Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ati platit vreodata la casa pentru altcineva ?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Am pătiţit-o de vreo 2 ori... îmi lipseau 1-2 Lei şi m-a ajutat cineva. O dată am vrut şi eu să dau (era vorba cam de aceiaşi sumă), dar am fost refuzat.

#38
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Inseamna ca ai fost recunoscut de pe forum

#39
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Mai aveam 5 lei in portofel si jumatate de pachet de tigari, mai erau 2 zile pana la salar.
Mergeam pe trotoar si era o batranica 80+ care vindea buchetele de ghiocei parca. Nu am stat pe ganduri si am scos toti aia 5 lei si i-am dat ei.
Asa un sentiment de usurare am avut dupa....
Nu mai stiu cum au trecut cele 2 zile, dar nu mi-a parut rau deloc dupa bani.

Alta intamplare, dupa care am regretat ca am "ajutat", a fost cand m-a abordat o femeie in parcare la mall, ca-i de nu stiu de unde de prin Alba, ca au fost inundatii, daca nu pot sa o ajut....
Dupa ce i-am dat vreo 20 RON, pe drum spre casa ma intrebam oare cand naiba a plouat ca a fost o seceta in ultimele 2 saptamani.....

#40
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Niciodată să nu faci cadouri celor mai săraci ca tine!
Nu vor aprecia gestul ba mai mult chiar cred că li-se cuvine.

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDJPocaitul, on 23 septembrie 2017 - 20:58, said:

O singura data...si mi-a dat banii inapoi.
Dacă avea banii să ți-i dea înapoi, de ce nu a plătit el din capul locului?
Sau ai așteptat până ți-i i-a adus de acasă?Posted Image

View Postowl1960, on 27 septembrie 2017 - 23:01, said:

Niciodată să nu faci cadouri celor mai săraci ca tine!
Nu vor aprecia gestul ba mai mult chiar cred că li-se cuvine.

Prind și ură pe tine.Posted Image

View Posta_user, on 24 septembrie 2017 - 18:11, said:

Am platit unei pensionare doua conserve de peste. Le.am pus pe bonul meu pentru ca nu avea bani de ele. Cand am prins.o din urma sa i le dau, s.a uitat la mine scarbita spunand ca nu are nevoie... M.am simtit cam de rahat dar am zis ca am incercat sa fac o fapta buna pentru cine nu meria. Daca o sa mai am ocazia, o sa o mai fac.
Intenția ta a fost bună, dar de fapt, tu ai jignit acea pensionară.

#42
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
La market nu,dar am pățit la gara de nord,eu veneam de undeva si am auzit un cetățean cum vorbea la telefon cu cineva din brașov daca cumva cunoaște pe cineva din buc sa il ajute cu vreo 25 de lei pentru ca el venea de la constanța ă adormit in tren si i-a furat bagajul.
Persoana respectiva ă spus că nu are,el a inchis telefonul si s-a panicat asa si i-am oferit eu 35 de lei,a vrut să mii returneze cand are dar am refuzat,bineînțeles că am făcut fapta asta cu gândul că poate o sa ma ajute si pe mine cineva cand pățesc asa..

#43
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Azi eram la un Kaufland din oras, mancam mici linistit cu un prieten iar la masa de langa era doi oameni, un el si o ea pe la vreo 55 de ani, imbracati modest, oameni simpli spre putin necajiti.
Si-au pus pe masa o parte din cumparaturi, salam etc si au mincat. Dupa ea a vrut o cafea dar nu mai avea decit 1 RON.
Am sarit eu imediat cu 0.5 RON, mi-au multumit si mi-au multumit si la plecare.

Nu vreau sa ma laud cu asta, dar sentimentul a fost super iar oamenii nu au parut sa fie jigniti.
La urma urmei suma este infima ... genul de suma dupa care nici nu te mai apleci.

--------------
Alta poveste:
Tot saptamana asta era o tipa la un 19-20 de ani in fata mea la casa, isi luasera niste orez si nu stiu mai ce, dar si un farash si 2 cuiere dinalea micute de le agati usor cu un adeziv gen.
Mi-am dat seama imediat ca e abia cazata la camin si m-am rugat sa nu aiba toti banii la ea, dar a scos un CARD.
Nu prea-mi place sa ma bag in seama cu japca dar as fi facut o exceptie in cazul ei. Avea un bostanas care merita batjocorit maxim.

#44
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Si uite asa cardul a devenit dusmanul celor care vor sa agate si ei ceva la supermarket... :naughty:

#45
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View PostInTech, on 07 octombrie 2017 - 22:11, said:


Nu vreau sa ma laud cu asta, dar sentimentul a fost super iar oamenii nu au parut sa fie jigniti.

Când îți dă cineva ceva te izmenești o dată:vai mulțumesc dar nu trebuie și încă ceva repertoriu după caz.
Când omul insistă a doua oară termini cu figurile iei ce îți dă și mulțumești frumos.
Pentru că și dat și rugat e prea mult.

#46
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017
Nu.

#47
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Nu ăla îmi e adresat mie?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate