Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

j5 2017 sau p9lite 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Problemele de compatibilitate la conectarea Wi-Fi pot sa apara din cauza modului de criptare ales pentru router, nu este o problema a telefonului.


#20
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Eu dau +1 vot pt. P9 Lite 2017. Chiar este un device foarte ok din toate punctele de vedere in gama lui de pret !

Edited by EmyBoss7, 17 September 2017 - 11:54.


#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Pai ai de ales intre un amoled 720p si un IPS spalacit 1080p.

#22
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 Huawei P9 Lite 2017

#23
Cherubim

Cherubim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.09.2017
Initiator, dupa cum vezi parerile sunt impartite si asa vor fi mereu. Nu erau doar daca intrebai J5 2017 sau Nokia 3310 ? dar asa...e ca si cum ai intreba "mere sau pere". Sunt doua terminale cam egale; daca vrei Samsung mergi pe J5, daca vrei altceva ia-ti P9 Lite. Fiecare utilizator are un terminal si este multumit de el, astfel incat isi exprima propria opinie, parere, sau pur si simplu isi da cu parerea. Ambele au avantaje si dezavantaje.

#24
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013

View PostCherubim, on 17 septembrie 2017 - 12:26, said:

Ambele au avantaje si dezavantaje.
Asta am vrut sa aflu.

Mersi tuturor!

#25
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View PostCherubim, on 17 septembrie 2017 - 12:26, said:

Nu erau doar daca intrebai J5 2017 sau Nokia 3310 ?
E nu!...
Atunci se gaseau cativa care sa zica, ca 3310 e mai bun pentru ca rezista la socuri, bateria uiti s-o incarci, poti sa-i faci si baie, etc...
Si de restul diferentei de pret, sa-si cumpere o camera foto si un GPS...si tot ii ramane bani! :P

#26
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Eu am p9 lite 2017, EMUI e foarte fluent si se misca fara niciun pic de lag. Pe mine bateria ma tine o zi, dar stau pe el. Ecranul este ok, intradevar nu se compara cu amoled. Albul ce este frumos si langa un amoled se vede superb. Dar celelalte culor nu prea. Camera de selfie nu este cum ma asteptam, cam slabuta. Sincer pentru diferenta de 100-200 de lei as zice sa mergi pe j5, dar sa stii ca diferenta de rezolutie se observa. Acel 1GB de ram nu cred ca se simte

Edited by opsy091, 17 September 2017 - 14:57.


#27
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View Postopsy091, on 17 septembrie 2017 - 14:55, said:

Eu am p9 lite 2017, EMUI e foarte fluent si se misca fara niciun pic de lag. Pe mine bateria ma tine o zi, dar stau pe el. Ecranul este ok, intradevar nu se compara cu amoled. Albul ce este frumos si langa un amoled se vede superb. Dar celelalte culor nu prea. Camera de selfie nu este cum ma asteptam, cam slabuta. Sincer pentru diferenta de 100-200 de lei as zice sa mergi pe j5, dar sa stii ca diferenta de rezolutie se observa. Acel 1GB de ram nu cred ca se simte


Pot confirma acest lucru si pe P10 Lite care are un procesor doar cu 100 MHz mai puternic fata de P9 Lite 2017. Se misca excelent. Am si un S7 si e adevarat diferenta se simte dar e gen 1-2 secunde diferenta. P10 Lite fata de S7 nu se incinge si mici nu moare bateria asa repede.

#28
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View PostKroghy, on 17 septembrie 2017 - 10:42, said:

J5 2017 clar. Chiar si J5 2016 e mai bun fata de P9 Lite.
Cred ca nu exista topic pe Softpedia unde se discuta despre samsung vs altceva sa nu apari tu sa lauzi samsung.

Comparatie intre cele 2 https://www.phoneare...nes/10473,10043

La ecran eu as merge pe IPS. La Amoled culorile mi se par cam supra-saturate. La IPS culorile sunt la fel ca-n realitate. Rezolutie mai mare la huawei, procesor mai bun, RAM mai mare (3GB) design mai bun (parerea mea). Nu vad  de ce ai alege Samsung.

Edited by heinz, 17 September 2017 - 18:30.


#29
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008

View PostMateiEvi, on 17 septembrie 2017 - 10:35, said:

Principala si singura problema la J5 este ca are o rezolutie mica. atat. in rest imi pare superior P9 lite.

Si chiar atat de mare sa fie diferenta de rezolutie intre ele, incat sa fie o problema? Eu cred ca diferentele sunt destul de mici. Pana la urma, vorbim de niste telefoane de buget. Deci e de acceptat.
Pe de alta parte, as alege Huawei pentru ca pare o idee mai dotat (3 GB RAM, rezolutia ecranului full HD... si cam atat). Acum ca nici unul nu are claritatea unui P9, P10 sau S7... ma scuzati. Nici pretul nu e acelasi. In plus, nu prea am auzit oameni sa se planga (asa tare) de variantele astea mai ieftine de la Huawei. Deci cred ca si calitatea e ok si rezista la "tavaleala" vreo 2 ani.

#30
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostLauCalin, on 18 septembrie 2017 - 08:31, said:

Si chiar atat de mare sa fie diferenta de rezolutie intre ele, incat sa fie o problema? Eu cred ca diferentele sunt destul de mici.
De la 400ppi in sus nu prea mai vezi pixeli individuali, la 294 sau mai jos ii vezi cu usurinta. Cel putin eu ii vad.

#31
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017

View PostLauCalin, on 18 septembrie 2017 - 08:31, said:

Si chiar atat de mare sa fie diferenta de rezolutie intre ele, incat sa fie o problema? Eu cred ca diferentele sunt destul de mici. Pana la urma, vorbim de niste telefoane de buget. Deci e de acceptat.
Pe de alta parte, as alege Huawei pentru ca pare o idee mai dotat (3 GB RAM, rezolutia ecranului full HD... si cam atat). Acum ca nici unul nu are claritatea unui P9, P10 sau S7... ma scuzati. Nici pretul nu e acelasi. In plus, nu prea am auzit oameni sa se planga (asa tare) de variantele astea mai ieftine de la Huawei. Deci cred ca si calitatea e ok si rezista la "tavaleala" vreo 2 ani.
Am avut J5 si P9 Lite 2Gb, j5 are un ecran superb, baterie mult mai buna ca la P9 lite, dar rezolutia de 720 il trage mult in jos.
P9 lite de 3Gb nu prea gasesti, ca asa am cautat si eu P9 lite de 3Gb si nu am gasit.
Am trecut pe Nokia 5 care are o baterie mult mai buna, iara pe ING homebank pe P9 lite nu imi recunostea cititorul de amprente, pe Nokia 5 pot sa folosesc cititorul de amprente in homebank, lastpass etc...

Strict intre P9 SI J5 alegeam P9 lite din cauza la rezolutie si cititorul de amprente, dar daca adaugam Nokia 5... sa zicem ca alegeam Nokia 5 din cauza la baterie si cititorul de amprente care este recunoscut de mult mai multe apps.

View PostLauCalin, on 18 septembrie 2017 - 08:31, said:

Si chiar atat de mare sa fie diferenta de rezolutie intre ele, incat sa fie o problema? Eu cred ca diferentele sunt destul de mici. Pana la urma, vorbim de niste telefoane de buget. Deci e de acceptat.
Pe de alta parte, as alege Huawei pentru ca pare o idee mai dotat (3 GB RAM, rezolutia ecranului full HD... si cam atat). Acum ca nici unul nu are claritatea unui P9, P10 sau S7... ma scuzati. Nici pretul nu e acelasi. In plus, nu prea am auzit oameni sa se planga (asa tare) de variantele astea mai ieftine de la Huawei. Deci cred ca si calitatea e ok si rezista la "tavaleala" vreo 2 ani.
Am avut J5 si P9 Lite 2Gb, j5 are un ecran superb, baterie mult mai buna ca la P9 lite, dar rezolutia de 720 il trage mult in jos.
P9 lite de 3Gb nu prea gasesti, ca asa am cautat si eu P9 lite de 3Gb si nu am gasit.
Am trecut pe Nokia 5 care are o baterie mult mai buna, iara pe ING homebank pe P9 lite nu imi recunostea cititorul de amprente, pe Nokia 5 pot sa folosesc cititorul de amprente in homebank, lastpass etc...

Strict intre P9 SI J5 alegeam P9 lite din cauza la rezolutie si cititorul de amprente, dar daca adaugam Nokia 5... sa zicem ca alegeam Nokia 5 din cauza la baterie si cititorul de amprente care este recunoscut de mult mai multe apps.

View PostLauCalin, on 18 septembrie 2017 - 08:31, said:

Si chiar atat de mare sa fie diferenta de rezolutie intre ele, incat sa fie o problema? Eu cred ca diferentele sunt destul de mici. Pana la urma, vorbim de niste telefoane de buget. Deci e de acceptat.
Pe de alta parte, as alege Huawei pentru ca pare o idee mai dotat (3 GB RAM, rezolutia ecranului full HD... si cam atat). Acum ca nici unul nu are claritatea unui P9, P10 sau S7... ma scuzati. Nici pretul nu e acelasi. In plus, nu prea am auzit oameni sa se planga (asa tare) de variantele astea mai ieftine de la Huawei. Deci cred ca si calitatea e ok si rezista la "tavaleala" vreo 2 ani.
Am avut J5 si P9 Lite 2Gb, j5 are un ecran superb, baterie mult mai buna ca la P9 lite, dar rezolutia de 720 il trage mult in jos.
P9 lite de 3Gb nu prea gasesti, ca asa am cautat si eu P9 lite de 3Gb si nu am gasit.
Am trecut pe Nokia 5 care are o baterie mult mai buna, iara pe ING homebank pe P9 lite nu imi recunostea cititorul de amprente, pe Nokia 5 pot sa folosesc cititorul de amprente in homebank, lastpass etc...

Strict intre P9 SI J5 alegeam P9 lite din cauza la rezolutie si cititorul de amprente, dar daca adaugam Nokia 5... sa zicem ca alegeam Nokia 5 din cauza la baterie si cititorul de amprente care este recunoscut de mult mai multe apps.

#32
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008

View PostMateiEvi, on 18 septembrie 2017 - 16:20, said:

Am avut J5 si P9 Lite 2Gb, j5 are un ecran superb, baterie mult mai buna ca la P9 lite, dar rezolutia de 720 il trage mult in jos.

Eu cred ca exagerezi. Pana la urma vorbim d eun telefon care costa cam 1100 de lei. La un asa pret, nu cred ca il trage in jos. Are un ecran acceptabil pentru categoria lui de pret. Parerea mea.
Banuiesc ca initiatorul se refera la oferta Best Deal de la Orange. Am vazut ca P9 Lite-ul de acolo este de 3 GB.

#33
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Eu m-am referit la preturile lor SH sigilate, adica luate de la operator pe abonament si vandute pe olx.

#34
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
La cat ar ajunge un a5 2017 de black friday

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate