Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Google Pixel 2 "Walleye" (HTC) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#361
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postsilviu03, on 04 aprilie 2018 - 20:36, said:

Salut,cineva care vine de pe iphone 7/8?
Sunt curios sa aflu ceva pareri,eu folosesc un I8 pentru ca este mai mic,pixel 2 pare singura varianta de android potent si cat de cat mai mic,am vazut ca are camerele wow.
Calanthe zicea că vine de pe iPhone

#362
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Am avut de a lungul timpului multe telefoane cu android, dintre care si un galaxy nexus,la vremea aceea nu ma omoram dupa android ul pur,insa vad ca pixelul este f apreciat,nu arata prea bine pe partea din fata,cel putin asta e parerea mea,pe spate imi place.
Oare il gasesc pe undeva sa il butonez?nu cred...

#363
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Poate la emag sa gasesti vreunul pt butonat putin, in rest nu stiu daca il mai are cineva in show room, nici de emag nu sunt sigur ca au desfacut, e un telefon destul de scump sa stea cu el la indemana oricui.
Pixel 2XL nu te atrage?
E frumos si spatele si fata, are marginile mai mici si display quad hd.
Pe Pixel ai poze mai bune, ai sunet mai bun, stereo, fata de iPhone si un mare avantaj, ai cloud nelumitat pt poze, video, etc.
La Apple ai incarcat 500 de poze si deja te agaseaza cu: buy more space si nu ai nici posibilitatea sa pui un card sd.
In concluzie, daca te decizi la iPhone trebuie sa iei unu minim de 128GB si nici asa nu stiu daca e de ajuns spatiul pt ca pozele si filmele ocupa destul de mult, apoi e riscul ca daca nu ai backup la ele in calculator te poti trezi accidental fara sau sa ai vreo problema cu telefonul.

#364
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pixel 2 xl imi place,dar nu vreau telefoane mari,imi plimb cainele mult si am nevoie de telefon pe care sa il pot utiliza cu o mana.
Pozele toate le am in google photo,plus ca nu fac foarte multe poze,adica mai multe de 1500 de poze pe an nu cred sa fac.
Si pe iphone este sunet stereo,de la 7 in sus.
Daca reusesc sa butonez vreunul il iau in considerare,altfel nu cred,multumesc.

#365
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008
@silviu03, daca vrei sa cumperi acum un telefon compact cu specificatii de top iti recomand din toata inima Pixel 2. Nu ai cum sa dai gres cu el. Pe Android, cred ca numai Sony mai are ceva telefoane compacte cu specificatii de top, dar pierzi la camera si la update-urile rapide. Cum s-a mai zis de atatea ori, la Pixel primesti in fiecare luna update de securitate si bug fix-uri si este primul care primeste update la versiunea urmatoare de Android. Azi am primit update-ul pe aprilie si daca te uiti la change log o sa vezi o gramada de bug fix-uri. In plus pe Pixel 2 poti face upload la poze in Google Photos nelimitat la calitatea originala, timp de 3 ani. Functioneaza si pentru poze care nu au fost facute cu Pixel 2, daca le faci upload de pe telefon.

Eu am trecut de la Samsung Galaxy S5 cu display de 5.1 inchi la Google Pixel 2 la 5 inchi. As fi preferat ca Pixelul sa aiba tot un display de 5.1 - 5.2. Dar daca treci de la iPhone 8 la Pixel 2, tu nu o sa ai problema asta. E drept ca marginile de sus si de jos (bezels) sunt cam mari la Pixel 2, dar si la iPhone 8 sunt cam la fel. Screen to body ratio este ceva mai bun la Pixel 2 fata de iPhone 8. Cu marginile te obisnuiesti destul de repede si nu le mai bagi in seama. Ai aici un review comparativ intre Pixel 2 si iPhone 8. Tipul asta zice ca se misca mai fluid ca si iPhone 8.

Si eu nu am mainile foarte mari si am vrut un telefon care sa fie usor de manevrat cu o mana, de aceea am ales Pixel 2. Pixel 2 XL mi s-a parut prea mare. In afara de marginile mari, Pixel 2 este ok din toate punctele de vedere. Sistemul misca foarte fluid, este foarte curat, simplist si minimalist. Nu stiu daca in practica se misca mai rapid decat Pixel 2 XL, dar are acelasi procesor si chipset grafic ca Pixel 2 XL, dar rezolutia este mai mica, deci automat are mai putini pixeli de controlat.

Si eu am luat Pixel 2 fara sa-l vad in realitate inainte, mi l-a adus cineva din SUA. In Romania are niste preturi nesimtite. Daca ai posibilitatea, cumpara-l din afara. Daca ai pe cineva in Germania de exemplu,  pe www.ebay-kleinanzeigen.de gasesti noi, sigilate, la preturi mult mai bune decat in Romania.

Daca poti sa astepti pana in toamna, atunci Pixel 3 sigur va veni cu ecran 18:9 si la varianta mica, si va avea margini (bezels) mult mai mici.

Edited by laurcj, 06 April 2018 - 13:27.


#366
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Stiti cum e cu asteptatul asta? E mai aproape data lansarii Pixel 2 decat 3, care nici nu e fixata.

#367
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
https://www.woot.com...gsm-unlocked-1I
Pixel 2- 128gb 550$

#368
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008

View Posttakashi90, on 12 aprilie 2018 - 15:51, said:

Bad link

Merge, ai pus o liniuță la sfârșit!

Nu mai are de 128 Posted Image
edit, doar negru are
Refurbișat? Posted Image

Attached Files


Edited by nick5roo, 12 April 2018 - 15:57.


#369
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
La mine sunt toate.Attached File  Screenshot_20180412-165546.jpg   51.74K   54 downloads

Toate culorile.
Dar, da. Refurbisat

Eu am luat mai multe de la ei și au fost ca noi

#370
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008
Sa mai reinviem putin topicul asta Posted Image

Stors pana la ultima picatura:

Attached File  Screenshot_20180505-131648.png   196.89K   35 downloads  Attached File  Screenshot_20180505-131655.png   240.79K   28 downloads Attached File  Screenshot_20180505-131708.png   212.06K   29 downloads

Nu pot zice ca nu-s multumit de baterie, dar tot mi se pare ca Phone Idle consuma destul de mult. Adica se consuma un sfert din baterie doar pentru a tine telefonul in functiune.

Edited by laurcj, 07 May 2018 - 13:20.


#371
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
In 4 zile... Eu zic ca e bine...

#372
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
E bine, bine!

#373
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
https://www.xda-deve...twork-activity/

Norocoșilor!

#374
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Lasa, ca ne luam direct Pixel 3 :)
O stire interesanta despre Android of Things.. cred ca este un moment bun sa investim in actiuni la Google ca daca le iese, halca de piata va fi imensa.

#375
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Hmmm! Deocamdata unii dintre noi asteptam Google IO-ul (nu mai e mult - keynote-ul incepe in vreo 12 ore). Si, odata cu el DP2-ul desigur. Abia astept sa am "probleme" :) .

#376
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Primit securiștii de mai.

#377
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Aha. Deci cei care au (inca) 8.1.0 s-au dat cu "securiștii" :). Lasă că ne dam și noi de partea întunecată când punem DP2-ul (mai pe seara așa - asta daca Google face că anii trecuți).

#378
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
De curiozitate, merg bt Pay și bt24  pe P? Țin minte că pe Nexus nu mergea bt24 pe N beta. Parcă și HBO Go facea figuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate