Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Problema cu trecerea de pe 4g pe 3g

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Da ,a mers si la mine dar ,gata.Si cred ca sunt ceva luni.

#20
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005

View PostAdrianradu, on 20 septembrie 2017 - 15:42, said:


Alta intrebare...ar fi de ce toti o "luati" personal ?!..."mie nu imi merge asta si Reteua imi face asta,numai mie..."...ai fi uimit ce putine informatii "personale" sunt pentru fiecare...strict din punct de vedere Radio
Cum adică o luam personal? M-a deranjat răspunsul tău pentru că erai ironic; adică, vezi doamne, ce idiot sunt și eu că dacă văd că butonez telefonul și își revine normal că e telefonul și nu rețeaua... Și mai vin și deschid și topic.... Eu nu pot să știu cui,  ce i se întâmplă, am pus o întrebare, dacă poți să mă ajuți, îți mulțumesc, dacă nu, lasă pe alții...

L.E. Doar ce am încheiat un apel, nu mai trece înapoi pe 4g dar nici pe 3g n-a rămas e într-un fel se searching.....

Edited by tauru242, 20 September 2017 - 17:20.


#21
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Eu i-am spus ca e o regula generala pe zona mea cu trecerea de la 2G pe 3G si sunt mai multi care au remarcat acest lucru,dar cum am mai spus ...e normal totul.

#22
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View Posttauru242, on 20 septembrie 2017 - 17:11, said:

Cum adică o luam personal? M-a deranjat răspunsul tău pentru că erai ironic; adică, vezi doamne, ce idiot sunt Č™i eu că dacă văd că butonez telefonul Č™i îČ™i revine normal că e telefonul Č™i nu reČ›eaua... Č˜i mai vin Č™i deschid Č™i topic.... Eu nu pot să Č™tiu cui,  ce i se întâmplă, am pus o întrebare, dacă poČ›i să mă ajuČ›i, îČ›i mulČ›umesc, dacă nu, lasă pe alČ›ii...

L.E. Doar ce am încheiat un apel, nu mai trece înapoi pe 4g dar nici pe 3g n-a rămas e într-un fel se searching.....
Nu am fost ironic.Raspunsul meu te-a deranjat ca nu a fost ceea ce "vroiai tu sa auzi"...si ti-ai dat seama ca esti...cum ai zis ca esti.Eu doar am exclus Reteaua din "problema" ta...de ajutor dupa parerea mea...

#23
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Sta asa ca in attachment si alea sunt raspunsurile la cautare. Si asta imediat dupa ce am terminat apelul.[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170920/ff43d82f91e0cb0779bab2648add6598.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170920/2580f773daedc6550319bc53eb02d8f1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170920/54bce433e4a09804d0a3ea0d66dd9611.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostAdrianradu, on 20 septembrie 2017 - 17:24, said:

Nu am fost ironic.Raspunsul meu te-a deranjat ca nu a fost ceea ce "vroiai tu sa auzi"...si ti-ai dat seama ca esti...cum ai zis ca esti.Eu doar am exclus Reteaua din "problema" ta...de ajutor dupa parerea mea...
Uite ca se pare ca nu sunt cum am zis eu ca sunt, vad ca mai sunt si altii cu probleme. Sau poate suntem toti.... Am mai scris ca pe alta retea totul functioneaza corect... Deci.???
Merci de raspunsuri, te rog ca alta data sa eviti sa ma mai ajuti.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Esti client nou la Telekom? Avem multe discutii pe aici cu diverse probleme...

#25
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Nu, sunt la ei de pe vremea când erau Cosmote doar că n-am avut probleme până acum. Stau la ei pentru că au 3G într-o zonă în care restul nu au. In fine, o să-l țin pe 2g\3g și aia e.

#26
who_me

who_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.03.2006
Salut,

Chiar ieri m-am confruntat cu miraculoasa lor retea. Mama avea un SIM prepay de Cosmote. I-am dat un smartphone care "mi-a ramas mic". In fine am schimbat SIM-ul vechi cu unul nou la un Germanos fara mare tam-tam (si fara sa trebuiasca platit ceva).

Ajung acasa si dau sa fac un cont ca sa-mi fie mai usor sa administrez optiuni, etc. Nu a vrut in ruptul capului cu datele ei. Vesnicul mesaj cu "a aparut o eroare, reveniti mai tarziu". A mers cand am introdus datele mele.Posted Image

Intre timp am incercat sa activez optiunea 5. Nu am putut cu *100# . Imi spunea ca nu are credit suficient. Avea 6 euro. A mers cu sms cu text "5" la 123 Posted Image

Acum faza frumoasa cu trecerile de la 2G la 4G. Pur si simplu nu merge, nu se face. Daca sun sau este sunata, telefonul trece fara probleme din 4G in 2G. Invers nu merge decat daca pun telefonul timp cateva secunde in "mod avion". Isi revine instantaneu dupa ce-l dezactivez. Am testat si pe un Zenfone 3 pe care il tin de rezerva. Pe ala e si mai frumos, nu face trecerea si tipa la mine apoi ca intru in roaming cu datele mobile. Sunt in oras si nicidecum langa vreo granita. Se pare ca e o ciudatenie de cand au "inghitit" reteaua de la Zapp.

Trece luna si-i portez numarul.

PS. Mi-a raspuns la serviciu clienti unul cu o voce de se vedea ca-l doare la 20 km in fata cardanului. In fine a zis ca poate face o sesizare dar ca timpul de raspuns este 1-30 zile. Telekom sunt Posted Image

#27
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Pai eu mananc la "caca" pe acilea de prin august -septembrie dar toti zic ca totul functioneaza normal. Eu zic ca normal vad ei din birouri dar realitatea este alta.

Plus ca nu are rost sa te enervezi sa suni la clienti ...ca te enervezi degeaba. Tocmai se implinira doua luni si tot nu am primit raspuns la sesizarea mea.
Zic pe buna dreptate ca ii doare in basca de abonatii vechi.

#28
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
@who_me
Cam așa fac toate telefoanele ce nu au trecute în baseband continuitatea Zapp în Telekom, asta pentru că sunt încă două rețele diferite. Activezi datele mobile în roaming și asta e, folosești telefonul pe 3G, dacă există.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate