Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Imi place sa imi traiesc viata sau ma gandesc si la viitor!?

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

 remyyy, on 16 septembrie 2017 - 17:42, said:

Nice boobies man ....
Thanks Posted Image)

Bine, nu sunt genul de ipocrit, nu are nimeni de ce să creadă că le-am avut mereu pe ambele sau că în prezent nu este nevoie să ajustez în mod constant scopurile mele şi mindset-ul ca să fie ambele la maxim.

Necesită o vigilenţă continuă, dar merită.
Pentru mine este singurul mod de a trăi, pentru că nu aş putea să fiu genul care se trezeşte dimineaţa de luni până vineri şi se plânge de ce greu este totul şi că n-are chef de muncă, şi bla bla.
I-aş obosi pe cei din jurul meu şi m-aş obosi şi pe mine.
Prefer să trăiesc cât mai stabil şi puternic dpdv emoţional/psihic, şi asta necesită să fiu mereu ok cu ceea ce fac, nu să aştept weekend-ul să îmi sparg capul şi apoi în restul săptămânii să mă vait că mă doare.
Nici să fiu un workaholic compulsiv, care apoi acumulează frustrări că nu a trăit viaţa.

De asta zic, caut să scot din tot maximul, ca să nu am regrete. Posted Image
Şi asta nu înseamnă că mereu am avut maximul, ci că mereu m-am gândit la un plan să scot maximul şi am fost suficient de ambiţios să îl execut până când mi-a ieşit.

Edited by AL_DRAGON, 16 September 2017 - 17:53.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 nostrimo2, on 17 septembrie 2017 - 00:42, said:

[ http://my-quiz.ro/wp-content/uploads/2015/10/banner-offi-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ideea ar fi ca pana la ban ar trebui sa indeplinesti alte criterii. Nu poti sa ai pretentii in a produce banul, fara ceva efort. Iar in Romania este nevoie de efort.

Adevaru-i ca intr-o societate unde banu primeaza, conteaza mult partea asta. Iar Maslow a intuit cu cateva decenii  inainte ca lucrul asta sa se intample. Necesitatile nu sunt tocmai iluzorii, aproape de perfectiune, ci sunt conectate astfel incat sa se  transmita feedbackul de la una la alta, pentru un bun echilibru, rezultatul fiind punerea in functiune a circuitului.

Edited by MembruAnonim, 17 September 2017 - 01:27.


#21
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Banii sunt facuti sa fie cheltuiti. Atat. Alt scop nu au.
Depinde de tine sa stabilesti cand si cum ii cheltui - acum pe "orice vrea sufletul tau", in viitor pe "cine stie ce se poate intampla" sau incerci sa faci un echilibru intre cele doua si sa nici nu simti ca muncesti degeaba si nu te bucuri de nimic, dar nici sa-ti tremure curul ca daca se intampla ceva neasteptat o sa mori de foame. Eu optez pentru varianta a treia.

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

 black_dizzy, on 03 octombrie 2017 - 11:56, said:

Banii sunt facuti sa fie cheltuiti. Atat. Alt scop nu au.
Depinde de tine sa stabilesti cand si cum ii cheltui - acum pe "orice vrea sufletul tau", in viitor pe "cine stie ce se poate intampla" sau incerci sa faci un echilibru intre cele doua si sa nici nu simti ca muncesti degeaba si nu te bucuri de nimic, dar nici sa-ti tremure curul ca daca se intampla ceva neasteptat o sa mori de foame. Eu optez pentru varianta a treia.

Ai mai omis o categorie:
Cei care cheltuiesc ce nu au deja (pe credit)

#23
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Pe aia i-as baga tot in categoria de "ce vrea sufletul tau".

#24
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Solutia e "simpla": gaseste o cariera in care se castiga foarte bine. Timpul petrecut la munca este oricum relativ acelasi (ca si durata) indiferent de cariera, asa ca macar timpul liber sa il valorifici la maxim prin banii castigati in cariera banoasa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate