Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

cum pot viziona filme online cu un tv smart?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Nicoalex

Nicoalex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2017
buna, am achizitionat un tv smart sony kdl 32wd600, cu tv store opera.cand am auzit de opera primul instinc a fost sa fug...dar sotul m-a tinut pe loc. buuun.din variantele existente in magazin, respectiv un lg,acest sony parea o varianta mai buna.l-am luat si am inceput sa butonez.meniu mai complicat dar m-am descurcat. marea mea problema este ca se conecteaza dar la filmedh. de exemplu, online, dar nu pot selecta filmul. am zis ca e din cauza wifi, am bagat cablu si la fel...incarca dar nu selecteaza filmul,dau play la ce se nimereste pe acolo...stau ma gandesc si gasesc alta varianta,sa nu aleg de pe tv ce film vreau ci, ma duc direct la tinta, adica ma duc si caut strumfii 3 direct de google,dau play si gata se incarca chiar si prin wifi DAR PROBLEMA CEA MAI MARE DE IMI VINE SA II SPURC PE CEI DE LA SONY E CA NU POT DA FULL SCREN....va rog ajutati o biata muiere care intra in curan in depresie ca ma dor si degetele de la butonat. iar acum mai nou nu mai pot scrie nici pe google

ps smartul e laut de o saptamana il pot returna,la flanco\
cel care citeste acest mesaj si se pricepe sa raspunda

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Abonament Netflix, HBO Go.

#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
adica, ce vrei tu (moca) e aproape imposibil.....descarci filmul pe un stick si il vezi offline :)

#4
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ai magazin play? Descarcă google chrome

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Nu are google play jaful asta, ce google chrome sa instaleze ?

#6
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Ii faci retur, mai pui niste bani si il iei pe asta 32M5502. Te uiti din browser la ce film vrei, cam de pe orice site.

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
zii sotului sa te invete ce's torrentele. apoi folosesti un stick sau hdd portabil.
sau pur si simplu vezi filmele de pe hardul calculatorului. pentru asta io folosesc adservio, dar sunt multe variante.
sigur nu-ti doresti sa vezi filme la calitatea pe care o ofera site-urile la care te gandesti tu sa le folosesti.

#8
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cumperi un android box, alții bani altă distracție sau cumperi un cablu de la PC la tv și îl pui că monitor, io așa am făcut 50 lei cablul, depinde de care îți trebe, mai întreabă că îs mai multe

Edited by calbog, 17 September 2017 - 14:12.


#9
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 15.06.2009

View Postcalbog, on 17 septembrie 2017 - 14:11, said:

Cumperi un android box, alții bani altă distracție sau cumperi un cablu de la PC la tv și îl pui că monitor, io așa am făcut 50 lei cablul, depinde de care îți trebe, mai întreabă că îs mai multe
  Adica a platit partea de "smart" din tv degeaba ?
Cumpara un tv oarecare daca vroia asta.

#10
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Nu stiu. Are magazin play? Mai așteaptă păreri

#11
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Pe Samsung-ul si Philips-ul meu cu android merg filmele online. Smart-ul de la Sony e o gluma pana la cele cu android.

Edited by alex_bv2001, 17 September 2017 - 14:53.


#12
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014

View Postkesarion111, on 17 septembrie 2017 - 14:40, said:

  Adica a platit partea de "smart" din tv degeaba ?
Cumpara un tv oarecare daca vroia asta.

Sunt mai multe tipuri de televizoare "smart". Unele, cum e cazul Sony-ului respectiv, sunt smart pentru ca au Youtube si cateva aplicatii. Altele, cum ar fi Samsung J5200, au Youtube, browser si alte aplicatii (la asta browserul e light, nu e pentru filme online). Si mai sunt tv-uri precum seriile de la J/K/M5500 in sus de la Samsung la care, din browser, te poti uita linistit la filme. Tot cu browser sunt si LG-urile cu WebOS, insa multe dintre ele dau erori de memorie insuficienta in cazul filmelor online.

#13
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Ai un laptop? Daca da, torrent, netflix, hbogo, voyo>HDMI>TV!

#14
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 01.11.2010
Si eu am un Philips smart si m-am chinuit,  pana mi-am bagat picioarele si am facut cum spune mai sus,cablu calculator-tv,bag filme de pe saiturile de filme si sonorul si imaginea apare pe tv.Lux,merita deranjul cu cablul intins intre cele doua.

#15
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostNicoalex, on 17 septembrie 2017 - 13:08, said:

ps smartul e laut de o saptamana il pot returna,la flanco

daca l-ai luat din magazin, mai faci retur un drac. nu-s obligati decat pentru
produsele cumparate online/telefonic, adica mai pe romaneste contracte sau
vanzari incheiate la distanta sa returneze banii/accepte returul produsului in
14 zile de la primirea lui.

luat din magazin = ramai cu el pe cap si folosesti pc, stick-uri, mediaplayer, etc.

saau...iti faci abonament si vezi filmele legal, ca si-asa "softpedia nu incurajeaza
pirateria". ma mir cum nu ti-a zis nimeni asta pana acu'.

View PostiZet, on 17 septembrie 2017 - 14:06, said:

Ii faci retur

vezi mai sus, flanco e recunoscut ca nu mai primeste inapoi in vecii vecilor ce
vinde din magazine.

#16
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Dar nu e optional pt ei Posted Image . Sunt obligati sa primeasca. Nu am vreme sa caut dar din cate stiu legea e si pt cumparaturile facute in magazin. Inclusiv pt pantofi de exemplu.

Edited by eminemscu, 18 September 2017 - 17:11.


#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
E bine ca nu t
E apuci, ca ai pierde zile intregi cautand si tot nu ai gasi.

#18
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Posteminemscu, on 18 septembrie 2017 - 17:09, said:

Dar nu e optional pt ei Posted Image . Sunt obligati sa primeasca. Nu am vreme sa caut dar din cate stiu legea e si pt cumparaturile facute in magazin. Inclusiv pt pantofi de exemplu.
ba este, extraordinar de optional as putea spune chiar.

te rog, pune aici legea care obliga comerciantul sa accpete returul intr-un termen anume
pentru produsele/serviciile achizitionate pe loc si nu la distanta. din cate stiu, nu ai dreptate
din cate stii, asa ca fa-ne un bine tuturor si nu mai vorbi decat daca esti absolut sigur de ce
spui si daca ai o baza pentru afirmatii de genul. nu de alta, dar risti sa se ia unii care nu au
habar chiar deloc dupa tine si ii pui pe drumuri degeaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate