Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows 10 Redstone 4 (April Update) - RTM

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
864 replies to this topic

#847
woof

woof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 18.03.2006
Nu mai ma risc. Am trecut pe unul din laptopuri (Acer Aspire V3-571G), si la fiecare Log in primeam BSOD. Apasam butonul de log in si dupa 3 secunde BANG!!!. A devenit inutilizabil. Nu a mers cu nimic (safe mode, sistem restore, go to previous verssions...). Am revenit la Win 8.1 pe acel laptop.
Astept pana termina "colegii" de la Minisoft balbaiala.

#848
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
au fost reusite redsone 1 , 2 si 3. de aici in sus si mie mi se pare ca-i dezastru. dar sper sa-l dreaga

#849
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Stie cineva sa imi spuna unde gasesc un iso de 1803?

#850
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Inca il aveau disponibil... pe site...

Edited by notrust, 23 November 2018 - 16:30.


#851
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
2018-11 Cumulative Update for Windows 10 Version 1803 for x64 based Systems (KB4467682) OS Build 17134.441

https://support.micr...pdate-kb4467682

Attached File  Fără titlu.jpg   89.85K   33 downloads

#852
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
sa inteleg ca nu e indicat sa instalez fresh-install ultima varianta de W10 disponibila pe site-ul microsoft?

#853
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
doar daca vrei versiunea 1809

#854
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
pai si ce risc?

#855
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Nu se stie, depinde de configuratie, problemele sunt diferite.

Poti sa nu ai probleme...

#856
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
si unde pot citi ce probleme au avut altii?

#857
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Citeste pe topicul RS 5 incepi de la data de lansare oficiela, deci mergi vreo 8 pagini in urma poate chiar 10...

#858
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
salutare,stie cineva ce face procesul sedlauncher?

#859
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
https://www.askvg.co...-in-windows-10/

Quote

Sedsvc.exe, Sedlauncher.exe, Rempl.exe, Remsh.exe and WaaSMedic.exe files present in REMPL folder in your Windows 10 computer are not a virus or malware. These files are copied by a reliability update KB4023057 for Windows 10 to improve Windows Update Service components in your machine. The KB4023057 update may also install a program called "Windows Setup Remediations (x64) KB4023057" in your Windows 10 device which can be found under "Settings -> Apps -> Apps & features" page.


#860
woof

woof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 18.03.2006
Cred ca am descoperit cauza BSOD-urilor.
Aveam in POWER OPTIONS , power planul setat pe high performance si procesorul lucra tot timpul la 2.6 GHz. (I5-5200U).
Am revenit la "Balanced" si se pare ca functioneaza.

#861
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Asta ar insmena o racire defectuoasa.
N-ar trebui sa conteze ca lucreaza la frecventa maxima.

#862
woof

woof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 18.03.2006
Posibil! Am laptopul de vreo trei ani si nu l-am curatat niciodata in interior.

#863
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
A aparut aseara un nou update.
DIn pacate are multe "contraindicatii" cunoscute.
https://www.neowin.n...heres-whats-new

Recomandarea mea ar fi amanarea sa.

#864
king96bily

king96bily

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2019

View PostPetran_Marius, on 13 septembrie 2017 - 19:58, said:

Build-ul 17134.1 a fost lansat pe 30.04 ca fiind RTM.

Se poate descarca de aici - https://www.microsof...nload/windows10 ( Media Creation Tool ) sau prin WU.

Pentru cei ce doresc sa mai astepte pana va fi suficient de stabil le recomand ca in Setarile din Windows Update sa treaca pe "Semi-Annual Channel" nu pe versiunea Targeted. Optiunea nu este disponibila pe versiunile Home.
In felul asta vor primi upgrade-ul doar atunci cand Microsoft va considera ca este suficient de stabil pentru utilizare in mod Enterprise - ptr firme.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cum Redstone 3 se aproprie de RTM,cred ca era si cazul sa deschidem un topic despre Redstone 4,urmatorul update pentru Windows 10,care va fi lansat in primavara lui 2018.
Primul feature ar fi integrarea completa a noului design numit Fluent Design.

Windows 10 Insider Preview Build 16362
Instalarea am facut-o pe un HDD extern USB 2 de 80 GB, utilizând utilitarul Hasleo WinToUSB.
Anterior, ma chinuiam pentru a instala un Windows2Go prin extragerea install.wim din /sources/install.dat, comenzi dism in continuare pentru desfasurarea pe HDD-ul tinta, crearea si editarea BCD si setarea HDD extern ca bootabil. Un chin.
Am observat ca aplicatia de mai sus nu numai ca functioneaza snur, dar e mult mai rapida decat comenzile de la consola si ofera chiar in versiunea free optiuni multiple, inclusiv clonarea HDD intern pe un HDD extern, cu posibilitatea bootarii de pe acest dispozitiv. Din punct de vedere al licentei, dupa bootarea de pe acest HDD pe un alt PC, Microsoft mi-a cerut sa fixez contul, prin introducerea PIN. Actualizarile se fac firesc, ca si când SO ar fi instalat pe HDD intern. Si spun asta fiindca mai acum catva timp, pe forumurile Microsoft se spunea ca daca instalezi Windows To Go, upgradarea (e drept, nu actualizarea) se poate face numai prin rescrierea imaginii de pe mediul USB.
Postez pentru informare si ca o idee de testare a unei versiuni noi de Windows. Cred ca este o optiune mai buna de testare, instalarea versiunilor noi de Windows pe un HDD extern, ca Windows 2 Go! Deci nu direct pe HDD-ul de lucru. Nu necesita decat minim un HDD vechi de laptop (fie IDE) si o carcasa de 30-40 lei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate