Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#721
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 MembruAnonim, on 19 noiembrie 2017 - 12:21, said:

are cineva idee daca acest powerbank de la anker cu PowerDelivery poate incarca rapid un X prin cablul USB-C to Lightning ?
https://www.anker.co...harger/B1375111

da, are usb-pd

studiaza-l si pe acesta

Edited by dj_cristi, 19 November 2017 - 12:39.


#722
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

 k0r3k7, on 19 noiembrie 2017 - 12:25, said:

Nu stiai lucrurile astea inainte sa-ti iei X? :)

E acelasi OS...
Ba știa, dar trebuia sa ia ultimul model, acum o sa umple și topicul asta de nemulțumiri:-)

#723
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Hai ca exagerati si voi, omul spune ce il nemultumeste la ios, chiar daca a cumparat ultimul model de iphone.. acum trebuie sa nu mai maraim nimic, doar sa ridicam osanale? vezi domne inainte nu stiai ce cumperi, de ce te plangi.. e topic de iphone/ios, spui ce iti place, ce nu iti place, ce te multumeste sau nu..
Intr-adevar, boy are un fel mai enervant de a-si spune nemultumirile, dar sunt concluziile lui privind un produs pe care da multi bani, iar din punctul lui de vedere nu e ce ar trebui sa fie, sau ce si-ar dori el sa fie..

#724
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011

 boy4ever, on 19 noiembrie 2017 - 11:53, said:

in galerie nu poti vedea doar pozele facute cu camera de pe telefonul tau etc.

Eu dau la Albume si acolo am "Live Photos". In el am toate pozele facute cu telefonul.

Edited by Jm3k3ritza, 19 November 2017 - 14:55.


#725
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
acolo ti le da doar pe cele facute cu live photo activat

#726
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 dj_cristi, on 19 noiembrie 2017 - 12:25, said:

da, are usb-pd

studiaza-l si pe acesta

imi plac si produsele ravpower, doar ca modelul anker il gasesc mai usor in Romania.

#727
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 k0r3k7, on 19 noiembrie 2017 - 12:25, said:


Nu stiai lucrurile astea inainte sa-ti iei X? :)

E acelasi OS...
La 7 Plus in niciun caz nu imi arata ore bune in plus de utilizare. Mi se pare ciudat.

#728
adrianbelei

adrianbelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 22.10.2013
Homebank-ul are faceID :).

#729
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, aplicatiile de banca au Face ID.
O alta chestie: la inceput mergea sa dau dublu tap si se aprindea ecranul, acum insa nu mai vrea nici mort. Aveti idee ce anume ar putea fi, ce setare? Am umblat eu lutin prin setari, dar nu imi amintesc sa fi dezactivat vreo astfel de functie.

#730
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 boy4ever, on 19 noiembrie 2017 - 19:13, said:

La 7 Plus in niciun caz nu imi arata ore bune in plus de utilizare. Mi se pare ciudat.
Probabil iti consuma ceva in fundal aiurea.

#731
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si nu ar trebui sa arate ce? Este un telefon de 1000 de lire, totusi. Bateria pare cam praf sa fiu sincer. Vad eu cu timpul, si 7 Plus nu statea bine la capitolul baterie in primele zile.

#732
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Teoretic tre sa-ti apara in lista de aplicatii care ti-a consumat cel mai mult.

Trebuie sa-ti dai tu seama daca vreo aplicatie a consumat mai mult decat consuma in timp ce ai utilizat-o

#733
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
@boy
Vezi sa nu ai problema asta la baterie, adica aplicatia care o descarca rapid
https://www.express....e-Drain-Problem

#734
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu nici acum nu am bagat cartela mea in el, a stat cu un sim vechi din casa, fara net, fara nimic. Nu am idee ce anume consuma. O sa vad si de aici inainte.
Ma dispera la maxim ecranul asta mic, tastele sunt mai ingramadite, e mult mai greu de scris decat pe 7 Plus.

EDIT: telefonul nu merge oprit, singura solutie ramanand sa ii dau turn off din meniu. Nu stiu, nu ma prea incanta cu nimic, bani aruncati de pomana. Imi place doar ca e mai nou si are un design fain.

Am bagat si aplicatia aia din urma cu cateva pagini, sa ii dispara bretonul. Efectiv nu merge. Bretonul dispare doar cand deschizi aplicatia, sa iti arate cum se vede. Atat. Cand iesi din aplicatie telefonul este tot la fel. Am dat o lira degeaba, e ceva ce nu face nimic :)) Efectiv iti face un wallpaper care e negru in partea de sus. Mare chestie, de ce trebuie sa dam o lira pe asta? Si nu mascheaza bretonul decat in home si in meniu, adica doar cand wallpaperul e vizibil. Sa nu o cumparati!

Edited by boy4ever, 20 November 2017 - 00:47.


#735
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
Cum monitorizați traficul de date?

#736
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Telefonul MERGE oprit din butoane. Be smart and google it

#737
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

 morogan, on 20 noiembrie 2017 - 07:16, said:

Be smart and google it
Dupa un an de iphone, Boy inca nu stie sa foloseasca ios-ul si refuza sa citeasca despre el. Nu iti mai bate capul, eu am renuntat de multa vreme sa il mai ajut.

 legalizes_crime, on 20 noiembrie 2017 - 06:39, said:

Cum monitorizați traficul de date?
Daca esti pe Orange, ti-l monitorizeaza ei automat (pe abonament).
https://www.orange.r...-orange-romania

Daca esti pe cartela sau alta retea, foloseste aplicatia asta: https://itunes.apple...d386950560?mt=8
Attached File  23758465_1913562625326050_1437706157_n.jpg   32.42K   51 downloads

Or mai fi si altele dar eu asta am folosit si e foarte ok.

Edited by December, 20 November 2017 - 07:28.


#738
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 boy4ever, on 20 noiembrie 2017 - 00:33, said:

Eu nici acum nu am bagat cartela mea in el, a stat cu un sim vechi din casa, fara net, fara nimic. Nu am idee ce anume consuma. O sa vad si de aici inainte.
Ma dispera la maxim ecranul asta mic, tastele sunt mai ingramadite, e mult mai greu de scris decat pe 7 Plus.

EDIT: telefonul nu merge oprit, singura solutie ramanand sa ii dau turn off din meniu. Nu stiu, nu ma prea incanta cu nimic, bani aruncati de pomana. Imi place doar ca e mai nou si are un design fain.

Am bagat si aplicatia aia din urma cu cateva pagini, sa ii dispara bretonul. Efectiv nu merge. Bretonul dispare doar cand deschizi aplicatia, sa iti arate cum se vede. Atat. Cand iesi din aplicatie telefonul este tot la fel. Am dat o lira degeaba, e ceva ce nu face nimic Posted Image) Efectiv iti face un wallpaper care e negru in partea de sus. Mare chestie, de ce trebuie sa dam o lira pe asta? Si nu mascheaza bretonul decat in home si in meniu, adica doar cand wallpaperul e vizibil. Sa nu o cumparati!


1. Iti dai seama, scria clar ca ecranul e mai ingust, dar, cumva, tu sperai sa se extinda tastele? Cred ca-l poti vinde, apoi sa-ti iei un 8 Plus. Sa-ti mai aduc aminte ca ai facut precomanda si, cumva, asta inseamna sa-ti asumi riscuri?
2. Cred ca numai eu ti-am zis de vreo 30 de ori "Read the Fucking Manual": Uite, o fac eu iar pentru tine, ca nu cumva sa obosesti: https://support.appl.../en-au/HT201559
3. Ignorand faptul ca tu ai fost cel care zicea ca "bretonul" nu e deranjant, cand ai vazut ca aplicatia nu face nimic, puteai sa-ti iei banii inapoi, dar de ce sa pierzi o buna ocazie de a te plange?

Cred ca asta a devenit fita fitelor, mai presus decat "valoarea si prestanta" pe care ti-o da telefonul: sate plangi ca e de rahat si ca sunt bani aruncati de pomana. Dar nah, mai bine consumi energie aici, plangandu-te, in loc sa pui mana sa cauti ce si cum se face. Nu cred ca esti nici prost, nici lenes, ci doar cersesti atentie.

Edited by Extinct, 20 November 2017 - 09:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate