Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

Recupere parola yahoo! de la un cont vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Este vorba despre adresa de mail cu care la loghez pe Facebook. O am de peste 10 ani, am folosit-o foarte rar, asa ca am uitat parola. La recuperare ma întreabă unde mi-am petrecut luna de miere si care este autorul meu preferat. Nici astea nu le mai stiu. Iar daca dmnu' Zucky imi zice ca mi-a trimis un mail pe adresa cu care ma loghez pe FB si daca nu confirm mailul primit, imi blochează contul de FB... Pa! Pentru ca nu pot sa intru le mail.
Deci exista vreo posibilitate sa reobtin acea parola?

#2
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 29.09.2010
Daca ai asociat o adresa email secundara pentru recuperare ori un numar de telefon, poti redobandi cu usurinta accesul la cont, referindu-ma aici la ambele conturi, anume contul pe reteaua de socializare si adresa email.

LE:Situatia in sine este destul de dificila.Daca nu iti amintesti respectivele date ce iti sunt cerute nu vad cum ai putea rezolva problema altfel.
Musai sa iti amintesti ce ai introdus ca si raspuns la respectivele intrebari.

Edited by Morphinus, 17 September 2017 - 14:58.


#3
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Nu am asociat cu nimic. A fost prima mea adresa de mail. Ulterior am folosit tot mai mult gmail si adresa de serviciu, asa ca am uitat cele necesare pentru cea de yahoo. :(

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
In aceeasi situatie sunt si eu. Nu imi mai merge adresa principala de yahoo din cauza ca nu m-am logat de cateva luni bune pe ea sau poate un an. Parola o stiu, insa zice: "pentru a fi siguri ca e contul tau raspunde la urmatoarele 2 intrebari:.. de unde sa mai stiu care au fost alea pt intrebarile de siguranta.
Dar intra la setari la contul de fb si schimba adresa de mail cu cea de gmail, apoi dai confirmare de pe gmail si nu mai ai treaba ;) Eu asa am facut si acuma ma loghez cu cea de gmail.

#5
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
poate ai folosit acel cont de fb sau adresa de mail pe un telefon vechi care zace acum intr-un sertar, daca nu e formatat si bagi cartela in el o sa mearga, eu asa am reusit sa recuperez contul unui prieten, alta modalitate nu stiu tinand cont ca nu ai adresa de recucuperare si raspunsul la intrebarile ajutatoare.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLauCalin, on 17 septembrie 2017 - 14:37, said:

Este vorba despre adresa de mail cu care la loghez pe Facebook. O am de peste 10 ani, am folosit-o foarte rar, asa ca am uitat parola. La recuperare ma întreabă unde mi-am petrecut luna de miere si care este autorul meu preferat. Nici astea nu le mai stiu. Iar daca dmnu' Zucky imi zice ca mi-a trimis un mail pe adresa cu care ma loghez pe FB si daca nu confirm mailul primit, imi blochează contul de FB... Pa! Pentru ca nu pot sa intru le mail.
Deci exista vreo posibilitate sa reobtin acea parola?
Daca folosesti Firefox e salvata in meniul de security.

#7
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Eu dupa cateva luni de inactivitate nu am mai reusit sa intru si mi-am facut alt cont.

#8
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Am reusit asa cum a spus TruculMagic. Nu ma intereseaza mailurile de la prima adresa. Important e ca am acces la mailul cu care ma loghez.
Multumesc mult.

#9
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
LE: am incercat sa fac acelasi lucru pentru Instagram. Nu am reusit, pentru ca nu vad sa am optiune de schimbarea adresei de mail. Daca o modific cu cea de la FB (nu cea veche), e ca si cum as avea un cont nou. Cu alte cuvinte, nu poti sa ai un cont si sa-i modifici adresa de mail si sa pastrezi toate info de la contul anterior. Se va face automat un cont nou si iti va sugera sa urmaresti prietenii din contul de FB, care corespunde noii adrese introduse.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate