Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Google Pixel 2 "Walleye" (HTC) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#91
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Liniste, putini utlizatori pe SP? Pe quickmobile se terminasera stocurile vineri si ma gandesc ca nu au fost cate 4 pe culoare.

#92
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
https://www.androida...-update-816001/

#93
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Oare de ce nu au putut fi ok de la inceput? Nu au avut timp in decursul  a 4 dp-uri ( macar ne dadeau noua cate un pixel 2(xl) sa le testam pana in octombrie.

#94
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postmar1uscal1n, on 20 noiembrie 2017 - 17:18, said:

Deja devineno chestie personală, huh?

#95
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View Postkatabxp, on 20 noiembrie 2017 - 17:59, said:

Oare de ce nu au putut fi ok de la inceput? Nu au avut timp in decursul  a 4 dp-uri ( macar ne dadeau noua cate un pixel 2(xl) sa le testam pana in octombrie.
:) Pt ca ce a mers la precedentele 10 builduri poate foarte bine sa nu mearga la al 11-lea :) Doar nu crezi ca baga bug-uri intentionat.

#96
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008
Ok, am zis ca revin cu pareri.

Zic sa incep cu niste poze cu telefonul:
Attached File  DSCF3434.jpg   60.05K   44 downloadsAttached File  DSCF3436.JPG   250.57K   46 downloadsAttached File  DSCF3438.JPG   337.83K   49 downloadsAttached File  DSCF3440.JPG   316.29K   42 downloadsAttached File  DSCF3443.JPG   287.11K   39 downloadsAttached File  DSCF3445.JPG   306.68K   42 downloads

Aici o comparatie ca dimensiuni cu fostul meu HTC One S (2012):
Attached File  Telefon - 2.jpg   345.19K   43 downloads

Telefonul arata si mai bine in realitate decat in poze, nu arata deloc a jucarie sau a plasticarie, cum spuneau unii... are un design finut (aduce a business), destul de subtire, marginile foarte bine finisate, spatele are un feeling diferit de ce am mai intalnit pana acum, dar nu e rau deloc.

O prima impresie ar fi ca telefonul se misca foarte smooth, am mai butonat telefoane actuale care sunt sus acolo din punctul asta de vedere (gen S8 sau Note 8), dar parca aici simti un plus din punctul asta de vedere, se misca impecabil cam tot ce ii dai sa faca. Imi place ca n-are nicio problema cu multitasking-ul, pot sa tin jocuri deschise, imi scrie cineva pe Messenger, imediat schimb, revin unde eram in joc, citesc un mail, totul se misca instant - la fel si cu split screen-ul, functioneaza fara nicio problema. Mi-a revenit placerea de a sta pe un telefon, cel dinainte deja era cam batran si se misca cam greu, aici e alta viata. Daca downloadez sau fac update-uri la ceva, nu se simte deloc in utilizare, e ca si cum nu ar face nimic.

Prima chestie pe care am testat-o a fost sa vad cum se aud difuzoarele frontale. Sincer, dupa ce am mai citit pareri de la altii, nu m-as fi asteptat sa aiba volumul asta, ma asteptam sa fie mult mai slab ca volum, deci m-a uimit din prima din punctul asta de vedere, se aude tare si clar, in cele mai multe cazuri... nu va asteptati la bass sau ceva de genul asta, dar trecand peste asta se aude peste asteptarile mele, foarte ok. Ca un minus, am vazut ca in anumite melodii cu multe instrumente (si note inalte) - gen muzica metal - pare ca ar distorsiona la volum maxim, dar asta doar in anumite parti ale melodiilor... daca scad un pic volumul e ok. In melodii pop, in chestii mai putin solicitante sau in chestii vocale (gen un clip pe YouTube in care se vorbeste) nu se intampla asta... si in cele mai multe cazuri nu prea o sa se intample, dar sunt cateva situatii, cum am zis mai sus, in care se intampla. Daca tii degetele pe ele (de exemplu te joci si tii telefonul de acolo) inca le auzi (nici macar daca le acoperi fortat total nu "tac" de tot).

Ecranul - in general e foarte ok, nu o sa simti nicio secunda ca rezolutia Full HD nu e suficienta (mai putin daca ai de gand sa folosesti VR), e arhisuficienta. Culorile nu sunt sterse deloc cum ziceau unii (pe "boosted"), dar daca totusi vrei mai mult au adaugat "saturated" si poti selecta modul asta. Imi plac ambele, dar parca saturated e prea mult, cand schimbi de la saturated la boosted, o sa ti se para un pic ca-s mai "fara viata" culorile comparativ cu celalalt mod, dar senzatia asta dispare in 5 secunde... asa ca prefer boosted. E acolo sus calitatea imaginii si ecranului, negrul e perfect, nu am nicio problema cu griul (gen grainy grey de care se plangeau unii), nu am probleme cu culorile sau cu uniformitatea ecranului. Merg clipurile HDR pe YouTube si se vad super. Singura problema vizibila pe care o am e ca apare un mic blue shift (practic se schimba temperatura culorii cu una un pic mai rece, dar e un pic, atat) incepand cu un unghi de vreo 10 grade, dar nu e in niciun caz ca in pozele cu Pixel 2 XL unde se facea albastru, aici e o chestie asa mai minora (desi este si o vezi - cel mai mult pe alb sau gri deschis). Pe langa asta ar mai fi si acel "black crush", in Display Tester vad pana la 7 cu boosted mode si pana pe la 4 (chiar 3 dar foarte putin vizibile cele 2) cu saturated mode... poate o sa rezolve de tot asta cu un viitor update, din ce am inteles deja s-a imbunatatit un pic cu ultimul update. In afara de test, nu prea pot sa zic ca am observat ceva in utilizarea normala in legatura cu asta.
Daca tot sunt la ecran, zic sa mentionez si live wallpaper-urile care arata foarte placut, parca nu-mi mai vine sa pun unul static acum.

Cititorul de amprente - e instant, n-am probleme cu el - pentru acasa mi-am activat smart lock ca sa nu mai stau sa-l deblochez incontinuu cu cititorul (desi e mai rapid, ca iti intra direct in desktop).

Now Playing e interesant, uneori dureaza cam multisor pana gaseste melodia (gen 40 de secunde - 1 minut), dar in ultimul timp am vazut destule dati cand in vreo 10 secunde mi-a aparut melodia acolo (o fi imbunatatit ceva la el intre timp, nu stiu). Am constat ca e updatat saptamanal (din ce am citit) si am testat treaba asta cu melodii lansate in noiembrie si le-a gasit. PS: melodiile trebuie sa fie cat de cat populare, desi am fost uimit uneori sa-mi gaseasca si niste melodii mai obscure. Se pare ca poate gasi cateva si de pe la noi, dar aici chiar ca trebuie sa fie super populare:
Attached File  Now Playing - 1.png   2.35MB   38 downloadsAttached File  Now Playing - 2.png   2.35MB   35 downloadsAttached File  Now Playing - 3.jpg   107.67K   35 downloads
Am cumparat si o aplicatie de pe Google Play (Now Playing History) care imi retine melodiile pe care le gaseste in aplicatie, astfel incat daca-s pe undeva si a gasit o piesa, pot sa ma uit peste cateva ore in aplicatie si imi apare ora si ce piesa a gasit (pot sa ii dau sa o deschida pe YouTube cand dau pe ea in aplicatie). Am fost uimit sa vad ca a gasit niste melodii cand eram pe la magazin, unde era data muzica destul de incet si telefonul era in buzunar. Am vazut acasa in aplicatie melodiile.

LED pentru notificari RGB - are asa ceva in partea dreapta (trebuie activat "blink light" din setari), sus, dar nu prea e asa usor configurabil din SO, uneori chiar nici nu apare (de exemplu cand incarci telefonul), asa ca am luat o aplicatie si pentru asta (Light Manager Pro) si pot sa configurez pentru fiecare aplicatie daca sa aiba sau nu notificari si ce culoare sa aiba... de aici am adaugat si pentru incarcare. Culorile nu sunt chiar ca pe un display sau ceva, mai "basic" asa, dar e binevenit.

Always on display - n-am incercat sa vad care e diferenta cu sau fara el din punct de vedere al bateriei, l-am avut activat de la inceput. E interesant sa vezi ora si notificarile acolo (partea proasta la notificari e ca dispar in 5 secunde si ramane doar o iconita cu aplicatia de la care e notificarea) mereu, partea proasta e ca nu e configurabil (decat chestii foarte mici, gen daca sa iti arate sau nu notificari pe el), dar e ok si asa cum e... nu e foarte luminos si nu prea ai ce face in legatura cu asta, dar e suficient incat sa vezi ce scrie acolo (la fel si cu LED-ul mentionat anterior, nu e foarte luminos).

Google Lens - am niste poze din ultima vacanta adaugate pe Google Photos (momentan nu-s la calitate originala, o sa le reuploadez) si am zis sa testez acolo ce poate... pozele sunt din Berlin in mare parte, am dat pe o multime de landmark-uri si cladiri si multe dintre ele au fost recunoscute (gen Berlin Zoo, poarta Brandenburg, diferite muzee, Parlamentul, etc.). Nu e perfect, dar are potential sa creasca si sa se imbunatateasca. Chiar si in stadiul in care e acum e destul de impresionant si poate uneori folositor (gen vrei sa vezi daca ai ajuns unde trebuie sau vrei sa vezi mai multe despre un anumit obiect sau ceva dintr-un muzeu).

Google Assistant - Squeze pentru Assistant e chiar ok, trebuie sa strangi cu mai mult presiune decat ma asteptam (chiar daca nu-l setezi la un nivel foarte mare), am inceput sa ma obisnuiesc sa folosesc. E interesant sa intrebi chestii, chiar si lucruri banale precum vremea (fara ca macar sa atingi telefonul), dar am descoperit si lucruri chiar mai interesante, de exemplu: poti sa ii spui "Remember that my mom's name is Sonya", dupa daca intrebi "What's my mom's name?" o sa iti raspunda - si poti folosi asta pentru o multime de chestii, daca uiti ceva sau pur si simplu vrei sa retii un cod de la bagaj, un anumit lucru despre ceva, unde ai pus nu stiu ce, e folositor; poti sa zici "Show me photos with Panda from Berlin" - daca gaseste pe Google Photos iti arata pozele alea, destul de impresionat pentru mine, am tot zis o multime de chestii si imi arata poze de-ale mele cu ce am zis eu acolo (nu merge chiar pentru orice, dar si cand merge iti da o senzatie placuta, plus ca poti gasi poze mult mai usor asa); poti sa deschizi aplicatii din telefon ("Open Messenger" si o sa deschida); poti sa activezi/dezactivezi functii din telefon (precum wi-fi-ul, lanterna, bluetooth-ul, etc); chestiile "standard" (gen sa adauge o alarma, sa trimita un mesaj, sa trimita un mail, poti sa ii zici sa adauge ceva in lista de cumparaturi); poti sa ii zici sa iti deschida ceva pe YouTube ("play Adele - Hello on YouTube" - atunci se deschide aplicatia cu clipul respectiv, isi da play singur si tot); poti sa i intrebi despre distante/locatii gen "How far is Iulius Mall from here" si o sa-ti zica (poti sa ii adaugi si by foot la final), iti deschide harta in el, poti sa dai si click sa se deschida separat - foarte rapid sa faci asta decat sa stai sa deschizi aplicatia, sa scrii, sa cauti, etc; ce mi se pare interesant e ca nu mai pare asa robotica toata treaba ca in trecut, poti avea conversatii relativ normale, intrebi ceva si apoi poti sa intrebi in continuare chestii legate de lucrul respectiv si o sa stie sa se lege de asta fara sa ii spui tu. Daca in trecut mi se parea ceva gen AR-ul pe care-l folosesti o data si gata, nu ti se mai pare cine stie ce, acum a inceput sa devina chiar folositor Assistant-ul si mult mai usor de facut niste lucruri cu el. PS: "E cam glumeata" Google Assistant.

Bateria - wow, citisesem cate ceva, dar parca e altceva cand folosesti tu telefonul si vezi ce si cum. Din testele mele (3 incarcari) am obtinut intre 4.5h si 7h de SoT, in functie de ce am facut pe telefon, asta de la 100% pana pe la ~20% (incerc sa nu-l descarc de tot, stiu ca nu e prea ok pentru baterie pe termen lung). Wi-Fi on, 4G on, location on (cu high precision), NFC si bluetooth of, always on display on, luminozitatea setata la 50% si adaptive brightness on. Partea proasta e ca, desi in utilizare tine destul de mult, in standby pare ca ar consuma cam multa baterie (intre 1 si 2 % din testele mele) - m-am uitat in status, nu e nicio aplicatie care sa manance bateria in standby si din cauza asta sa consume atat, nu stiu exact daca e mult sau putin, dar asa e, momentan, cred ca o sa mai studiez problema. Timpul de incarcare de la 20% la 100% e de 1h25m, de la 15% la 100% 1h30m, destul de bine, din punctul meu de vedere.

Scenarii de utilizare:
1 - asta a fost prima incarcare (100%), telefonul inca downloada destul de multe update-uri, plus ca am mai testat si eu diferite aplicatii sau functii.
Attached File  1a.png   195.28K   36 downloadsAttached File  2a.png   256.14K   32 downloadsAttached File  3a.png   249.28K   33 downloadsAttached File  4a.png   207.01K   33 downloads
2 - a doua incarcare
Attached File  1b.png   192.41K   33 downloadsAttached File  2b.png   245.48K   29 downloadsAttached File  3b.png   230.79K   27 downloadsAttached File  4b.png   205.29K   28 downloads
3 - asta e recordul pana acum, mi-am mai configurat niste aplicatii (de exemplu Sync sa foloseasca tema pentru AMOLED) si am si stat destul de mult pe telefon, era weekend si mi-am permis
Attached File  1c.png   194.67K   31 downloadsAttached File  2c.png   236.23K   28 downloadsAttached File  3c.png   254.1K   26 downloadsAttached File  4c.png   208.22K   25 downloads

Adaptorul audio - nu mi-a picat prea bine cand am auzit ca au renuntat la headphone jack si tot valul ala de comentarii care a aparut parca alimenta si mai mult treaba asta... a ajuns telefonul, zic sa testez si acest adaptor, il scot din cutie, e o chestie micuta (in niciun caz asa horror precum o faceau unii sa para), abia zici ca e acolo, se conecteaza foarte strans cu jack-ul de casti (nu ai de ce sa-ti faci griji ca iese pentru ca trebuie sa tragi serios de el ca sa-l scoti de acolo, zici ca-i prins in cleste). Calitatea audio (ca asta e cel mai important lucru) e peste asteptarile mele, e peste HTC-ul meu dinainte (care din testele mele se auzea mai bine decat Galaxy S8, ca sa va dau un reper), are si bass si tot ce trebuie, e foarte ok din punctul asta de vedere.

Cablu de conectare cu PC-ul nu are, are doar un adaptor de la USB-A la USB-C, dar nu mi-a folosit prea mult pentru ca la vechiul telefon aveam cablu USB-A - micro USB, deci nu am putut sa-l folosesc (ca sa-l poti folosi cu PC-ul, asta daca nu ai USB-C ca mine, iti trebuie un cablu USB-A - USB-A pentru adaptorul asta) - aveam in gand sa cumpar un cablu cand am vazut asta, dar am descoperit intre timp ca ma pot conecta remote folosind ES File Explorer (nu iti trebuie wi-fi la PC, doar wi-fi in casa) - e cam incet (gen 2-3 MB/s), dar macar merge.

Referitor la camera, inca nu am apucat sa o testez prea bine, o sa revin ulterior cu pareri mai in detaliu in legatura cu ea, doar am testat facand cateva poze. Ce pot sa zic asa rapid e ca am ramas uimit de camera frontala. E prima camera frontala cu care nu mi-e rusine deloc de rezultat (tot ce am vazut pana acum nu era nici macar decent pentru mine, de aia nici nu ma atragea deloc idea de selfie la vreun telefon) si pe care chiar poti sa o folosesti fara nicio problema. I-am aratat o poza lu' maica-mea si zicea cica nici nu mai ai nevoie de camera la ce fel se vede (si am un Fuji X-T10 ca aparat foto, deci e o comparatie cu ceva serios cat de cat) si i-am zis ca nici macar nu e camera de pe spate asta. Partea proasta e ca nu are focus (adica nu poti apasa pe ceva si sa faca focus acolo) si din cauza asta uneori poti avea rezultate un pic blurate (plus ca nu are nici stabilizare optica), dar doar uneori, de multe ori e sharp. Portrait mode-ul pare sa-si faca treaba bine, mici ratari asa (cel putin pe camera frontala), pe cea de spate pare si mai bun.


Probleme (le includ si pe cele de mai sus aici):
1. o mica schimbare de temperatura a culorii spre albastru incepand cu un unghi de vreo 10 grade, dar nu e comparabil cu ce se intampla pe multe dintre telefoanele Pixel 2 XL
2. black crush - in Display Tester in boosted mode vad pana la 7, in saturated mode vad pana la 4 (3 foarte putin vizibil) - problema asta nu am simtit-o in utilizarea normala, doar in testele astea
3. se aude un fasait de o frecventa inalta, la un volum foarte mic (dar suficient incat sa te deranjeze un pic) cand vorbesti la telefon (nu se aude in toate apelurile, doar in unele) - am contactat suportul pe chat (apropo, e prima data cand am contact cu asa ceva la un telefon) si mi-au spus ca se lucreaza la un update software care ar rezolva problema asta (mi s-a parut de nota 10 suportul, foarte ok omul, s-a oferit chiar sa-mi ofere niste credit pe Google Play pentru neplaceri, dar cand i-am zis ca sunt din Romania cica la noi nu e disponibil... si nu are cum sa-mi dea; si-a cerut scuze si mna, e ok).
4. in unele situatii (cum ar fi in o parte dintre melodiile cu multa instrumentatie, tobe si tot ce vrei - gen muzica metal) distorsioneaza un pic la volum maxim difuzoarele frontale - cel putin cel de sus, nu-s sigur 100% ca-s amandoua, e greu sa-mi dau seama (daca scazi volumul cu vreo 15-20% nu mai sunt probleme).

Rezumat:
Chiar de are cateva probleme minore pe care le-am mentionat mai sus, telefonul e foarte bun. Constructia de calitate, ecranul foarte bun (daca incerci si un clip HDR, o sa fii impresionat), difuzoarele frontale printre cele mai bune de pe un telefon (chiar cele mai bune pe care le-am auzit eu pana acum) cu un volum suficient de mare, camera (din ce am testat foarte putin) pare foarte buna, LED RGB pentru notificari, Google Assistant folositor, Google Lens e ok, Now Playing e foarte fain de avut in telefon, marginile (sus-jos) de la telefon nu deranjeaza absolut deloc (te obisnuiesti), sistemul de operare se misca impecabil, DAC-ul din adaptorul audio e de o calitate buna, suport-ul pare foarte ok.

Daca aveti intrebari, va pot raspunde fara nicio problema.

Edited by Lord_Silver, 21 November 2017 - 01:29.


#97
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!
La ce bani a fost si de unde?
Eu, cum spune Dan: astept 2XL, asta mi se pare prea mic, are sotia pixel si chiar e mic pt mine.

#98
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@Lord_Silver: Frumos (și detaliat) review. Asa cava aștept și de la primul posesor de Pixel 2 XL :) . Îl cam știm noi dar... Încă nu a primit telefonul :)

#99
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008

View Postkatabxp, on 21 noiembrie 2017 - 08:36, said:

Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!
La ce bani a fost si de unde?
Eu, cum spune Dan: astept 2XL, asta mi se pare prea mic, are sotia pixel si chiar e mic pt mine.
Mersi. L-am luat de la Quickmobile, cel de 128 GB, 4199 lei (la care am adăugat și Service Return Care și extinderea garanției cu 1 an - 120 lei) - e varianta de UK la care mi-au dat gratis și un adaptor pentru prizele noastre. Nu știu, mie nu mi se pare mic deloc (e exact cât trebuie), dar am fost obișnuit cu unul de 4.3 inch. Asta e cam la limita de sus pentru utilizarea cu o mână (deși chiar și aici nu ajungi așa ușor la bara de notificări), dacă crești și mai mult dimensiunile nu prea mai poți să-l folosești așa ușor cu o mână.

#100
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View PostLord_Silver, on 21 noiembrie 2017 - 09:06, said:

Mersi. L-am luat de la Quickmobile, cel de 128 GB, 4199 lei (la care am adăugat și Service Return Care și extinderea garanției cu 1 an - 120 lei) - e varianta de UK la care mi-au dat gratis și un adaptor pentru prizele noastre. Nu știu, mie nu mi se pare mic deloc (e exact cât trebuie), dar am fost obișnuit cu unul de 4.3 inch. Asta e cam la limita de sus pentru utilizarea cu o mână (deși chiar și aici nu ajungi așa ușor la bara de notificări), dacă crești și mai mult dimensiunile nu prea mai poți să-l folosești așa ușor cu o mână.
Să îl folosești sănătos. Înseamnă că am prins ofertă chiar bună de BF, 3300 parcă cu garanție 4 ani, varianta de 64 one 'un fel de alabastru'.

#101
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008
Mersi, la fel si tu. Da, am vazut ca era scazut cu vreo ~400 lei de BF (chiar si acum e o reducere pe site), daca ai primit si garantie in plus cu atat mai bine. Cum e varianta "kinda blue"? Nu mi-ai zis daca ai si tu acel blue shift minor, chiar incepand cu un unghi destul de mic, eventual daca ai acel fasait in convorbiri.

#102
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Nu am observat nici una nici cealalta, sincer. Albastrul e fain, am oscilat intre alb si asta dar am avut si Nexusul 5x tot asa (f f asemnator) si imi place combinatia cu negru.  Si eu sunt uimit de baterie, de departe peste tot ce am avut. Plus, telefonul imi pare pe zi ce trece tot mai 'elegant'. Mai folosesc pe la serviciu ocazional un Pixel dar designul la 2 a evoluat f mult chiar daca e mult mai simplu.

#103
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008
Hmm, la mine se observa destul de ușor, testează pe un fundal alb sau prin meniuri. Se vede și mai tare daca ai Night mode activat.

#104
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostGif2D, on 16 noiembrie 2017 - 14:43, said:

It's a new day!
A new issue appears!
Can NOT OEM unlock slider in Dev Options Pixel 2
[ https://i.imgur.com/HP7JrtTl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
A apărut și rezolvarea

#105
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008
În caz că se mai întreba cineva lucrul ăsta, pot confirma că poți uploada poze sau filmulețe pe Google Photos făcute cu alt aparat foto, doar că trebuie să faceți asta de pe telefon:
1. Copiezi un folder cu poze pe telefon, în pictures. În acel moment te întreabă pe telefon daca vrei să faci backup la folderul respectiv, îi zici că da.
2. După ce s-au copiat pozele intri în aplicația Google Photos, pe telefon, și aștepți să îți arate backup complete.
3. După asta mă gândesc că vrei sa le ai puse cumva separat, intri la device folders, intri în folderul tău, selectezi toate pozele și dai add to album. După ce a terminat, poți să îi dai delete folder from device.

În momentul asta, ai pozele respective în cloud (fără să ocupe spațiu acolo). După cum am zis, poți face asta și cu filmulețe. Eu am pățit o chestie cu video-urile, nu mi-a luat și data când au fost făcute și a trebuit să o pun manual la fiecare - erau în format MP4 (la poze a luat totul corect).

M-am apucat deja să-mi fac backup acolo la toată colecția de poze, plus că e interesant că o să le pot vedea mereu de pe telefon, eventual pot întreba și Google Assistant să-mi arate poze cu o anumită locație de acolo și de multe ori chiar funcționează.

#106
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
de o saptamana am renuntat la iphone 8 in favoarea lui pixel 2
pixel 2 e un telefon interesant  nu  se gasesc huse uag pt el deocamdata.....

#107
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Normal ca nu se gasesc huse, cine a auzit de pixel pana acum... multi baga mana-n foc ca e o chinezarie iesita recent. Cine este trendy isi ia iphone si samsung ;D
Vad ca in store au niste sosete pe post de huse, iar pe amazon se gasesc vreo 2-3 branduri.

Attached Files



#108
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
"Sosetele" sunt la pre-order si pe Amazon! Posted Image

Pixel 2 / Pixel 2 XL

Oops! Aia de Pixel 2 nu se livreaza in RO... :sadwalk:

Edited by Lesbianu, 23 November 2017 - 22:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate