Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Ajutor cafea si insomnie

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postg0dafk, on 20 septembrie 2017 - 07:55, said:

Tocmai am fost la toaletă și scaunul nu este moale sau intr un fel anume. Este normal ( nici constipatie nici diarie) dar are un miros ciudat, puternic și întepator.. bănuiesc că din cauza cafelei.
Trebuia să guști. Așa nu știm că e de la cafea... Data viitoare așa să faci. Știm sigur.

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View PostTsunnnami, on 20 septembrie 2017 - 06:00, said:

Nu mai invatati copiii la prostii, ca painea prajita nu face minuni
Nu face minuni, dar e o mancare usor de digerat mai ales dupa ce ai avut probleme cu vezica biliara.

#21
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Varsta, esti hipertensiv?

#22
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,952
  • Înscris: 03.12.2005
Daca n-ai mai baut cafea, ceai negru sau cola in viata ta, poate te tine 8 ore efectul unei cafele, daca esti mai firav, sau ai baut un ibric. Altfel, cofeina se injumatateste in 5-6 ore in sange si cam orice adult din lumea moderna are deja un grad de rezistenta din expuneri anterioare.
Tot asa, chiar daca ai baut zero cafele in viata anterior, tot nu e plauzibil sa prezinti simptome de supradoza dintr-o singura cafea.
Mai degraba te-ai ingrijorat, ai citit repede simptomele pe net si te-ai autosugestionat pana le-ai prezentat si tu.

#23
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Cei cu probleme de sistem neurovegetativ pot avea probleme de la o cafea, bauta seara mai ales.

Anxietatea isi spune si ea cuvantul.

#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
greata, voma, chioraituri in burta in pozitia intins, scaun cu miros schimbat - toate astea indica mai degraba o mica infectie digestiva.
putea fi de la ceva ce a mancat/baut ieri sau de la mainile murdare. nu cred ca acea cafea a fost neaparat de vina...

#25
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Am 19 ani aproape si marea problema cred ca e de la stomac.. ma simt ca si cand as avea diaree si mi vine sa vomit. Mentionez ca nu am mâncat nimic de aseara de la 19:30. În plus am cam stat toată noaptea treaz.  Ar trebui să mănânc ceva ? Mi e cam teama sa mănânc, poate se agravează dacă mănânc.. adică eu tot o compar cu o diaree. Deși scaunul după cum am zis ă fost normal doar ca avea un miros foarte urat.
Nu, nu sunt hipertensiv nu prea am eu probleme de sanatate asa grave.. doar cu imunitatea. Raceam foarte repede când eram mic, dar acum s ă mai imbunatatit, n am mai racit de luni bune. Si inainte de ultima dată cred ca au fost câțiva ani. O fi si posibilitatea sa nu fi preparat cafeaua corect ? Poate fi si asta un motiv ?

View Postcorinadaniela, on 20 septembrie 2017 - 10:47, said:

greata, voma, chioraituri in burta in pozitia intins, scaun cu miros schimbat - toate astea indica mai degraba o mica infectie digestiva.
putea fi de la ceva ce a mancat/baut ieri sau de la mainile murdare. nu cred ca acea cafea a fost neaparat de vina...
Nu mi amintesc când am băut ultima dată cafea ... deci e ceva nou sa zic de aia dau vina pe ea.

#26
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Poate are dreptate şi corinadaniela despre infecţia alimentară (prăjeală, carne veche) dar şi poate e şi cafeaua. De unde ai luat cafeaua, poate era veche, uitată de ani de zile prin dulap?

#27
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016

View Postsilverflower, on 20 septembrie 2017 - 11:49, said:

- Poate are dreptate şi corinadaniela despre infecţia alimentară (prăjeală, carne veche) dar şi poate e şi cafeaua. De unde ai luat cafeaua, poate era veche, uitată de ani de zile prin dulap?
Cafeaua... din care a mai fost facuta cafea si nimeni n-a avut nimic.
Observ ca s-au oprit borborismele si ca nu se mai aud sunete din stomac, doar foarte rar. Si ma simt oarecum ma bine, dar tot am o senzatie nasoala la stomac si starea de voma. Vad ca am si un inceput de gust amar in gura, deoarece n-am mancat nimic de aseara. M-am gandit sa mananc un pic dintr-o banana, am citit pe net ca nu dauneaza cu nimic cat despre mai tarziu ma gandesc la niste oua fierte tari.
Sper ca nu fac nimic gresit. Si apropo am un numar de eructatii ( ragait ) neobisnuit. Probabil din cauza ca beau mai multa apa, nu?

Edited by g0dafk, 20 September 2017 - 11:57.


#28
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
continua cu ceaiul de menta. poti manca si banana. gustul amar din gura e mai degraba de la vezica biliara.
la farmacie ai reusit sa ajungi ?

#29
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016

View Postcorinadaniela, on 20 septembrie 2017 - 12:18, said:

continua cu ceaiul de menta. poti manca si banana. gustul amar din gura e mai degraba de la vezica biliara.
la farmacie ai reusit sa ajungi ?
Deocamdata m-am gandit sa mai astept cel putin pana maine, daca nu-mi trece.

#30
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postg0dafk, on 20 septembrie 2017 - 13:11, said:

Deocamdata m-am gandit sa mai astept cel putin pana maine, daca nu-mi trece.

si daca te apuca mai tare sau mai rau pe timpul noptii ?
in ce oras locuiesti ? si la tine e anuntat cod portocaliu de vijelie/ploi ? daca da, du-te acum la farmacie, pana nu se strica vremea...

#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHider141, on 20 septembrie 2017 - 09:12, said:

Nu face minuni, dar e o mancare usor de digerat mai ales dupa ce ai avut probleme cu vezica biliara.

Eaahh, pai io minunile le astept.
Poate Arsenie cum mi-a recomandat un prieten din nordul lumii

#32
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Pe Arsenie il poti astepta mult si bine. Mai repede vom ajunge sa calatorim instant intre 2 margini diametral opuse ale Caii Lactee, decat sa faca Cioca-Boca minuni.

Edited by Hider141, 20 September 2017 - 14:10.


#33
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
bine ca nu ti-a recomandat arsenic Posted Image ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate