Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Samsung Galaxy Note 8 sau Iphone 8 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
obogdan23

obogdan23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.12.2010
Salut,
Am de ales intre aceste doua variante. Ar mai fi si Iphone X, dar este exagerat de scump si mai dureaza pana apare. Telefoanele o sa fie cumparate la prelungire de abonament si vor costa 3000 de lei Iphone 8 Plus si 3500 de lei Samsung Galaxy Note 8.

Am un Samsung Galaxy S7 Edge in prezent, iar inainte de acesta am avut un Iphone 6. Am fost multumit de ambele telefoane. La Samsung mi-a placut ecranul, durata de viata a bateriei, incarcare rapida si design fain. La Iphone mi-a placut camera si faptul ca toate aplicatiile sunt bine optimizate, functioneaza foarte bine, ceea ce la Samsung nu se prea intampla.

De la noul telefon vreau urmatoarele:
-Camere bune (folosesc camerele foarte des).
-Ecran de buna calitate (urmaresc multe clipuri video pe el).
-Performante bune (vreau sa se miste fluid orice as face pe el, pentru cel putin 2 ani de acum incolo). In mare parte o sa folosesc telefonul pentru browsing, Youtube, retele de socializare, muzica, filme, mesaje, vorbit, poze, filmat, mai editez cate o poza
-Baterie buna (din cate stiu Samsung are incarcare rapida, iar pentru Iphone 8 Plus trebuie sa cumperi un adaptor special pentru a beneficia de asa ceva).
-Sunet bun (nu o sa folosesc mereu casti, deci as vrea un sunet bun). Stiu ca Note 8 are difuzoare mono, iar Iphone stereo.

#2
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Daca nu folosesti pen-ul poti merge fara probleme pe S8+ pentru bateria mai mare si telefonul ceva mai mic.

Din ce spui tu parca iphone-ul e mai ok.

#3
obogdan23

obogdan23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.12.2010
Un Samsung Galaxy S8 Plus m-ar costa 3100 de lei, tot asa la prelungire. Ma gandeam ca merita 400 de lei in plus pentru camera duala, 2 gb de rami in plus si S Pen. Din ce am vazut pe Youtube, acei 2 Gb de rami in plus fac diferenta.

#4
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 17.02.2016
Daca e dupa lista ta:
1. note 8
2. note 8
3. IPhone / note 8
4. note 8
5. IPhone

La note 8 mai ai si loc pentru sd card daca ai nevoie de spatiu mai mult.

Edited by nick5roo, 22 September 2017 - 14:41.


#5
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
pe dxomark iphone 8+ e pe locul 1 la performantele camerei (dar nu a testat note 8). iphone e o idee mai mic decat note 8, mai subtire, dar cu 7g mai greu Posted Image  - 158.4 x 78.1 x 7.5 mm si 202 g vs 162.5 x 74.8 x 8.6 mm si 195g
amoledul samsung-ului e un pic mai bun decat ledul ips al iphone-ului.
de "miscat" se misca si se vor misca bine oricare din flagship-uri.
la baterie e greu de spus, s-ar putea la samsung sa fie mai bine optimizata (avand in vedere si ce s-a intalmplat cu note 7). depinde si cum folosesti telefonul. ecranul mai mare al lui note 8 e mai de folos pe youtube, dar iti mananca mai repede bateria..
la sunet ambele sunt ok.. pe casti.. iar ca difuzoare externe.. amandoua sunt pocnitori dpdv a unui audiofil.
mediul android e mai permisiv decat ios.. note 8 arata mai interesant/frumos decat iphone.
eu as zice iphone. pentru camera si ca e mai subtire.

Edited by nlcian, 22 September 2017 - 14:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate