Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Chekin greșit Tarom

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Zbor mâine împreună cu un prieten la Amsterdam, cu Tarom. Am intrat la ei pe site să fac checkinul și la datele pasagerului, din neatenție, am trecut datele lui de două ori. Deși la final mi-a printat două bilete (boarding pass) cu numele fiecăruia, eu nu am introdus numărul și data expirării ale buletinului meu când am făcut checkinul.

Am găsit câteva numere de contact, dar nu sună :-).

Ce aș putea face?

Edited by geutzu_00, 21 September 2017 - 13:17.


#2
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Suna in continuare. Email. Trebuie pana la urma sa raspunda careva.

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate nu o sa prea poata nimeni de pe forum sa te ajute.
Trebuie sa iei legatura cu cei de la Tarom pentru a lamuri situatia.

#4
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007

 geutzu_00, on 21 septembrie 2017 - 13:09, said:

Zbor mâine împreună cu un prieten la Amsterdam, cu Tarom. Am intrat la ei pe site să fac checkinul și la datele pasagerului, din neatenție, am trecut datele lui de două ori. Deși la final mi-a printat două bilete (boarding pass) cu numele fiecăruia, eu nu am introdus numărul și data expirării ale buletinului meu când am făcut checkinul.

Am găsit câteva numere de contact, dar nu sună :-).

Ce aș putea face?

Am patit si eu ceva similar cu alta companie (Wizzair). Numele era corect dar numarul carti de identitate incorect. La aeroport mi-au emis un alt bilet, nu m-a costat nimic doar ca am pierdut vreo 15 minute ca m-au trimis la alt ghiseu. Dar cel mai sigur este sa ii suni sau sa mergi la o agentie. Tarom are agentii cam in toate orasele mari.

Edited by Argv, 21 September 2017 - 13:28.


#5
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Eu sun, dar pare că numerele (am încercat la toate afișate), nu sunt alocate. Zborul e mâine dimineață, nu știu dacă mai are rost să merg acum la o agenție, o să văd mâine la aeroport, sper să fie ok. Ideea e că eu nu am introdus numele meu și numărul buletinului lui, am introdus de două ori numele lui și datele lui, dar la final am printat două bording passuri, unul cu numele lui, unul cu numele meu.. nu știu ce să zic

Edited by geutzu_00, 21 September 2017 - 13:43.


#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Ideea e sa ajungi mai devreme un pic la aeroport, ca sa fi sigur ca rezolvi problema.

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Mergi un pic mai devreme, datele cu cartea de identitate si alte prostii nu sint asa relevante.

#8
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
din cate imi amintesc, cand cumperi bilet la tarom trebuie sa introduci inclusiv detalii ale documentului cu care te legitimezi si calatoresti (pasaport,ci) .  cu siguranta vei rezolva problema la aeroport!

#9
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
https://tarom.ro/zbo...online-check-in

ONLINE CHECK-IN - DETALII AICI:

NOU: Acum disponibil anularea inregistrarii online pentru pasagerii rezervati individual.

Parerea mea e sa anulezi checkin-ul gresit si sa-l mai faci o data: https://icheck.sita.aero/iCheckWebRO/

#10
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Am fost mai devreme la aeroport, m-am dus la checkin, i-am explicat doamnei de acolo cum sta treaba, mi-a cerut buletinul si mi-a dat boarding pass-ul (practic mi-a facut iar checkinul) si asta a fost tot. Cred ca era ok si fara sa merg la ea, eu aveam deja boarding passul printat, doar ca nu mi-am introdus datele de pe buletin cand mi-am facut checkinul online (nu mi le ceruse! mi le-au cerut doar pe ale colegului care mergea cu mine)

Si aia a fost Posted Image

Edited by geutzu_00, 29 September 2017 - 09:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate