Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#2665
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Am pățit eu de multe ori de-a lungul timpului. Rezolvarea mea era să apăs butonul de home, și mergea. Pe x nu știu ce poți face :D

#2666
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Eu la conectarea la bluethooth am o problema, intru la sectiunea respectiva si se blocheaza settings pana se conecteaza.

#2667
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,635
  • Înscris: 29.12.2016

View PostR10, on 10 aprilie 2019 - 20:48, said:

Am pățit eu de multe ori de-a lungul timpului. Rezolvarea mea era să apăs butonul de home, și mergea. Pe x nu știu ce poți face Posted Image

Apesi butonul din dreapta. Apoi merge. N-am mai patit de mult, n-are treaba cu versiunea de IOS...

#2668
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 10.04.2008
Iphone X 64, cumparat din state in ianuarie 2018, bateria are 97%. Incarcat numai cu incarcatorul lui, 95% din timp lasat peste noapte. Am cunostinte cu X si baterie 90-92% cumparate dupa jumatatea lui 2018 dar au folosit cabluri si incarcatoare aftermarket...
Nu am avut noroc cu el, mai am un 7Plus care, dupa 2 ani, are 95% baterie incarcat in aceleasi conditii.

#2669
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,324
  • Înscris: 28.10.2018
Cum adica nu ai avut noroc cu el? 97% dupa un an jumate este superb.

#2670
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 10.04.2008
Am dat exemplul cu 7Plus, nu tine de noroc aici, conteaza foarte mult ce tip de cablu+incarcator conectezi la el(altul decat cel original).

#2671
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,324
  • Înscris: 28.10.2018

View PostDEPA, on 03 mai 2019 - 06:55, said:

Nu am avut noroc cu el, mai am un 7Plus care, dupa 2 ani, are 95% baterie incarcat in aceleasi conditii.

Pai ori tine de noroc ori nu tine. Hotareste-te.

View PostDEPA, on 03 mai 2019 - 07:37, said:

conteaza foarte mult ce tip de cablu+incarcator conectezi la el(altul decat cel original).

Eu zic ca nu conteaza. Telefonul are un management al incarcarii senzational. Nu se incarca decat daca ii convine ce curent primeste la intrare. Dupa aia este o gestiune intreaga a managementului incarcarii in telefon.

Eu doar cu incarcatoare 3rd party incarc si am trecut de 500 de cicluri de incarcare cu zero probleme. Bateria (replacement) tine ca in prima zi. Mult superioara celei cu care a venit telefonul. Si ca performanta si ca longevitate.

Edited by abac, 03 May 2019 - 07:46.


#2672
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am postat nu cu mult timp in urma ca battery health mi-a scazut la 99%. Acum am deja 97.

#2673
Teosibiu

Teosibiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.06.2017
Din Octombrie pana in Decembrie l-am incarcat doar cu incarcatorul original si a scazut la 97%.
De prin ianuarie il incarc la munca cu cel original si acasa cu un incarcator hama..si si-a pastrat procentul de 97%.
Nu va mai panicati atat de fiecare daca cand vedeti ca a mai scazut un procent, pana la urma bateria e un consumabil iar daca iti permiti un iphone x/xr/xs iti permiti si sa ii schimbi bateria la 2 ani in cazul in care pana atunci nu schimbi cu totul telefonul.


#2674
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postboy4ever, on 03 mai 2019 - 13:20, said:

Am postat nu cu mult timp in urma ca battery health mi-a scazut la 99%. Acum am deja 97.

si ai vrea ca acumulatorul sa tina (boy4)ever?
Inchid fabricile!

#2675
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am spus-o strict la modul informativ, pentru a face schimb de informatie si pareri cu ceilalti membri ai forumului. Chiar nu imi pasa, ca sa fiu sincer!

#2676
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View PostDEPA, on 03 mai 2019 - 06:55, said:

Iphone X 64, cumparat din state in ianuarie 2018, bateria are 97%. Incarcat numai cu incarcatorul lui, 95% din timp lasat peste noapte. Am cunostinte cu X si baterie 90-92% cumparate dupa jumatatea lui 2018 dar au folosit cabluri si incarcatoare aftermarket...
Nu am avut noroc cu el, mai am un 7Plus care, dupa 2 ani, are 95% baterie incarcat in aceleasi conditii.
Cum ai putut sa incarci doar cu încărcătorul lui un an și 4 luni? Îl iei cu tine când pleci de acasă? Banuiesc ca ai mai plecat, s-a descărcat bateria prin oraș, pe drum in mașina, nu se poate sa controlezi chiar așa încărcarea. Eu doar la ceas mai folosesc încărcătorul ăla de 5W.

#2677
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Cu jailbreak merg aplicațiile BRD Mobile/Raiffeisen Smart Mobile?

#2678
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 05.03.2006
Ultima versiune iOS nu e jailbreakable. Daca ai versiunea pentru care exista o solutie de jailbreak sunt mai multe tweakuri care sa faca aplicatiile sa nu detecteze ca ideviceul are jailbreak.

#2679
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Exista vreo metoda/soft sa poți seta o melodie la unul din grupurile agendei?

Edited by IrrelevantWhiteMan, 05 May 2019 - 16:03.


#2680
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,635
  • Înscris: 29.12.2016
96% in 9 luni (un consum rezonabil). Cu cealalta baterie aveam 91% in 8 luni. Acelasi stil de incarcare si aceleasi incarcatoare (wireless). Plus ocazional in masina in ambele situatii. Este clar ca prima baterie a avut bube. La ambele baterii nu mi-am lasat telefonul aproape niciodata sa scada sub 20%. Doar o data sau de doua ori, in situatii exceptionale. In rest l-am incarcat de cate ori aveam ocazia fara sa-mi bat capul.

Edited by 2Unlimited, 06 May 2019 - 08:40.


#2681
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Salut. Mă puteți ajuta cu o informație? Sunt pe cale să achiziționez un iPhone x pentru prietena mea. Ideea este următoarea. Avem de ales între a cumpăra unul pe persoană juridică însă nu știm cu exactitate legislația în sensul în care beneficiază produsul de 24 de luni garanție sau doar 12 luni fiind pe firmă. Ne ajută că ajunge undeva la suma de 3500 de lei după ce recuperăm tva-ul.
Punctul doi: am găsit un tip pe olx care vinde un telefon cu acte doveditoare pe Vodafone , susține că e neactivitat pentru că a fost înlocuit pe garanție ( refurbished), susține că are 2 ani garanția de la Vodafone după activare, în sensul că se resetează și garanția e valabilă de la 0 că legislația s-a schimbat. Eu știam că vechea garanție curge în continuare chiar dacă a fost înlocuit terminalul. Voi cum știți?

#2682
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Orange da garanție doi ani persoanelor juridice, la telefoanele noi. La alea resigilate e un an. Eu am luat doar din magazinul online, nu stiu din cel fizic cum e.
La 2 și eu știam ca tine, dar nu e prima data când citesc asta la telefoanele luate de la Vodafone.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate