Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Bateriile iPhone 8 si X sunt mai mici!

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Se duce bateria ca la orice telefon, o schimbi în service și asta e

#20
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
probabil unii se asteapta ca la un telefon de 1000 dolari bateria sa devina mai buna cu timpul nu ma rea ...

#21
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ține mai mult cu 2 ore. Nu te uita ca e mai slabă cu 150 mah

#22
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View Postsclifositu, on 16 septembrie 2017 - 16:50, said:

Eu folosesc i7 din februarie si la utilizate normal il incarc aproximativ la 2 zile,

tot cam asa si la mine, il incarc insa pe fiecare dimineata vreo 40 min asa, sa-l vad eu ca e pe la 90-100%. Nu imi dau seama cum le descarca oamenii astia atat de rapid incat sa se planga de ele. Cred ca am eu prea multa treaba la birou :)))

#23
BlueLightning90

BlueLightning90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.01.2017
Celor carora li se descarca repede il folosesc normal spre intens (folosesc datele, destul de mult fb, yt, muzica, filme, jocuri). Asa si eu scoteam pe telefoane care erau considerate ca avand bateria proasta zile intregi folosindu-le putin spre normal (cu de toate, dar nu cu orele). Iphone-ul n-are cea mai reusita durata a bateriei.

#24
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011

View Postericmario, on 15 septembrie 2017 - 11:36, said:

La prezentare au declarat ca bateria i8-ului tine cu 2 ore mai mult ca la i7.
Ma mir ca nu ai vazut prezentarea live.

Se referea la X ca tine 2 ore mai mult decat 7.

#25
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010

View Postsclifositu, on 16 septembrie 2017 - 16:50, said:

bine ti-ai face grija sa nu ii spargi display-ul

Ce are dacă e spart? Al meu SE, după ce l-am scăpat ieri, arată ca în poză, dar merge perfect, și până nu va avea probleme ecranul nici nu îl voi schimba, pentru că mă interesează utilitatea lui, nu aspectul

Attached Files


Edited by R10, 19 September 2017 - 08:33.


#26
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Sticla Sparta de pe smartphoneuri te taie la deget daca nu ai maini de taran cu pile groasa si tare.

#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View Postdon_dannielo, on 15 septembrie 2017 - 12:35, said:

De ce ar fi atat de imbecili, ca sa-l schimbe in garantia de 2 ani?

Apple ofera 1 an de garantie

View PostYourFan, on 15 septembrie 2017 - 15:34, said:

Nu toti isi permit sa-si cumpere cate un device in fiecare an.

Apple nu doreste sa vanda la oricine, ci doar la cei care isi permit.

#28
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postbusiness11, on 19 septembrie 2017 - 12:42, said:

Apple nu doreste sa vanda la oricine, ci doar la cei care isi permit.
Bah de-te naibii...de unde cacat ai scos tampenia asta...fantezie fabulista

Hai in UK sa vezi ca si ultima gaina din piata are Iphone, iphone 5s si 6 se vand la Kg

Ce mor pe inventatorii astia de marketing si bussiness de la apple care vin aci si ne arata nou strategia apple

Edited by cuculea, 24 September 2017 - 22:52.


#29
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
iPhone e cam jumatate de salariu minim prin Vest... normal ca are si ultima gaina daca il vrea.
In schimb la noi un iPhone e vreo 3-4 salarii minime Posted Image
Daca maine s-ar vinde iPhoneul la noi cu maxim 1000 lei ar avea tot poporul roman telefonul asta.

De ce crezi ca iPhone e cel mai bine vandut telefon? Ca nu si-l permit decat miliardarii in $ sau euro? Sau ca si-l permite aproape oricine il doreste cu adevarat si are loc de munca?

Edited by samebo, 24 September 2017 - 22:47.


#30
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsamebo, on 24 septembrie 2017 - 22:47, said:

iPhone e cam jumatate de salariu minim prin Vest... normal ca are si ultima gaina daca il vrea.
In schimb la noi un iPhone e vreo 3-4 salarii minime Posted Image
Daca maine s-ar vinde iPhoneul la noi cu maxim 1000 lei ar avea tot poporul roman telefonul asta.

De ce crezi ca iPhone e cel mai bine vandut telefon? Ca nu si-l permit decat miliardarii in $ sau euro? Sau ca si-l permite aproape oricine il doreste cu adevarat si are loc de munca?
Zi-i asta lu marele stateg apple business11, ca el face strategia de marketing de la apple, el stie ce si cum se vinde, catre cine si cine cupara si cui sunt desinate produsele apple.

Romania nici nu exista pe harta Apple, uitati-va cat vinde in Europa de vest si cat vinde in Est....procentul e infim. De ce? Tocmai din cauza nivelului de trai. Daca spre expmpu , in UK vezi Iphone si in mana gunoierului , in Romania il vezi doar la o peroana din 50 poate chiar mai mult. IAr business11 ne da lectii de cine si care are Iphone....pleca ma in plm de aci

#31
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai are perfecta dreptate. iPhone-ul nu are ca target persoanele cu salariu de 200-300 euro pe luna. Punct.

#32
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Apple ca oricare alta firma, vrea sa VANDA, nu conteaza cui. Banu sa vina...
Nu cred ca ii intereseaza ca iti faci rata pe 2 ani si mananci numai mamaliga 2 ani ca sa il platesti.

Edited by Jm3k3ritza, 24 September 2017 - 23:09.


#33
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Exagerezi... sa te duci pe la salile astea de pariuri si pacanele... cred ca 90% din ei nu au locuri de munca si traiesc din ajutoare sociale, majoritatea fiind de etnie. Dar jumatate din ei eu iPhone, restul Samsung flaghipuri sau altele. Deci ai putea spune ca la noi isi permit si asistatii sociali iPhone :D

Sau poti sa te duci in orice banca, sa vezi ca jumatate din ei au iPhone, si salarii mari sa stiti ca nu au, majoritatea celor ce muncesc au sub 400 euro si au si vechime mare si plini de rate la case si masini :D Mai mult au cei ce sunt veniti in banca pe pile si cunostinte si care au posturi mai sus si nu lucreaza nici cu publicul nici cu calculatorul :D

Eu la banca unde ma duc cel mai des se joaca duduia de la casierie in veselie cu iPhone-ul ei pe FB si WA. Chiar se vaita ca nu o tine bateria prea mult... cum sa o tina daca sta cu ecranul deschis intr-o veselie...

#34
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcuculea, on 24 septembrie 2017 - 22:57, said:




Romania nici nu exista pe harta Apple, uitati-va cat vinde in Europa de vest si cat vinde in Est....procentul e infim. De ce? Tocmai din cauza nivelului de trai. Daca spre expmpu , in UK vezi Iphone si in mana gunoierului , in Romania il vezi doar la o peroana din 50 poate chiar mai mult. IAr business11 ne da lectii de cine si care are Iphone....pleca ma in plm de aci

Trebuie sa te actualizezi cu ideile astea, multe s-au schimbat in RO. Eu cred ca RO, pentru populatia care o mai are (18mil) e o piata normala pentru Apple. Sper ca anul viitor vom avea si noi Apple Online Store si iTunes complet cu filme si seriale.

#35
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostCatean, on 25 septembrie 2017 - 06:58, said:

Trebuie sa te actualizezi cu ideile astea, multe s-au schimbat in RO. Eu cred ca RO, pentru populatia care o mai are (18mil) e o piata normala pentru Apple. Sper ca anul viitor vom avea si noi Apple Online Store si iTunes complet cu filme si seriale.
Nu vom avea.

#36
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
In Romania nu numai pretul la device-ul 'la liber' este mai mare, dar si 'ofertele' operatorilor de telefonie sint nesimtite fata de vest. Adica preturi foarte mari.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate