Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Medic de familie la privat

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
coruja

coruja

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2017
Buna,

As vrea sa imi schimb medicul de familie si ma gandeam sa aleg unul dintr-o retea privata de clinici, eventual Medicover sau Regina Maria. Am asigurare CNAS si ideal ar fi sa pot beneficia pe cat posibil de decontari. In caz sunt aici persoane care au/au avut medic de familie la o clinica particulara, m-ar interesa sa stiu ce fel de experienta ati avut si daca m-ati sfatui sa fac acelasi lucru sau nu.

Multumesc!

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Nu cred ca exista asa ceva.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://forum.softpe...linica-privata/

S-a discutat!

Edited by arab, 23 September 2017 - 16:03.


#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Soacra mea a avut medic de familie la o clinica privata.
Ca mai lucra doctorita aia si pe la spital/policlinica de stat (habar am exact), nu cred ca are nici o influenta.
Platea/nu platea analize/retete exact la fel (din cite situ eu).
De ce nu intrebi direct la clinici private si/sau la farmacie (retete compensate) si/sau laboratoare analize ?!?!?!

#5
poseidon07

poseidon07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 11.07.2017
http://www.clinica-anima.ro/

#6
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Toti medicii de familie lucreaza in sistem privat. Chiar si acela pe care-l vezi tu la vechiul dispensar tot privat este.

#7
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 31.08.2011
Precum se spune si prin link-ul de pe mai sus, in cadrul unei clinici private s-ar putea sa gasesti un cabinet medic de familie ce sa iti deconteze, exact ca la cel de stat.
Si eu m-am mutat de curand, cautam acelasi lucru ca si tine. Pana acum am avut nevoie de 2 trimiteri consult de specialitate pentru care nu am platit nimic. Nu m-am dus cu cafele si nici nu m-am facut ca ascund hartii pe sub birou.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 coruja, on 23 septembrie 2017 - 15:14, said:

Buna,

As vrea sa imi schimb medicul de familie si ma gandeam sa aleg unul dintr-o retea privata de clinici, eventual Medicover sau Regina Maria. Am asigurare CNAS si ideal ar fi sa pot beneficia pe cat posibil de decontari.

Exista astfel de medici de familie in policlinicile private si iti va recomanda ca toate serviciile medicale sa le iei in clinica lor. Unele vor fi decontate ce CNAS, pentru altele insa trebuie decartat banutzul.. ca de aia e business.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate