Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Roaming Orange

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
2684 replies to this topic

#1369
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Tot teoretic: 2.690MB…

#1370
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Mulțumesc

#1371
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
Ma puteti lamuri cat de legala este dezactivarea din oficiu a roamingului ?Chiar nu mai inteleg nimic,intru in tara,activez optiuni,ies dupa 5 zile si nu mai am roaming iar ca sa am trebuie sa dezactivez optiunile nationale.
O noua teapa dupa ce de cateva ori am uitat ca optiunile se reactiveaza automat si am ramas fara destui euro.

Vina imi apartine ca le dau bani desi am un abonament nelimitat in Belgia, dar am patit sa sun de pe numar +32 in Ro si sa nu mi se raspunda deoarece ce s-au prezentat la TV inselatorii cu numere din strainatate,deci sunt nevoit sa mai pastrez si un nr Ro.

#1372
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

 bolo, on 23 noiembrie 2018 - 23:52, said:

Ma puteti lamuri cat de legala este dezactivarea din oficiu a roamingului ?(...)
Păi e destul de simplu: tu, dacă activezi o opțiune națională, vei avea doar resurse naționale, fără roaming! Chestiile astea sînt scrise și pe site, trebuie doar citite.
Dacă ai nevoie și de roaming, activezi o opțiune cu roaming și gata...

#1373
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

 bolo, on 23 noiembrie 2018 - 23:52, said:

dar am patit sa sun de pe numar +32 in Ro si sa nu mi se raspunda deoarece ce s-au prezentat la TV inselatorii cu numere din strainatate,deci sunt nevoit sa mai pastrez si un nr Ro.
Din cauza ca sunt multi creduli (chiar si aici pe forum) care cred ca poti fi taxat daca raspunzi la telefon. Nu exista asa ceva.
Solutia pt tine. Activezi optiunea de 10 € ce are si roaming.
Sau spune-le tuturor ca nu vor plati nimic daca raspund la apeluri. Au fost intoxicati cu stiri false.

#1374
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005

 crislacor, on 24 noiembrie 2018 - 07:45, said:


Păi e destul de simplu: tu, dacă activezi o opțiune națională, vei avea doar resurse naționale, fără roaming! Chestiile astea sĂ®nt scrise și pe site, trebuie doar citite.
Dacă ai nevoie și de roaming, activezi o opțiune cu roaming și gata...
Cand activez o optiune nationala ei imi dezactiveaza roamingul ceea ce nu e normal.
Apoi imi conditioneaza roamingul de achizitia unei extraoptiuni.

#1375
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Tu nu intelegi?
Activeaza optiunea de 10€ si ai nelimitat in Ro si roaming inclus.

#1376
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Roaming cu prepay, nu mai e limitat:

Attached File  Screenshot_20181201-124633.jpg   81.57K   40 downloads

#1377
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Cica seara dupa 6-7 intra limitarea de obicei. Daca si seara iti merge la fel, poate le-a intrebat ANCOM de sanatate :D

#1378
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nope, nici o limitare. Viteza mica dar strict din vina semnalului de aici.

Attached File  Screenshot_20181201-192719.jpg   70.94K   26 downloads

#1379
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Pana la urma a avut efect sesizarea la ANCOM. Îmi aduc aminte, ca anul trecut CEZ întrerupea curentul electric la tara, în fiecare zi, cam la aceeași ora. Am făcut de vreo 2x sesizare la CEZ, pe urma era pace cam 2 luni și iar începeau cu metehnele lor. Am făcut a treia sesizare la ei și m-au luat cu păsările cerului. În fine, am făcut sesizare la ANRE, aștept 30 de zile și imi vine un răspuns standard de la un director ca energia electrica se întrerupe din cauza păsărilor cerului. Ii trimit un răspuns, când cred în coincidente și nici păsările cerului nu vin la ora fixa la transformatoare și nici ca nu m-am născut ieri astfel încât sa cred asemenea gogorite. După 30 de zile îmi trimite un alt răspuns cu termene de rezolvare a penelor de curent și sancțiuni posibile. De-atunci nici nu s-a mai întrerupt curentul, decât la intemperii. Se poate face treaba cu instituțiile abilitate, totul e sa apelezi la ei.

Edited by aris86, 01 December 2018 - 20:06.


#1380
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am testat si eu prin Budapesta si nu am mai vazut limitari. Sper sa se fi invatat minte Orange si sa nu uite ca este cladit pe clienti si increderea lor, care odata disparuta, naruie tot. La multi ani romani si Romania.

#1381
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Poate dacă nu limitau grosolan cu 2Mbs prin profil, era cam greu de demonstrat, probabil nu s-au gândit ca sunt utilizatori care pot vedea ce fac ei în centrala.

#1382
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
Eu am o optiune prepay veche, de 6 euro, care imi ofera net si in roaming. De obicei fac reincarcarea cartelei online, dar luna asta am intrat intr-un Orange, ii spun aluia sa-mi reincarce 6 euro CREDIT, si ups!, imi reincarca direct cu optiunea de 6 euro, cea noua, fara resurse in roaming. Desi i-am spus de 3 ori-nene, vreau credit, si el mi-a confirmat, m-am trezit ca pierd vechea optiune. Pe urma, am gresit, pardon... mi-a anulat optiunea si mi-a dat credit. Penali...

#1383
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Ce bandit, s-a uitat în contul tău. Nu se mai poate reactiva vechea opțiune?

#1384
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,823
  • Înscris: 18.12.2007

 underrated, on 02 decembrie 2018 - 10:00, said:

Eu am o optiune prepay veche, de 6 euro, care imi ofera net si in roaming. De obicei fac reincarcarea cartelei online, dar luna asta am intrat intr-un Orange, ii spun aluia sa-mi reincarce 6 euro CREDIT, si ups!, imi reincarca direct cu optiunea de 6 euro, cea noua, fara resurse in roaming. Desi i-am spus de 3 ori-nene, vreau credit, si el mi-a confirmat, m-am trezit ca pierd vechea optiune. Pe urma, am gresit, pardon... mi-a anulat optiunea si mi-a dat credit. Penali...

Ia legatura cu helperul si roaga-l sa rezolve situatia.

#1385
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
Mi-a anulat reincarcarea si mi-a dat credit. Optiunea s-a pastrat , din fericire. Vad maine cand ar trebui sa se reactiveze automat.

Edited by underrated, 02 December 2018 - 12:45.


#1386
Dragos_20

Dragos_20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 12.10.2018
Acuma cat este tariful de internet in Italia ? Stiam ca prin 2016 , cand am fost acolo era in jur de 0,015 euro/MB Posted Image

Edited by Dragos_20, 04 December 2018 - 21:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate