Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telefon nou pana in 3600 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Vrei un telefon rapid, fără lag, android curat cumperi oneplus 5. Direct de pe site-ul oficial oneplus.net fără taxe, direct acasă. În câteva zile se lansează o nouă ediție, urmărește pagina lor. www.oneplus.net/ro

https://oneplus.net/ro/

#20
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
@Initiator: Vezi ca emag are ceva promotii zilele astea, poate gasesti ceva...

#21
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010
LG V30 si Huawei Mate 10 ar putea si ele sa se incadreze in buget dar mai trebuie sa astepti pana vor fi lansate(undeva octombrie, noiembrie).

#22
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006

View Postalin0685, on 19 septembrie 2017 - 07:35, said:


De lag si erori imi e cel mai frica la Android. Ma gandeam ca S8 fiind un telefon de top nu sunt sanse sa apara lagul sau erori de genul "unfortunately google play services has stopped".

Prin review-uri si video-uri pe YouTube sunt foarte multi care iau in calcul si recomanda LG V30. Insa la cat va costa V30, probabil mai ok as vedea un Google Pixel 2.
Sa stii ca nu Androidul are lag, ci mizeria de aplicatie Samsung. De exemplu Facebook se deschide intr-o fractiune de secunda, Whatsup si multe altele la fel. Dar un kkt de dialer e mai incet ca Facebook sau Whatsup cu mii de mesaje in cache.

#23
alin0685

alin0685

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 13.03.2011

View Postfilipxxx, on 19 septembrie 2017 - 09:33, said:

Sa stii ca nu Androidul are lag, ci mizeria de aplicatie Samsung. De exemplu Facebook se deschide intr-o fractiune de secunda, Whatsup si multe altele la fel. Dar un kkt de dialer e mai incet ca Facebook sau Whatsup cu mii de mesaje in cache.

Aceeasi problema e si daca inlocuiesti launcherul de la Samsung cu Google Now Launcher?

View PostOriOn20, on 19 septembrie 2017 - 09:31, said:

LG V30 si Huawei Mate 10 ar putea si ele sa se incadreze in buget dar mai trebuie sa astepti pana vor fi lansate(undeva octombrie, noiembrie).

Trebuie sa vad, pana in octombrie/noiembrie nu mai e asa mult.

#24
MariusP21

MariusP21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.03.2017
iPhone 8 pentru iOS

#25
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postnick5roo, on 19 septembrie 2017 - 07:43, said:

Vrei un telefon rapid, fără lag, android curat cumperi oneplus 5. Direct de pe site-ul oficial oneplus.net fără taxe, direct acasă. În câteva zile se lansează o nouă ediție, urmărește pagina lor. www.oneplus.net/ro

https://oneplus.net/ro/

Jeleul si camera mediocra sunt bonus. OP5 mi se pare alternativa la 2500 de lei fiindca la peste 3500 e alta mancare de peste.

V30 pare sa fie cel mai ok telefon lansat toamna asta. Pana apar noile Pixel-uri.

#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postalin0685, on 19 septembrie 2017 - 10:46, said:

Aceeasi problema e si daca inlocuiesti launcherul de la Samsung cu Google Now Launcher?
Nu stiu exact cum e la S8/S8+, dar la modele putin mai vechi nu conteaza ce launcher ai.
Asta se rezolva cel mai usor cu debloat si kernel Custom, sau chiar ROM si kernel Custom.

#27
crecked

crecked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 09.05.2009
Nu stiu cum va face voua lag S8, cand al meu S7 Edge ruleaza impecabil cu android 7. Ma gandeam sa il vand si sa iau S8, dar cei care ziceti ca are lag ma faceti sa ma mai gandesc.

#28
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Sunt unii pentru care Android = Lagdroid si Samsung = Laglung :D

#29
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

View PostHider141, on 19 septembrie 2017 - 07:39, said:

Parerea mea e ca telefonul care dupa cateva saptamani are lag la greu si necesita o interventie serioasa de debloat e chinezarie, nu unul care si dupa 3-4 luni se misca la fel ca-n prima zi.
la Samsung daca nu il lasi exact cu ce vine din fabrica incepi sa vezi cum dureaza cateva secunde pana il deblochezi, iarasi cateva secunde pana intri in dialer sau aplicatia de mesaje, cum iti suna telefonul si numai dupa 2-3 secunde apare si imagine pe ecran, etc.
Minciuni gogonate. Am avut si S4 si S5 si S7, niciodata nu am avut probleme.

#30
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Mai multi se plâng de interfața celor de la Samsung, nu vad de ce ar minți. Este deținător de Samsung si probabil vorbește din propria experienta.

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Habarnistii mereu se plang.

#32
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
@initiator, alegi OP5 pentru Android-ul curat si hardware-ul foarte bun pentru pretul lui.

Alegi S8 pentru un telefon cat mai echilibrat, dar care nu are cel mai rapid software.

V30 iei pentru funcțiile profi disponibile la capitolele foto&video. Overall, pare un pachet mai complet decât S8.

iPhone 8/8 Plus alegi pentru suportul software de 4 ani si cea mai serioasă garantie.

Nu strică sa astepti si pentru Pixel 2 si Mate 10.

#33
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Ce lag frate? Asta deja e un cliseu de care nu mai scapati.

#34
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
De parca iOS nu are lag... pana si in clipurile de prezentare de pe youtube din ultima saptamana se poate observa.

Se intampla in unele momente...

#35
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostIllusiveMan, on 19 septembrie 2017 - 17:42, said:

Minciuni gogonate. Am avut si S4 si S5 si S7, niciodata nu am avut probleme.
Poate esti unul dintre fericitii care nu au intampinat lag, sau unul dintre cei care s-au obisnuit cu el.
Venind de la un Sony cu Snapdragon S4 si 2GB ram am cam ramas dezamagit sa vad ca Note 4-ul se misca uneori mai greu decat Sony in task-uri simple cum ar fi deblocarea, intrarea in dialer, setari sau aplicatia de sms. Plus ocazionalul hot-reboot existent atat pe stock cat si pe unele ROM-uri Custom.

View Postjegmihai, on 19 septembrie 2017 - 17:55, said:

Mai multi se plâng de interfața celor de la Samsung, nu vad de ce ar minți. Este deținător de Samsung si probabil vorbește din propria experienta.
Asa-i, vorbesc din propria experienta.
Numai pe Custom ROM bazat pe AOSP si (cel putin deocamdata) pe stock dupa 2 operatiuni de debloat in care am scos marea majoritate a aplicatiilor Samsung am scapat de lag. In rest atat pe stock cat si pe multe ROM-uri portate de pe N5, N7, S7, etc. lag-ul apare inevitabil dupa cateva zile sau cateva saptamani.
Aplicatiile folosite sunt in fiecare situatie aceleasi, asa ca n-are legatura cu ele (atat timp cat in unele scenarii nu intampin lag cu ele).

View PostParanoir, on 19 septembrie 2017 - 19:10, said:

Ce lag frate? Asta deja e un cliseu de care nu mai scapati.
Daca tu nu te-ai lovit de el, sau nu ai Samsung, nu inseamna ca nu exista. Mai ales cand lumea se plange in sus si-n jos si pe xda sau alte forumuri externe, nu doar pe Softpedia.

Edited by Hider141, 19 September 2017 - 20:03.


#36
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am avut mai multe telefoane samsung si au multi cunoscuti de-ai mei, membri ai familiei. In afara de telefoanele low end, nu am vazut probleme.
Daca vorbim la telefoane din gama S si Note, merg foarte bine. Si da, e un cliseu folosit de multi, in mod obositor, ca vezi doamne ce proat merg telefoanele samsung. De aia cumpara oamenii samsung, de masochisti ce sunt.

Adevarat, iphone se misca mai bine decat telefoanele cu android, in sensul ca sunt mai smooth animatiile prin meniu, precum si scrollingul in browser mai fluid, dar cam atat. Dar de aici pana la a spune ca flagshipul x nu se poate folosi ca dureaza nustiucate secunde sa il deblochezi, aici e si multa fantezie la mijloc.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate