Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Eficienta intr-o luptă stradală

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postoverseas, on 05 octombrie 2017 - 14:42, said:

Program de antrenamente singur acasa, de fight ?!
Pregatire fizica si atat.
Vrea sa dea la sac, i-am zis sa fie atent la incheieturi si la pumni/degete, macar sa caute pe net cum se da o directa corect, sa nu isi rupa ceva in el 😆😆😆.
Da' pina la urma nu sint sigur daca se va tine de treaba, vorbeste prea mult. 😆😆😆

#92
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Talk them to the death Posted Image

#93
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View Postlil debul, on 05 octombrie 2017 - 19:23, said:

Vrea sa dea la sac, i-am zis sa fie atent la incheieturi si la pumni/degete, macar sa caute pe net cum se da o directa corect, sa nu isi rupa ceva in el ������.
Da' pina la urma nu sint sigur daca se va tine de treaba, vorbeste prea mult. ������
de la mic la mare
daca vrea o sa reuseasca, daca e un coae goale tot asa o sa ramana Posted Image

Edited by Ayami, 06 October 2017 - 18:15.


#94
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Mai am o intrebare unii dintre voii mi-ati recomandat sa ma uit pe youtube acum ma intreb  , fară sa fiu acolo adică prin video si antrenamentele de acolo se pot face progrese adică de exemplu eu nu am krav maga care este cel mai bun , mi-ar prinde bine asta ? Sau il pot invata de pe internet?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qWJlooO_4jQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#95
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Deci tu te uiti la un video dupa care ne pui pe noi sa ne uitam la acel video dupa care noi sa decidem daca tu poti prinde schema din acel video ?
Aham

#96
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Nu , am intrebat daca se poate prinde ceva improvizat sa zic , dar oricum nu contează ca as vrea sa incerc wu quan li-----------------------------------

#97
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
http://www.hitio.com/the-concept/

Cica vin astia in Romania, sala de fitness combinat cu TKD.

#98
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Leoneladv, te-ai apucat de treaba? Trece timpu, te coci, judeci altfel.
Practic iti era frica de anumiti oameni, ai depasit momentul?
frica...Posted Image

Edited by Ayami, 27 October 2017 - 20:02.


#99
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Cam asa ceva da , l-am depasit dar nu imi era frică de oameni imi era frică de bataie sa nu iau pumni in fată pur si simplu.
Frica de bataie vine din urmatoarele motive.
-De anumiti oameni
-Din cauza adrenalinei
-Sa nu omori pe cineva
etc.
Am realizat ca dacă stai si accepti ori cat de jigneste ala , daca isi bate joc de tine asta nu-i o solutie sa stai si sa induri.
Da-i lovestel cel mai bun prieten intr-o bataie este adrenalina nu simti nimic , după bataie o sa realizezi  ca te-a lovit undeva.
Cum mi-am infrant frica ? Pai normal ma uit la clipuri pe youtube cum se aplică un low-kick corect un jab un cross o combinatie niste exerciti pentru biceps pentru stamină si multe altele.
Intr-o zi unu de la mine din clasă , ii zic astia ursul polar este mai inalt decat mine si mai puternic si are o rapiditate in el de numa , si el se lauda ca a facut box fiind din calafat unde nu este box l-am intrebat unde ai facut box eu stiind toate cluburile din craiova , el mi-a spus ca acasă si asa mi-am dat seama ca el nu a facut sparring , intr-o bataie nu este in stare sa dea toti pumnii aia asa ca nu-mi mai este frica de el.
După peste o zii ala ma loveste tare pentru ca nu am vrut sa plec de la o oră , cu toată clasa asa ca l-am lovit in nas după in mandibulă si cat o fost de mare o cazut ca un bolovan.

Daca , cauti bataie de stradă aia o sa primesti numai ca este prea periculos pentru a cauta asta, cum mi-am dat seama de asta ? Fiind de la tară  bataile aici sunt la ordinea zilei ieri seară un baiat in varstă de 25 de anii daca nu ma insel l-a batut pe unu mai batran cu un tac după ala a venit cu un cutit si bam l-a taiat după o venit salvarea ala acum este la spital.
Lumea de aici ma crede sportiv (baietii de varsta mea) pentru ca mi-am dezvoltat o anume masă musculară prin exerciti si lasand calculatorul , si le-am bagat eu cateva mituri ca m-am dus la box , acum nu mai am probleme (respectă si vei fii respectat).
De exemplu la vară ma apuc de BJJ m-as fii apucat si acum dar nu pot pentru ca au programul incurcat cu scoala mea deci in vară.
Am realizat ca mai bine daca vrei sa te bati sa o faci in ring dar si dacă te umileste cineva, ii raspunzi cum iti raspunde si el numai că un pic mai marunt.
Adică eu ma uit la anumite clipuri pe youtube a le lui Jonshon training am exersat din greu sa pot ridica piciorul sus , niste combinatii la sac , shadowboxing alimentatie , exerciti.
De exemplu acum lejer il pot lovii pe unu cu un picior in cap si bom k.o dar după eu ce patesc mai bine nu.
Am realizat ca nu contează ce sport practici el iti da avantaj impotriva unuia care nu face sport de exemplu.
Pentru persoanele care caută pe internet o solutie si o sa dea din greseală sau ma rog o sa vină aici pe topic vreti fara frică , antrenamente lasati pc-ul apucati-va de sport si veti vedea ca nu mai are rost sa te bati .
Incă un mic sfat pentru scolarii sa zic asa  inainte de a lovi pe cineva si sa va dati seama ca acest lucru poate duce la urmari periculoase , cu toate ca stiu ca nu va pasă cum de nici mie nu imi pasa inainte sa vad faza cu acel om injunghiat , inainte sa loviti cum spuneam  informati-vă despre el, si un sfat si mai bun lasati bataileeeee nu sunt bune.

Edited by Leoneladv, 28 October 2017 - 10:07.


#100
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostLeoneladv, on 28 octombrie 2017 - 09:55, said:

Cam asa ceva da , l-am depasit dar nu imi era frică de oameni imi era frică de bataie sa nu iau pumni in fată pur si simplu.
Frica de bataie vine din urmatoarele motive.
-De anumiti oameni
-Din cauza adrenalinei
-Sa nu omori pe cineva
etc.
Am realizat ca dacă stai si accepti ori cat de jigneste ala , daca isi bate joc de tine asta nu-i o solutie sa stai si sa induri.
Da-i lovestel cel mai bun prieten intr-o bataie este adrenalina nu simti nimic , după bataie o sa realizezi  ca te-a lovit undeva.
Cum mi-am infrant frica ? Pai normal ma uit la clipuri pe youtube cum se aplică un low-kick corect un jab un cross o combinatie niste exerciti pentru biceps pentru stamină si multe altele.
Intr-o zi unu de la mine din clasă , ii zic astia ursul polar este mai inalt decat mine si mai puternic si are o rapiditate in el de numa , si el se lauda ca a facut box fiind din calafat unde nu este box l-am intrebat unde ai facut box eu stiind toate cluburile din craiova , el mi-a spus ca acasă si asa mi-am dat seama ca el nu a facut sparring , intr-o bataie nu este in stare sa dea toti pumnii aia asa ca nu-mi mai este frica de el.
După peste o zii ala ma loveste tare pentru ca nu am vrut sa plec de la o oră , cu toată clasa asa ca l-am lovit in nas după in mandibulă si cat o fost de mare o cazut ca un bolovan.

Daca , cauti bataie de stradă aia o sa primesti numai ca este prea periculos pentru a cauta asta, cum mi-am dat seama de asta ? Fiind de la tară  bataile aici sunt la ordinea zilei ieri seară un baiat in varstă de 25 de anii daca nu ma insel l-a batut pe unu mai batran cu un tac după ala a venit cu un cutit si bam l-a taiat după o venit salvarea ala acum este la spital.
Lumea de aici ma crede sportiv (baietii de varsta mea) pentru ca mi-am dezvoltat o anume masă musculară prin exerciti si lasand calculatorul , si le-am bagat eu cateva mituri ca m-am dus la box , acum nu mai am probleme (respectă si vei fii respectat).
De exemplu la vară ma apuc de BJJ m-as fii apucat si acum dar nu pot pentru ca au programul incurcat cu scoala mea deci in vară.
Am realizat ca mai bine daca vrei sa te bati sa o faci in ring dar si dacă te umileste cineva, ii raspunzi cum iti raspunde si el numai că un pic mai marunt.
Adică eu ma uit la anumite clipuri pe youtube a le lui Jonshon training am exersat din greu sa pot ridica piciorul sus , niste combinatii la sac , shadowboxing alimentatie , exerciti.
De exemplu acum lejer il pot lovii pe unu cu un picior in cap si bom k.o dar după eu ce patesc mai bine nu.
Am realizat ca nu contează ce sport practici el iti da avantaj impotriva unuia care nu face sport de exemplu.
Pentru persoanele care caută pe internet o solutie si o sa dea din greseală sau ma rog o sa vină aici pe topic vreti fara frică , antrenamente lasati pc-ul apucati-va de sport si veti vedea ca nu mai are rost sa te bati .
Incă un mic sfat pentru scolarii sa zic asa  inainte de a lovi pe cineva si sa va dati seama ca acest lucru poate duce la urmari periculoase , cu toate ca stiu ca nu va pasă cum de nici mie nu imi pasa inainte sa vad faza cu acel om injunghiat , inainte sa loviti cum spuneam  informati-vă despre el, si un sfat si mai bun lasati bataileeeee nu sunt bune.

Bravo. Ai realizat ca nu e bine sa te bati. Uneori n-ai ce face, dar atunci mai bine iesi din incurcatura prin metodele pe care le cunosti. Nu il rani prea grav, asta poate avea urmari, el o sa te urmareasca si tot o sa iti plateasca cu aceeasi moneda candva. Daca tot inveti de pe youtube, ar fi indicat sa ai si un partener + unu care explica bine acolo, desi nu e lafel ca in sala, dar e bine sa fie un profesor bun. Daca el doar stie practic si sa explice nu, nu ai facut nimic. Daca ai si un partener e mai usor sa exersezi. Succes.

#101
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
leonav, da si ia, alta cale nu exista
nu exista, prinzi?

#102
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Pai , cai exista gen cred ca sunt urmatoarele.
-Sa fugi
-Sa-l lasi in pace sa fie smeker
-Sa nu-l bagi in seamă
Cred ca atat , faza este că daca el vine sa te lovească nu stai ca un mormoloc il lovesti dar nu grav (Pană si Andrei Stoica a spus asta)
In Krav Maga este incurajat sa raspunzi cu aceeasi monedă cu toate ca eu numesc krav omori omul ma rog.
Cum merge programul , pentru că nu am krav maga in craiova ce este foarte naspa am gasit o aplicatie care invată step by step programul sună asa.(iti dau prin privat)

#103
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Daca e 1 la 1 fara arme, cutite e de preferat BJJ, aproape sigur iti iese o strangulare si-i dai somn. Fara lovituri si nenorociri.

#104
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Da stiu  , imi place mult bjj de asta vreau si eu sa ma apuc , dar nu stiu daca-i adevarată faza aia cu /oricat de mare ar fii un practicant de bjj il va face sa renunte la luptă./

Dar daca il strangulezi nu il omori ? gen dacă il strangi de gat , nu moare?

#105
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu il omori daca stii cum sa il "strangi de gat". Daca iti place, de 2-3 ori pe saptamana iti poti face timp sa te duci la sala.

#106
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
Pai ma duc , in vară ca acum nu vine bine cu programul scolar,  in vară ma duc sa vad cum e pacat ca nu este krav maga.. am auzit ca-i un stil foarte efficient
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EjmWJm13bc4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#107
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Pai nu o sa fii invincibil cu bjj, asta e clar.
Dar e mult mai safe decat pumni in cap, pentru ambii.

#108
Leoneladv

Leoneladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.07.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EjmWJm13bc4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postoverseas, on 30 octombrie 2017 - 15:46, said:

Pai nu o sa fii invincibil cu bjj, asta e clar.
Dar e mult mai safe decat pumni in cap, pentru ambii.
Pai m-am gandit si la sanatatea mea inainte sa merg la box/kickboxing/muay thay/nu prea vreau sa ies cu o boală la 70 de ani un exemplu ? (Muhamad Ali)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate