Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Alfa Stelvio 2.0 280 CP

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Focut, care au fost motivele pentru  care atat prietenul tău cât Č™i tu aČ›i ales Stelvio? La banii aia puteaČ›i alege orice, cred ca asta se întreabă majoritatea pe aici.

Edited by andrey_r, 22 September 2017 - 14:01.


#38
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Postandrey_r, on 22 septembrie 2017 - 12:55, said:

Cavaliere, ce spui tu referitor la la faptul ca Alfa are doar designul de partea ei e o placa cam stricata și zgâriata bine. Astea sunt steoretipurilele clasice care le-am tot auzit in special de la cei  care nu au avut una în viata lor, sau au avut una vai mama ei, și vorbesc din auzite, au auzit ei ca mașina e nașpa și prosta. Într-adevăr au avut o perioada mai puțin strălucită dar tocmai asta vor sa schimbe prin Giulia și Stelvio, o revenire la origini și la mașinile care le făceau altădată, cât tot vorbeai de 155q4. Platforma Giorgio pe care sunt construite ambele mașini este considerata una extrem de bună, a marcat revenirea la tracțiune spate, practic au făcut de la zero tot. Ambele mașini au o distributie a maselor aproape perfecta 50/50, motoare noi, cutii de viteze noi, totul a fost gândit pentru a oferii acea plăcere a condusului care s-a cam pierdut. De data asta acel design superb este acompaniat de soluții tehnice care sunt cel puțin la nivelele concurentei dacă nu peste.

Eu inclin sa iti dau dreptate... daca uit faptul ca la Mito despre care ziceam (fabricatie 2014), i s-a fisurat chiuloara la nici 25000 de km. Masina noua, cumparata de la Auto Italia, cu garantie... tot tacamul.

Edited by LauCalin, 22 September 2017 - 14:18.


#39
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Cazuri de genul ăsta găsești la toate mărcile așa că.. îl mai știți pe omul cu audiul de 100.000?
https://www.4tuning....atie-18115.html

#40
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postandrey_r, on 22 septembrie 2017 - 13:28, said:

Stai nu sării asa tare, eu doar îți spuneam ca Giulia și Stelvio sunt cu totul altceva decât a avut Alfa in trecut. Am avut Fiat, am avut 156 și acum am un 159 2011, printre ultimele făcute, asa ca vorbesc în cunoștință de cauza nu din povesti. Ideea e ca nu e corect sa arunci afirmații de genul ca Alfa nu are decât designul, tocmai aici a intervenit schimbarea. Și eu am fost sceptic, sincer chiar ma gândeam ca 159 va fi ultima alfa, asta pana am avut ocazia sa conduc și Giulia și Stelvio, sunt chiar mașini care merita sa fie luate în considerare de cumpărători. Asta cu fiabilitatea pilaf e deja distractiva, dacă îți spun că nu am avut probleme majore la nici o mașină din grup vei zice ca aberez, dar asta e realitatea, plus de asta ia uită-te puțin la toate mărcile și vezi ca nu mai exista fiabilitate, e doar piața de consum.

Nu e nimic distractiv. Daca comparam procentul de Alfa stricate cu procentul de Mercedes stricate, deja inseamna ca vorbim limbi diferite. Pai cat vinde Alfa si cat vinde Mercedes, BMW, sau Audi?
Eu mentin parerea ca Alfa e slaba la capitolul fiabilitate comparativ cu nemtoaicele. E frumoasa, dar cam proasta, vorba aia aplicabila si in alt domeniu. :))

#41
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
E părerea ta și trebuie respectata, eu am alta părere bazata pe experienta personala. Dar aici pe topicul omului vorbim de o mașină absolut noua din toate punctele de vedere, nu cred ca e corect sa tot vorbim de Alfele vechi și fiabilitate.

#42
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013

View Postandrey_r, on 22 septembrie 2017 - 14:01, said:

Focut, care au fost motivele pentru  care atat prietenul tău cât Č™i tu aČ›i ales Stelvio? La banii aia puteaČ›i alege orice, cred ca asta se întreabă majoritatea pe aici.

Salut.
  Tocmai pentru ca puteam alege orice am ales Stelvio.
  Am vrut ceva deosebit, știam ca platforma este complet noua, știam ca toți vor zice de vechea problema cu fiabilitatea.
  Asta era înainte.
  Astăzi este un model complet nou.
  Și arata extraordinar de bine...
  Mașina o va conduce preponderent soția.
  Ea a avut feelingul cu privire la aceasta mașina.
  De obicei nu da greș.
  Eu am un L 200 model 2016 despre care am scris într-un topic anterior.
  Bine voi merge și eu cu Stelvio la început...

Edited by Speedo, 29 September 2017 - 14:26.


#43
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View Postcavaliere, on 22 septembrie 2017 - 14:30, said:

Eu mentin parerea ca Alfa e slaba la capitolul fiabilitate comparativ cu nemtoaicele. E frumoasa, dar cam proasta, vorba aia aplicabila si in alt domeniu. Posted Image)
Who f*cking cares? Am zice noi astialalti!

P.S. nu am avut Alfa Romeo, nu am si 99% nici nu voi avea asa ceva.

#44
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DJYLxEg8hHE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Unde e un Tesla X P100D cand ai nevoie de el?

#46
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Trage o liniuța:)

#47
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
De ce nu se fac liniute  intre masini pur electice ?
La o linie intre o electrica gen Tesla X Vs restul lumii e clar ca o sa castige electrica ..
Asa ca o comparatie intre Stelvio QV si Tesla Model X nu-si are rostul ...
Clar ca va iesi invingator T-x-ul ...

Edited by focut, 01 October 2017 - 09:41.


#48
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Doar mie mi se pare penibil jurnalul de bord despre ce masina si-a cumparat prietenul?

Maine poimaine poate fac si eu un jurnal de bord pentru un Kia i40. Are un vecin 2 case mai incolo.

#49
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Salutare.
La sfarsitul lui ianuarie Stelvio-ul iese de pe linia de fabricatie .
Avem confirmarea oficiala a reprezentantei .
Cat o mai dura pana ajunge in tara nu stiu dar ...suntem de drumul cel bun .
Dupa ce ajunge o sa fac un jurnal de bord amanuntit ca sa nu mai zica colegii  " Maine poimaine poate fac si eu un jurnal de bord pentru un Kia i40. Are un vecin 2 case mai incolo ":
Numai bine la toata lumea .
Ne reauzim dupa ce ajunge masina .

#50
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Tocmai ce si-a luat un vecin un Bentley Bentayga. Nu fac jurnal ca e tare urata masina aia, zici ca e Darth Vader.

#51
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Buna ziua tuturor.
Am revenit .
In cele din urma masina noastra a ajuns mai devreme .
Astazi am luat-o de la Fiat .
Pe masura ce vom merge cu ea vom face un mic jurnal de bord asta daca binevoiti .
Cu stima Florin

Attached Files



#52
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
Foarte frumoasa. Ce motorizare si cati caluti?

#53
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Scrie in titlul topicului...

#54
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017

View Postuhu10uhu, on 06 decembrie 2017 - 20:28, said:

Scrie in titlul topicului...

Titlul topicului fusese despre o masina a unei cunostinte

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate