google phone beta (v26)
Using a file explorer that supports root (I prefer Solid Explorer), navigate to /data/data/com.google.android.dialer/shared_prefs
Edit dialer_phenotype_flags.xml and set the following values from 'false' to 'true'
G__speak_easy_bypass_locale_check
G__speak_easy_enable_listen_in_button
__data_rollout_SpeakEasy.OverrideUSLocaleCheckRollout_launched__
G__enable_speakeasy_details
G__speak_easy_enabled
G__speakeasy_show_privacy_tour
__data_rollout_SpeakEasy.CallScreenOnPixelTwoRolloutlaunched_
Save the file, then open and close the Phone app. It may require a force stop.
Call Screen should now show up as an option in the app's settings. It takes a few minutes to get setup.
Sursa.

#2778
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Security update-ul de Decembrie:  https://developers.g...d/images#taimen.
Tot in el imi e speranta. OTA-ul, ca de obicei - nu se deranjeaza el sa apara pe 2 XL-ul meu Posted Image .

Edited by danmerezeanu, 03 December 2018 - 22:58.


#2779
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008
Va salut stimati colegi forumisti!
  Astazi am dat comanda pentru un pixel 2xl,64gb, panda,profitand de voucher ul oferit de emag. Am ajuns la pretul final de 2470 lei.Erau alternative mai ieftine pe site uri de vanzari dar am preferat sa am garantie reala pe numele meu.As vrea sa aflu parerea voastra, daca este o achizitie buna dat fiind faptul ca este totusi cu o generatie in urma.Motivul principal a fost camera foto mult laudata, sper sa aiba totusi o autonomie decenta in utilizarea zilnica.
  Va doresc o zi buna!

#2780
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Sa il stapanesti sanatos!
Eu n-am nici un regret, sunt foarte multumit de el. Bine, vin de pe Nexus-uri si am vrut: libertate (deblocare bootloader, root, re-flash fara stress), update-uri lunare pana in 2020 si testarea celei mai noi versiuni de Android incepand cu luna Martie a fiecarui an (Developer Preview). Camera pentru mine este este bonus, nu ma omor cu pozele, dar ma bucur cand am nevoie de ea - poze extraordinare fara sa faci reglaje indiferent de lumina disponibila, doar 'point and shoot'.

Generatie in urma? In utilizare normala n-o sa simti asta... Si din ce am citit/auzit, pare mult mai prietenos cu consumul de baterie fata de Trixel-ul actual. :P

#2781
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Autonomia mea de o zi jumate

Attached Files


Edited by mar1uscal1n, 04 December 2018 - 10:52.


#2782
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@redman76:
Ma alatur si eu "corului" format din @Lesbianu si @mar1uscal1n. Nu o sa regreti ca ai luat 2 XL. In viata reala se misca bine, camera e foarte buna, primesti update-uri pana in 2020 si l-ai si luat la un pret decent. Sa-l stapanesti sanatos (si fara incidente). Mi se pare una dintre alegerile cele mai bune la momentul actual.
In ce ma priveste nu vad nici un motiv sa il schimb inca cel putin un an de acum inainte. Din experienta cu telefoanele Nexus. (si acum cu 2 XL-ul) pot sa spun ca experienta pe termen lung e cel putin staisfacatoare. O sa te convingi insa si singur (noi suntem fani Nexus/Pixel cu state vechi asa ca suntem partinitori Posted Image ).
Concluzia e ca in afara de un ghinion (probleme hardware), o sa ai o experienat buna cu 2XL, indiferent daca optezi sa il foloseti ca utilizator normal (fara root, update-uri OTA, ect) sau ca utilizator caruia ii place sa testeze (root, testare de versiuni beta de Android sau custom ROM-uri).
Eu unul numar deja lunile pana o sa pot testa primul beta de Android 10 (Q, cum vor fi numite primele versiuni de test Posted Image ). Mai sunt cam trei luni... daca Google va urma programul de anii trecuti Posted Image

Edited by danmerezeanu, 06 December 2018 - 12:07.


#2783
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Ca sa fim un cvartet...pur si simplu nu pot sa il las ..mai ales datorită camerei.:)

#2784
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008
Multumesc tuturor pentru feedback, urmaresc de mult topicul dedicat acestui model, doream achizitia de mult timp doar ca, pretul era prohibitiv pentru mine.Voi fi un utilizator normal, nu mai am rabdarea necesara pentru "artificii tehnice".Astfel de lucruri le faceam pe vremea cand aveam Sony Ericsson, modari , decodari, schimbari drivere sunet, camera, etc(faine vremuri, ore pierdute tarziu in noapte pentru ca telefonul tau sa arate wow, deja ma apuca nostalgia...) Nu voi fi la prima experienta cu android stock avand pana ceva vreme in urma un xiaomi mi a1.Sper sa nu am probleme hardware, stiu ca avea ceva probleme legate de ecran dar am inteles ca asta era la primele loturi. Astazi sper sa mi ajunga si mie telefonul.Va doresc toate cele bune!

#2785
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
azi am decis si eu sa fac niste moificari la capitolul daily driver. pixels here we come.

#2786
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@redman76 bine ai venit in club.

#2787
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Bun asa. :)

#2788
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ce folie/sticla  de protectie recomandati care sa mearga si cu o husa de tip rugged?

Edited by carmenclara1, 28 December 2018 - 18:59.


#2789
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Folie de silicon, cele de sticla 'full screen' nu prea se lipesc (sau afecteaza touch/senzori si pana la urma prind praf. Prin centrele comerciale sau mall-uri sunt diverse magazine de accesorii care decupeaza si aplica folie de silicon.
Daca ai indemanare si nu ti-e teama de 'aspectul de portocala' poti sa incerci AlienSurface sau Smart Protection. Unii au fost multumiti, alti nu... Posted Image

Alternative mai scumpe, gasesti pe Amazon. Mult laudatul Dome Glass, cam la acelasi pret si pe amazon.co.uk sau amazon.de (40 lire sau 45 oiro - ~200+ lei). Sau... Direct o husa 360 grade de la Supcase si gata! :)

@carmenclara1  Gata aventura cu Pocophone F1?

Edited by Lesbianu, 28 December 2018 - 19:28.


#2790
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
situatia mea e mai complexa, asa ca in momentul de fata umblu constant cu 3 telefoane la mine.
m-as bucura enorm daca google ar introduce functionalitate dual sim macar ca apple.
asa ca aventura poco f1 inca continua, in paralel cu cea legata de pixels.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate