Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Culegeri BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
chinezu22

chinezu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.04.2017
Buna ziua, sunt in clasa a 12-a si anul asta am bacul(sunt pe mate info).Ma puteti sfatui cum sa invat eficient la cele 3 materii?(mate-romana-info).Ce culegeri ar fi cele mai adecvate pentru mine? Multumesc anticipat.

Edited by chinezu22, 19 September 2017 - 17:27.


#2
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Pana acuma cum ai invatat?
La ce nivel consideri ca esti?
Ai de recuperat?

#3
chinezu22

chinezu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.04.2017
La info sunt destul de ok din puctul meu de vedere, aici am doar de recapitulat.
La romana ma situez in jur de 7-8 in momentul actual, dar se poate mai mult.
La mate sunt la nivelul in care pot lua bacul cu maxim 7, dar nu e suficient..

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu este nevoie de nici o culegere, lucrează variantele din 2009 la Mate si la Info. Culegere mai degrabă iti cumperi daca vrei sa te perfecționezi si sa fii peste nivelul care se cere la BAC.

#5
chinezu22

chinezu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.04.2017
La info le-am facut aproape pe toate, mai am in jur de 20. La romana m-ar interesa mai mult o culegere, BAC-ul fiind altul fata de anii precedenti(structura)

#6
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
"Chinezule", daca tot ai BAC-ul anul asta, nu pierde timpul pe forum-uri sa intrebi cum sa inveti TU mai bine pentru ca un strain (necunoscut) nu are cum sa stie care este stilul TAU de invatat si cum inveti TU. Doar la Romana s-a schimbat structura probei, restul fiind aceleasi. Si, ca un elev care a luat BAC-ul cu 7,68 ( 8,60 la Romana, 8,35 la Matematica si 6,10 la Fizica) si a intrat la Politehica, Facultatea Transporturi, Material Rulant de Cale Ferata, Inginerie Mecanica - Vehicule Pentru Transport Feroviar cu 8,09 medie de admitere (7,60 la Algebra si elemente de analiza si 8,80 la Geomerie si elemente de Trigonometrie plus media de la BAC) iti recomand cu toata caldura sa faci cat mai multe variante de BAC la toate cele 3 materii, dar nu le faci doar ca sa fie facute, ci iti storci creierii sa le faci cat mai corect cu putinta. Dupa aceea te corectezi cu baremul, calculezi nota si vezi ce trebuie sa imbunatatesti. Nu oi fi eu un elev de 10, dar nici atat de prost nu sunt.

Edited by Al3xandru35, 19 September 2017 - 19:46.


#7
chinezu22

chinezu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.04.2017
Iti multumesc mult pentru sfat si felicitari pentru reusitele tale in viata. Stiu ca doar la romana s-a schimbat, dar din moment ce sunt altele, modelele din 2009 la romana nu mai pot fi folosite(sau cele din anii precedenti), de aceea as dori o culegere atat cu comentariile necesare si explicatii cu cam ce ar trebui sa scriu in mare parte la toate subiectele + subiecte. Cum era pana acum culegerea Eseul "ghid complet pt. Bacalaureat"

#8
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Am vazut la meditatoarea mea de Romana editia noua culegerii numita "Portofoliul de evaluare formativa" de la Editura Delfin care este revizuita pentru a se alinia cu noul tip de subiect la Limba Romana. Nu stiu daca sunt aceiasi autori, dar cei de la editia pe care o am eu sunt Mihaela Popa, Ana-Teodora Câmpean, Cora Ardelean si Emilia Câmpean. Nu ai nevoie de nustiu ce ghid complet, la Subiectul I sunt majoritatea formulari prestabilite (matrite) dupa care se raspunde pentru punctaj maxim si la restul tine de imaginatie si memorie. Atat pot sa iti zic pentru ca nu am vazut un model nou, dar o sa caut si o sa incerc sa il si rezolv.

#9
pesteauriu

pesteauriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.05.2017
nu invata nimic pana in ultimele 2 luni, apuca-te dupa si o sa fii super motivat de stres si lipsa de timp.garantez din experienta ca da rezultatePosted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate