Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

sistem imunitar mai puternic?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014

View PostTsunnnami, on 23 septembrie 2017 - 04:16, said:


Yeah right, Posted Image

Nu e vina mea ca unii sunt faramati genetic si sunt rupti in gura de boala daca ii scuipa si-o furnica :lol:.

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSerafim606, on 23 septembrie 2017 - 10:27, said:


Nu e vina mea ca unii sunt faramati genetic si sunt rupti in gura de boala daca ii scuipa si-o furnica Posted Image.


Nu, vina ta e ca indrugi baliverne si incerci sa demonstrezi ca fumatul nu iti afecteaza sanatatea. Sau ca daca fumezi creste imunitatea.
Las-o moarta
Mai aveam un prieten care imi spunea ca el beat conduce mai bine, :lol:

#21
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014

View PostTsunnnami, on 23 septembrie 2017 - 13:53, said:




Nu, vina ta e ca indrugi baliverne si incerci sa demonstrezi ca fumatul nu iti afecteaza sanatatea. Sau ca daca fumezi creste imunitatea.
Las-o moarta
Mai aveam un prieten care imi spunea ca el beat conduce mai bine, :lol:
Unde am zis eu ca îmi crește imunitatea de la fumat? Un citat te rog.

Edited by Serafim606, 23 September 2017 - 14:04.


#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSerafim606, on 23 septembrie 2017 - 14:04, said:

Unde am zis eu ca îmi crește imunitatea de la fumat? Un citat te rog.

Spui ca fumatul nu iti afecteaza sanatatea. Nu e indeajuns?

#23
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Tu raspunde strict la ce te-am intrebat. A raspunde la o intrebare cu o alta intrebare e de porc.

Momentan analizele mi-au fost bune. Vreo problema cu asta?

Tu pune citatul ala si n-o mai da cotita.

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSerafim606, on 23 septembrie 2017 - 14:49, said:

Tu pune citatul ala si n-o mai da cotita.

Nu-l mai gasesc, :(

Ma ierti?

#25
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Penibil :lol:

#26
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017
Mănâncă multe legume și fructe cu conținut ridicat de vitamine ( legume mai mult, fructele au mai puțin, cele importate mai bine nici nu le mânca ), bea multă apă, fă mișcare ( da, mișcare în frig crește rezistența organismului, dacă o faci cu cap ) , dormi minim 7-8 ore/noapte, nu fuma,  fă saună dacă ai posibilitatea, și fă stresul să lucreze pentru tine și nu împotriva ta.

#27
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu recomand tratament zilnic cu friptura de vita (medium rare) si un pahar de vin rosu.

#28
Salix_

Salix_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 09.02.2007

View PostAL_DRAGON, on 23 septembrie 2017 - 19:11, said:

fă mișcare ( da, mișcare în frig crește rezistența organismului, dacă o faci cu cap )
Detalii?

#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View Postpasilla, on 23 septembrie 2017 - 19:41, said:

Eu recomand tratament zilnic cu friptura de vita (medium rare) si un pahar de vin rosu.

Si intre fripturi, sex.
Cat de mult

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-ai luat vorba din taste. :) Sexul este cel mai bun tratament. Atât preventiv, cât și curativ.

Cum ziceau colegii mai sus,  activitatea fizică este benefică.  Și cum cel mai bun exemplu ești tu, aplica-le pe tine toate astea și vezi pe viitor cum îți răspunde organismul.

Trecând peste, cea mai importantă este capacitatea imunologică a organismului cu care te-ai născut. Probabil că este și genetic.  Unii se protejează pe cât de mult și tot degeaba, sunt tot cu nasul în batistă, pe când alții, eu, de exemplu,  răcesc din an în Paște, fără un minim efort de a se feri.

#31
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017
... pastrama de oaie la gratar si mustul întăresc sistemul imunitar, si  nu numai pe el!Posted Image

#32
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postpasilla, on 23 septembrie 2017 - 19:41, said:

Eu recomand tratament zilnic cu friptura de vita (medium rare) si un pahar de vin rosu.
nu ti-e frica de vaca nebuna?! eu ocolesc vita la maxim desi sunt carnivor inrait. mai mult porcesc, pestesc si mielesc.

Edited by 41ex, 24 September 2017 - 17:20.


#33
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Aceeasi problema o am si eu, e de ajuns o adiere mai rece sau sa stranute unul in camera si gatul meu imediate se umfla, se inroseste si doare. Dupa asta pot eu sa bag cutii de strepsils si litri intregi de ceaiuri ca nu trece in mai putin de o saptamana, si asta in cel mai bun caz. Fac sport, bicla si inot, mancat cat  mai sanatos, nefumator, degeaba. Am colegi fumatori sau supra obezi si nu au nimic, sau daca au iau un paracetamol si un strepsils si a doua zi le trece. Singura explicatie pe care o am este genetica si faptul ca nu am fost alaptat natural. Se pare ca laptele matern, mai ales in primele saptamani contine o chestie numita colostru care sta la baza sistemului imunitar plus multi din anticorpii mamei. Am gasit acest colostru si sub forma de supliment alimentar, (din lapte de vaca, nu uman binenteles) si am inceput sa iau de o saptamana, pe site-uri gen amazon lumea zice ca i-a mai ajutat in lupta impotriva racelilor.  

http://www.farmpro.r...rum-prime-life/

In plus cand eram mic, cum faceam un rosu-n gat si ma duceau ai mei la medic, aia baga in mine numai antibiotice, cred ca facuse scoala de medicina cand inca nu se descoperise sistemul imunitar.

#34
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ce mananci?

#35
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Dimineata un amestec de ovaz, banane, stafide, fructe de padure si nuci(cumparate de mine, nu musli la punga) plus o lingurita de miere peste care torn lapte de orez, kefir sau uneori lapte uht 1,5%. La pranz, mancare gatita in general la cuptor, pui, peste, porc, cu legume fierte si de cele mai multe ori si cu o salata asortata alaturi si cam in 3 din 5 zile un desert. Vinerea e zi de pizza :). Uneori mai iau mancare chinezeasca sau sushi, Seara nu prea mi-e foame si daca imi este ung niste unt pe 2-3 felii prajite cu branza feta si rosii.

#36
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View PostPhaseZ, on 25 septembrie 2017 - 16:12, said:

Aceeasi problema o am si eu, e de ajuns o adiere mai rece sau sa stranute unul in camera si gatul meu imediate se umfla, se inroseste si doare. Dupa asta pot eu sa bag cutii de strepsils si litri intregi de ceaiuri ca nu trece in mai putin de o saptamana, si asta in cel mai bun caz. Fac sport, bicla si inot, mancat cat  mai sanatos, nefumator, degeaba. Am colegi fumatori sau supra obezi si nu au nimic, sau daca au iau un paracetamol si un strepsils si a doua zi le trece. Singura explicatie pe care o am este genetica si faptul ca nu am fost alaptat natural. Se pare ca laptele matern, mai ales in primele saptamani contine o chestie numita colostru care sta la baza sistemului imunitar plus multi din anticorpii mamei. Am gasit acest colostru si sub forma de supliment alimentar, (din lapte de vaca, nu uman binenteles) si am inceput sa iau de o saptamana, pe site-uri gen amazon lumea zice ca i-a mai ajutat in lupta impotriva racelilor.  
In plus cand eram mic, cum faceam un rosu-n gat si ma duceau ai mei la medic, aia baga in mine numai antibiotice, cred ca facuse scoala de medicina cand inca nu se descoperise sistemul imunitar.
nici pe mine nu m-a alaptat mama, eram prea urat si saraca a zis ca-i mai bine sa ramanem asa, prieteni!Posted Image
mey, nu mai baga toate cacaturile in tine!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate