Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Google Pixel 2 "Walleye" (HTC) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#19
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View PostZIGZAG20, on 05 octombrie 2017 - 07:47, said:

Taxe USA vs EU+transport.
Hmmm. Mi-am mai luat si eu diverse lucruri online cand am fost in US (sau prin cunostinte de acolo) si taxele+transportul nu sunt nici pe departe atat de mari. In fine. Pot sa accept ca TVA-ul in Europa e mai mare decat in US (si acolo depinde de statul in care faci cumparaturile) dar totusi baza de la care se pleaca in stabilirea pretului e incorecta (stiu, Google, Apple, Microsft si restul marilor din IT se concentraeza pe America).... EURO-ul e mai puternic decat USD-ul... In fine... asa au decis, asa se intampla. Raman cu nefericirea mea si .... astept primavara - atunci ma decid daca si ce Pixel 2 XL imi cumpar (pana atunci ma lamuresc si cum e cu problemee potentiale, posibilitatea de customizare, etc).

#20
Serban001

Serban001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 25.07.2014
Oare Pixel 2 va veni si la noi in RO ? vreun magazin etc?

#21
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
quickmobile cel mai probabil.

#22
Serban001

Serban001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 25.07.2014

View PostZIGZAG20, on 05 octombrie 2017 - 08:19, said:

quickmobile cel mai probabil.
si cel de la quickmobile va veni cu incarcator de UK? va fi unlocked ?

#23
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Nu știe nimeni momentan.

#24
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdanmerezeanu, on 05 octombrie 2017 - 07:40, said:

Un lucru insa mi se pare strigator la cer - diferenta dintre preturile din SUA si cele din restul lunii - Germania de exemplu (pe mine m-au interesat doar Pixelill XL, dar nici cei mici nu se lasa mai prejos - 800 de euro (OK. 799 de fapt) Pixelul 2-ul de 64 de GB in DE fata de 650 USD in US e ceva de neconceput...

Se vede ca Google trage tare pe urmele lui Apple (in "rele").
Aceste preturi ii vor tine la distanta pe foarte multi cumparatori.Inclusiv majoritatea occidentalilor nu isi vor cumpara acest telefon, din cauza pretului mult prea mare.

#25
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 10.04.2007
https://www.quickmob...-4gb-ram-180021

#26
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View PostSerban001, on 05 octombrie 2017 - 08:46, said:

si cel de la quickmobile va veni cu incarcator de UK? va fi unlocked ?
Unlocked ar trebui sa fie. Incarcatorul, n-are importanta, ii pui un adaptor pt prizele noastre, nu cred ca este mai mult de 10-15 lei.

#27
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 10.04.2007

Quote

Ce este in cutie
Produsul tau este insotit de : un incarcator original pentru una dintre prizele internationale, un adaptor gratuit pentru priza romaneasca, o garantie standard de 24 de luni asigurata de partenerul nostru Service Return, un manual de instructiuni in limba romana si un multumesc din partea noastra.


#28
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a-9IZz8Ry5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
https://www.gsmarena...-news-27820.php

#30
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BVKnt7H4zVc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A făcut nițel Poc!

#31
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Chiar acum vroiam să pun şi eu videoclipul ăsta, sincer mi se pare mult prea scump telefonul pentru ce oferă.

#32
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Intrebare, in aceiasi zona de pret, exista vreun telefon care sa ofere mai mult si sa justifice astfe pretul?

#33
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008
Am facut comanda ieri de Pixel 2 black - 128 GB de la Quickmobile. Sa vedem acum in cat timp ajunge. M-am gandit o multime (si am si citit multe review-uri/pareri) la ce sa aleg dintre Pixel 2 si Pixel 2 XL, primul avand un design mai "out-dated" si al doilea ma gandeam ca e prea mare. Dupa ce am vazut ce probleme are cu ecranul Pixel 2 XL (in special problema cu blue shift), m-am decis pe cel mic. Sper sa fie ok cu design-ul (chiar de mi-ar fi placut ceva mai modern din punctul asta de vedere, dar mna), multi spun ca arata mai bine in realitate decat in poze. Teoretic o sa fie un upgrade cam mare pentru mine de la HTC One S (2012) la asta.
Am dat comanda si de o folie, in acelasi timp, tot ce era cu sticla avea numai review-uri negative (sau fara review-uri) si am luat una clasica momentan (de la un magazin romanesc, chiar). O sa comand in scurt timp si o husa (tip pouch) din piele (asa am avut pana acum pe telefonul meu), prefer asa, sa pot vedea/atinge telefonul asa cum a fost el gandit, nu sa stau cu o carcasa dubioasa pe el.

Edited by Lord_Silver, 21 October 2017 - 03:12.


#34
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Te așteptăm cu impresii...

#35
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postgeekos, on 20 octombrie 2017 - 20:43, said:

Intrebare, in aceiasi zona de pret, exista vreun telefon care sa ofere mai mult si sa justifice astfe pretul?
Ca specificatii hardware, ai de unde alege. Cu minus-uri sau plus-uri - la hardware, la aspect, la display, la camera, de ce nu si la pret (toate depinzand in mare parte de ochiu' privitorului).
Dar... ca sistem de operare (clean) si update-uri, nici unul!

P.S. - Telefonul perfect, nu exista. Orice ai alege, trebuie sa faci un compromis... Posted Image

View PostLord_Silver, on 21 octombrie 2017 - 03:12, said:

Am facut comanda ieri de Pixel 2 black - 128 GB de la Quickmobile.
Primul "curajos", bravo! Posted Image

#36
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Pentru cine doreste sa isi incerce norocul la un "Giveaway", premiu un Google Pixel 2 XL

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate