Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Idei termoizolatie pod

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
horace_vr

horace_vr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 13.11.2016
Oi fi zis ca e saltea Dormeo :P. Gata, încetez off-topicul.

Edited by horace_vr, 17 September 2017 - 11:11.


#20
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View Postasda, on 17 septembrie 2017 - 08:30, said:


Rulou insemnand ca e flexibila, eu vazusem doar solida asemenea polistirenului. Si daca da imi poti spune mai precis de care pentru ca sunt interesat si pun si eu din aceasta care se ia la rulou pentru ca e flexibila si acopera mai bine denivelarile.

Merci
nu cred ca era ceva special, am luat o de la magazinul satesc, ca ma greabeam si nu mai aveam timp sa caut pe la magazinele de specialitate. Bazaltica o aveau la pachete,intr-adevar, dar din ce am citit (superficial), cea rigida este pentru placarile verticale, pe pereti.
Da, s-a asezat frumusel, ca o plapumioara :) Sper sa castig 2-3 grade la iarna Posted Image

#21
Vladt93

Vladt93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2017
Salut, cea mai buna solutie in vederea rezolvarii problemei tale este izolatia cu vata bazaltica de mansarda.Vine la placi, nu la rola ca cea minerala, are stabilitate dimensionala (densitate mai mare, in timp nu se lasa in jos ca cea la rola), incombustibila, foarte buna permeabilitate la vapori, hidrofobizata in masa, nu permite cresterea ciupercilor, algelor, rozatoare etc, plus izolatie termica si mai ales fonica foarte buna.Sper ca ti-am putut fi de folos, o zi buna !

Edited by Vladt93, 20 September 2017 - 17:58.


#22
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.09.2013
Salut!. Putin offtopic dar referitor la finisarea unei mansarde. Stiti ce fel de material este cel folosit la finisare in acesta mansarda din poza? In articol spun de placaj de mesteacan . Unde se gaseste? cum se monteaza? Imi place faptul ca nu mai trebuie pus rigips si finisat. Deschide mult lumina si culoarea in mansarda si  da o atmosfera calda https://republica.ro/la-inaltime-intr-o-mansarda-din-zona-nobila-a-bucurestiului

Attached Files



#23
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
http://www.utilul.ro...p-pm18bbcp.html

#24
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.09.2013
Multumesc @kendo dar e un site (noname?) ce nu spune mai nimic? Cum se monteaza ceva preturi? Am gasit ca sint mai multe grosimi.

#25
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
Nu e un site noname, nu am auzit de rau de el si s-a comandat de el.
Ca sa-ti faci idee de pret: https://depozitul-de...m-bb-bb-7s.html
Legat de montaj, nu sunt in masura sa dau sfaturi Posted Image

#26
Amoro

Amoro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.04.2017
Va salut!
Am nevoie sa ma sfatuiti in cea ce priveste modalitatea de izolatie a podetei.
Pod din barne si acum enumer de jos in sus:
Rigips,inre cusaci polistiren expandat de 10 cm,podeata din scandura.
Anul trecut am pus intre cusacii de la acoperis expandat de 8 cm.
Acum am inceput sa lipesc polistiren expandat de 10 cm(il aveam deja) pe podeata de lemn iar unde voi mai calca ptr mici depozitari o sa pun extrudat de 5 cm.
Specific ca nu am avut probleme de umezeala(exceptand o camera neancalzita plina de flori care pe timpul iernii a umezit un colt).
La anul,in functie de buget as vrea sa astern si un covor de vata bazaltica peste sau sa mai lipesc un strat de extrudat in sens invers.
Credeti ca o sa am probleme cu condensul?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate