Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
5G N38 Digi Mobil

Road trip moto Tunisia

De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect
 Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei

Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2
 programel Win Movie Maker

Meritau ginerii lui Lot sa moara?

Ce credeți ca s-ar intampla ...

Instanta amana sistematic pronunş...
 se poate folosi alt incarcator US...

Parchet impermeabil + fara praguri

Despre prima de activare

One Cotroceni

Antena usor deformata poate afecta receptia?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members
Scump.Cu 45 ia si LNB, suport si oala de pe olx.
Eu am luat cu 30 lei toate.

maxie0jazz

maxie0jazz

Active Member

• Grup: Members
Nu am mai facut poze azi, antena e dreapta acum, ma rog, indreptata dupa niste palme neautorizate..
Iar semnal tot nu este..

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Da-i si cu piciorul.
La final schimba oala si cheama un instalator. Singur nu rezolvi ceva.

kondratov

kondratov

Active Member

View Postmaxie0jazz, on 23 septembrie 2017 - 22:10, said:

Nu am mai facut poze azi, antena e dreapta acum, ma rog, indreptata dupa niste palme neautorizate..
Iar semnal tot nu este..
Buna seara t'oarasi! antena din imagine a fost bombardata de trupele noastre(sovietice) in cotul donului suna la 1234

in zona transilvaniei ne-au bombardat trupele aliate de iata ca au trecut aproae 2 saptamani si mai sunt unii care asteapta echipele de interventie.

Edited by kondratov, 26 September 2017 - 21:08.

antenutze

antenutze

Member

daca crezi ca e prea scump sa o schimbi desfa doar parabola din cele 4 suruburi care o tine de suport si incearca sa-i refaci forma initiala. inca nu am vazut asa ceva pana acum de la vant sa o plieze asa, inseamna ca este o tabla f subtire, eu char as face reclamatie deoarece inseamna ca antena este de calitate f proasta. antenele sunt facute sa reziste la vant de peste 200-250 Km/ora pai nu cred sa fi fost asa de tare vantul cand a indoit-o asa ca daca era cazul iti lua si acoperisul...

eireman

eireman

Senior Member

View Postantenutze, on 27 septembrie 2017 - 11:26, said:

daca crezi ca e prea scump sa o schimbi desfa doar parabola din cele 4 suruburi care o tine de suport si incearca sa-i refaci forma initiala. inca nu am vazut asa ceva pana acum de la vant sa o plieze asa, inseamna ca este o tabla f subtire, eu char as face reclamatie deoarece inseamna ca antena este de calitate f proasta. antenele sunt facute sa reziste la vant de peste 200-250 Km/ora pai nu cred sa fi fost asa de tare vantul cand a indoit-o asa ca daca era cazul iti lua si acoperisul...

Tu vorbesti sa te afli in treaba? 200-250km/h? Ce fumezi,ca as vrea si eu?! Arunca o privire pe site-urile producatorilor consacrati de antene si dupa aia fa comparatia cu o antena low cost pentru un dth din europa de est.

antenutze

antenutze

Member

pai daca esti unul care fumeaza ierburi si intrii aburit pe forumuri numa asa ca sa-ti arati ameteala atunci te inteleg dar daca tot vrei sa inveti cate ceva in domeniul satelit de la mine atunci chiar pot sa te invat.
fa si tu un calcul daca te duce mintea si ai sa vezi despre ce este vorba. daca nu stii iti explic eu cum sa faci acest calcul:
F = q x A unde F este forta vantului asupra antenei cred ca trebuie sa stii ca se masoara in Newton (N), q este presiunea vantului N/m² si A este suprafata antenei in m²
in functie de viteza vantului si presiunea exercitata asupra antenei este:
q=800N/m² pt o viteza a vantului de 130Km/ora
q=1100N/m² pt o vteza de 150Km/ora
q=1250N/m² pt o viteza de 160Km/ora
trebuie sa mai sti ca presiunea vantului creste exponential (la patrat) cu viteza vantului.
deci daca mai vrei sa-mi raspunzi pe tema asta intai vino cu lectiile invatate si apoi putem discuta pe subiect

Edited by antenutze, 27 September 2017 - 17:02.

kondratov

kondratov

Active Member

View Postantenutze, on 27 septembrie 2017 - 16:59, said:

pai daca esti unul care fumeaza ierburi si intrii aburit pe forumuri numa asa ca sa-ti arati ameteala atunci te inteleg dar daca tot vrei sa inveti cate ceva in domeniul satelit de la mine atunci chiar pot sa te invat.
fa si tu un calcul daca te duce mintea si ai sa vezi despre ce este vorba. daca nu stii iti explic eu cum sa faci acest calcul:
F = q x A unde F este forta vantului asupra antenei cred ca trebuie sa stii ca se masoara in Newton (N), q este presiunea vantului N/m² si A este suprafata antenei in m²
trebuie sa mai sti ca presiunea vantului creste exponential (la patrat) cu viteza vantului.
deci daca mai vrei sa-mi raspunzi pe tema asta intai vino cu lectiile invatate si apoi putem discuta pe subiect
Tipi ca tine am mai vazut.vine, imi face calcule peste calcule,si pe urma nu-si iau bac-ul .ce spui sun povesti de baba beata

antenutze

antenutze

Member

pe semne ca nu ai reusit sa-ti ei bacul daca ai scris ca mai sus: "Tipi vine, imi face"...

Edited by antenutze, 28 September 2017 - 11:09.

eireman

eireman

Senior Member

View Postantenutze, on 27 septembrie 2017 - 16:59, said:

Nea desteptu' satelitaru....fii atent aici la nenea: lasa vrajeala ca de la tine nu poate invata nici unul de gradita,daca vii cu date tehnice a unui offset ce rezista la 250km/h eu ma tatuez pe spate cu numele tau. Aici la fraierii astia unde imi desfasor activitatea se lucreaza doar cu Patriot si iti garantez ca la 100 de mile la ora le face acordeon,asta apare si in documentatie.Asa ca te astept cu ceva concret nu aberatii de birt satesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate