Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Roaming Orange

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
2766 replies to this topic

#2467
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
De curiozitate la Prepaid.

Aveti VoWiFi si functioneaza in roaming pentru apeluri gratuite catre/ dinspre RO (in sau afara EU)?

#2468
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
VoWiFi nu functioneaza in roaming, nici la abonament si nici la prepaid. Valabil atat pentru Orange, cat si pentru Vodafone. ;)

#2469
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Eww, ce sarakie...

La Orange Polska merge (si la Play), inclusiv in afara EU. L-am folosit si eu luna asta in US..

#2470
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
nu e saracie, e calcul economic. la fel cum orange ia 8 euro mega in turcia si digi ia 2 centi.decat sa ai 10 clienti care iti aduc 2-3-5 euro venit intr-o saptamana in turcia, mai bine sa ai 2 adormiti care ii jumulesti cu zeci sau sute de euro.

#2471
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014

View PostLex404, on 25 iunie 2022 - 12:58, said:

De curiozitate la Prepaid.

Aveti VoWiFi si functioneaza in roaming pentru apeluri gratuite catre/ dinspre RO (in sau afara EU)?

La Orange funcționează doar dacă Wi-Fi-ul are IP de România. De exemplu, tot acum, în Bulgaria, am făcut hotspot mobil de pe un abonament Digi Mobil românesc pe numărul ORO prepay (cel cu testele de pe pagina anterioară).

Attached Files



#2472
beeci

beeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 17.05.2005
Oare exista posibilitate pentru a adauga optiune de roaming un EU pentru 2 saptamani pentru abonamente fara roaming?

Edited by beeci, 28 June 2022 - 15:16.


#2473
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,974
  • Înscris: 18.12.2007
https://www.orange.r...ciul-roaming-85

#2474
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
@beeci: Exclus ‘sa adaugi optiune de roaming EU’ pentru ca asta ar insemna ca operatorul sa taxeze specific pentru servicuul de roaming (nu vorbesc de taxat convorbiri ci de serviciul in sine, adica permisiunea de a face acele convorbiri) ceea ce este INTERZIS de normele europene. Daca nu ai serviciul de roaming (in sine), nu te poti conecta la retele straine si prin urmare nu ai apeluri//SMS/date de nici o culoare in nici un sens (initiate/primite); daca il ai, iti da permisiunea dpdv contractual sa te conectezi dar e optiunea ta de a permite sau nu telefonului sa se conecteze dpdv tehnic.

@AlexEn: Acea pagina nu prea are legatura cu ce a intrebat @beeci. Ca sa adaugi serviciuld e romaing ntrebuie sa schimbi abonamentul (sau optiunea prepay). Acea pagina iti spune in principal cum sa optezi pentru a permite sau nu coenctarea la retele straine, dar numai cand ai deja servicul in sine. E adevarat ca scrie pe acolo si ceva de schimabt abonamentul, la ‘2. cu acces național’. Totusi @beeci intreaba de adaugarea serviciului de roaming ca optiune peste ce are deja (si care e fara).

#2475
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postbeeci, on 28 iunie 2022 - 15:12, said:

Oare exista posibilitate pentru a adauga optiune de roaming un EU pentru 2 saptamani pentru abonamente fara roaming?
cumperi o cartela prepay de la vodafone si activezi o optiune cu roaming.

#2476
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,974
  • Înscris: 18.12.2007

View Postsags, on 28 iunie 2022 - 18:32, said:


@AlexEn: Acea pagina nu prea are legatura cu ce a intrebat @beeci. Ca sa adaugi serviciuld e romaing ntrebuie sa schimbi abonamentul (sau optiunea prepay). Acea pagina iti spune in principal cum sa optezi pentru a permite sau nu coenctarea la retele straine, dar numai cand ai deja servicul in sine. E adevarat ca scrie pe acolo si ceva de schimabt abonamentul, la ‘2. cu acces național’. Totusi @beeci intreaba de adaugarea serviciului de roaming ca optiune peste ce are deja (si care e fara).

Ii raspunde fix la intrebare: ca sa aiba acces la roaming trebuie sa schimbe abonamentul (in cazul in care este vorba despre unul din portofoliile de dupa 2017).

#2477
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
S-au actualizat și datele în roaming, conform deciziei UE...am primit 5GB în plus :D

Attached File  Screenshot_20220629_005439.jpg   188.14K   87 downloads

#2478
beeci

beeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 17.05.2005

View PostAlexEn, on 28 iunie 2022 - 20:07, said:

Ii raspunde fix la intrebare: ca sa aiba acces la roaming trebuie sa schimbe abonamentul (in cazul in care este vorba despre unul din portofoliile de dupa 2017).

Exact. Pentru cateva zile in roaming nu merita sa-mi schimb abonamentul, dar as plati ceva extra. Din pacate nu se poate. O sa rezolv eu altfel...(oricum, am si abonament Digi).

Edited by beeci, 30 June 2022 - 20:38.


#2479
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Nu stiu daca am priceput bine, dar pe site-ul orange cat si in contractul OROC, am observat ca-s diferente de roaming intre orange si OROC, in ceea ce priveste tarile care fac parte din SEE 0. Marea Britanie nu mai face parte din SEE 0 pentru Orange dar inca face parte din lista tarilor SEE 0 pentru OROC

Edited by micutu82, 17 August 2022 - 09:51.


#2480
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,974
  • Înscris: 18.12.2007
OROC este momentan o companie separata de Orange, deci are propriile reguli de accesare a serviciilor. Deci da, sunt diferente.

#2481
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Pai am observat si stiam chestia asta, dar angajatii orange inca nu prea o stiu Posted Image Beneficiile abonamentului "smart 15" de pe site-ul orange sunt diferite in functie de entitate, dar ei nu spun asta Posted Image si nici nu scrie nicaieri acest lucru :)

Edited by micutu82, 17 August 2022 - 16:34.


#2482
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 24.07.2022
pentru roaming in uk am inteles ca se activeaza sunand la relatii clienti/300. dar din aplicatie(pe wifi) nu merge activat? si care mai sunt tarifele? multumesc anticipat.

#2483
Lopatarel

Lopatarel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 29.06.2022
https://www.orange.ro/roaming/
-->>
https://www.orange.r.../marea-britanie

#2484
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Cat costa activarea roaming-ului la un abonament? Pe langa activare se taxează și minutele și datele mobile folosite?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate