Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Post-same-, on 24 septembrie 2017 - 21:55, said:

Daca arata asa si nu va fi peste 4000 o sa-l iau.
Cred ca glumesti. Posted Image
La noi in rrRomanica pretul e convertit in Euro in raport de 1:1 (1 Euro pentru 1 Dolar), se mai adauga taxe de import si TVA, si ajungi cu siguranta la cel putin 4400-4500 de lei pentru un Pixel 2 XL.
Nu m-as mira ca cel putin la lansare sa coste 5000 de lei in Romania.

Edited by Hider141, 25 September 2017 - 07:49.


#20
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Pana cum am auzit ca iphone8,x, samsung s8, pixelurile, xiaomiurile, lg  etc sunt prea scumpe pentru ceea ce ofera. Bun, deci nimic ieftin. Nu cumva inseamna ca suntem prea saraci? Sau poate chestia cu strugurii...vrem ultimul telefon aparut la pret de chinezarie de pe aliexpress. Partea buna e ca acum se gasesc telefoane pentru toate buzunarele si daca faci sapaturigasesti specificatii decente la pret decent. Sa ragi aiurea si sa cauti "defecte" fiecarui telefon mi se pare penibil. "Eu ma pricep, cauta-mi postarile, sunt guru telefoanelor". Bleah!

#21
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu e vorba de saracie, ci de faptul ca evolutia in domeniu e cam nula, a cam stagnat treaba si a si venit concurenta din china puternic din spate care ofera deviceuri mult mai ieftine si de o calitate la fel de buna.
In mod clar asteptarile pentru banii aia devin mai mari... pe vremuri un iPhone era 500 euro, acum deja se duce spre dublu, pe la 1000 euro. Si nu primesti nimic spectaculos in plus.

#22
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
parta buna e ca poti ramane la iphonul de 500 daca cel de acum e la fel nu trebuie sa ne dam peste cap.

#23
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
.... sau la Nexus-ul de dinainte de Pixeli (de 6P e vorba, si asta pana si-o da duhul... din varii motive - prietenii stiu ce sugerez :) )....

#24
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postsamebo, on 25 septembrie 2017 - 08:04, said:

a cam stagnat treaba si a si venit concurenta din china puternic din spate care ofera deviceuri mult mai ieftine si de o calitate la fel de buna.
pe vremuri un iPhone era 500 euro, acum deja se duce spre dublu, pe la 1000 euro.
Pai daca a crescut concurenta, de ce preturile telefoanelor high-end au crescut si ele??

Edited by YourFan, 25 September 2017 - 20:09.


#25
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Intr-adevar, evolutia in domeniu tinde spre 0, dar iPhonu' nu tinde spre 1000 ci sare bine de 1000. Amuzant este ca vine un producator care vrea sa taie din felia babana a Apple unde cei care isi permit device-uri premium la pret piperat, cumpara fara sa puna intrebari si toata lumea ii sare in cap. Asta nu se intampla pt Apple, doar pt restul OEM. La Apple care va sa zica, se justifica...
Ideea este simpla, in primul rand, pretul este nesimtit pt ca exista cerere pt asa ceva pe piata. Daca este cerere, va fi si oferta. In al doilea rand, pretul este absolut nesimtit pt Romania, cand trebuie sa dai un salariu peste medie pe un telefon. Asta in comparatie cu tarile in care, sistemul medical, de exemplu chiar functioneaza, taxele chiar se colecteaza, etc (ati prins ideea, sper) si pretul unui astfel de device este cam 1/3 din salariu.
Acum, ar fi chiar culmea ca Google sau alt OEM sa faca device-uri cu Romania in minte, nu? Pana la urma, scopul unei companii este sa faca profit, iar piata romaneasca nu este nici macar 10% comparand cu SUA.
Si uite asa, fabricantii de telefoane chinezi, aparuti ca ciupercile dupa ploaie, fac vanzari record in Romania, dar nu in US. Oare de ce? Pentru ca ne dorim cai putere si chestii lucioase, la 2 lei si asta primim. Adica vreau Porche, dar sa fie diesel ca sa nu consume mult, sau Audi, dar il inmatriculez in BG ca are 20 ani vechime si motor de 4,2 si m-ar rupe taxele in tara. Si apoi ma gandesc cum sa-i pun GPL, ca-i consumu' mare.. stiu, puteam sa-mi iau Logan, da' sufar de smecherie si nu pot sa ma injosesc.

#26
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
80-85% Screen-to-Body!Posted Image

A, și n-are stereo, dar are jack audio de 3,5mm.

Sau are stereo și n-are jack audio.

Una din ele :D

#27
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Attached File  738da9775d692dd9b551f8198711.jpg   153.44K   49 downloadsAttached File  738da9775d692dd9b551f8198721.jpg   57.78K   48 downloads

#28
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FOh-vZSfNbE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JN9UwBwECOk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
https://www.google.r...e-release-date/

#30
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Fețe-fețe!
[ https://i.imgur.com/x4Ihhjo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/QXsbVhh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/FDVUoBf.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/UpVJiSa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Am o vagă impresie că ne agităm, așa, degeaba.
eSIM fiind motivul pentru care Apple Watch 3 cu conectivitate nu există pe piața autohtonă.

eSIM Q&A @ XDA.

#32
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Gand la gand.... Asta ma intrebam si eu zilele trecute. Nu de alta dar daca vine doar cu eSIM, atunci nu putem sa il folosim in Romania pentru ca nici un provider nu ofera (inca) suport pentru eSIM.

Edited by danmerezeanu, 02 October 2017 - 07:15.


#33
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca vor face asta, sigur vor fi mai multe versiuni. Si-ar lega singuri bolovani de picioare daca l-ar scoate pe piata doar cu eSIM...

#34
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și dacă se necăjesc atât să scoată mai multe versiuni, pune pe listă și una cu DualSIM, că se caută în restul lumii (exceptând SUA). ;)

#35
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Dual SIM nu vedem noi prea curand de la Google.... (ar fi o chestie daca ar fi un dual SIM "adevarat"). Dar.... si eu cred ca eSIM se va folosi doar pentru modelul de SUA. Pentru noi astia "internationali" ne face Google o versiune si cu SIM normal (caz in care nu am mai avea in Romania telefoane aduse din SUA :) ). In fine, vom trai si vom vedea (4 octombie e aproape).

#36
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007

View PostGif2D, on 02 octombrie 2017 - 07:08, said:

Am o vagă impresie că ne agităm, așa, degeaba.
eSIM fiind motivul pentru care Apple Watch 3 cu conectivitate nu există pe piața autohtonă.

eSIM Q&A @ XDA.

Parca vad anunturi pe olx 'vand pixel 2, aspect 10/10, merge doar pe wifi' :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate