Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Windows 10 Redstone 4 (April Update) - RTM

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
864 replies to this topic

#685
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,558
  • Înscris: 15.06.2004
Unde ?

#686
Skiuc

Skiuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 20.07.2006
in Edge, evident! Edge e browser principal la mine, always; Chrome sucks! Dar ca sa fiu cinstit uneori apelez si la Chrome insa innebunesc ca-mi duce hardul in 100%.

#687
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 21.08.2008
Update.

#688
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
E pe teava si la mine, sa dea Domnu' sa rezolve problemele.

Attached Files



#689
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Acum il pun si eu pe 2 pc-uri.

#690
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,558
  • Înscris: 15.06.2004

View PostSkiuc, on 08 iunie 2018 - 17:08, said:

Nu ai dreptate, Microsoft foloseste la greu Flash.

View PostSkiuc, on 08 iunie 2018 - 18:14, said:

in Edge, evident! Edge e browser principal la mine, always; Chrome sucks! Dar ca sa fiu cinstit uneori apelez si la Chrome insa innebunesc ca-mi duce hardul in 100%.

Pai vezi ca tu confunzi browserele cu site-urile.

EDGE stie HTML5. Dar inca mai sunt site-uri care contin flash. Ptr compatibilitate Microsoft include si acel plugin de la Adobe ( e alta firma ), ca acele site-uri sa poata fi vizualizate corect.

Asta nu inseamna ca Microsoft foloseste la greu Flash.
Daca site-ul Microsoft era bazat pe flash atunci puteai sa te exprimi astfel.

#691
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Dupa update nu mai merge reteaua.

Spune no internet. Este alicat ip dar nu pot accesa nici pagina routerului


#692
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Dezactiveaza antivirus/firewall.

#693
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003

View Postomg99, on 13 iunie 2018 - 13:19, said:

Dupa update nu mai merge reteaua.
Spune no internet. Este alicat ip dar nu pot accesa nici pagina routerului

Nici la mine, pe 2 calculatoare. De fapt cu internetul sunt probleme. Merge doar pagina principala Google (pot sa fac cautari) dar nu deschide niciun link din rezultate.
Pagina de administrare a routerului pot sa o deschid dar ce sa modific acolo? Echipamentele se vad intre ele in retea.

#694
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
priobleme cu DNS-urile

#695
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Depinde ce hardware aveti.
Eu pe MSI B150 Bazook sau pe GIGABYTE H81M-S2PH, nu am probleme cu nici un driver ce tine de placa de baza inclusiv LANurile care sunt 10 / 100 / 1000. (Sunt de la realtek)
Nu am probleme nici cu cele de la nVIDIA, dar pe GTX 1060 cat si pe GTX 950 folosesc versiunea 388.31
Ca performante fata windows 7 si 8.1 pe partea de 3D cu noul Windows 10 1803 PRO, depinde de aplicatie sau joc.
Jocurile facute in perioada XP / Windows 7 merg mai bine pe Windows 7, jocurile lansate in perioada Windows 7 sp1 / Windows 8.1 merg la fel si pe Windows 10, cu cateva exceptii, jocurile lansate in perioada Windows 8.1 / Windows 10 merg mai bine pe windows 8.1 si 10.
Ce a facut Microsoft si numai face si pentru asta merita cateva injuraturi, este faptul ca atunci cand au scos Windows 7 si apoi si pe windows 8.1 au scos niste artificii (SPuri) la netframework si direct play (o versiune mai noua), care mareau compatibilitatea de rulare a jocurilor vechi pe O.S.urile noi.
Pe Windows 10 adio....

Edited by notrust, 14 June 2018 - 08:50.


#696
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,558
  • Înscris: 15.06.2004
Si eu cred ca e posibil sa fie probleme de DNS.
Eu de ani de zile folosesc DNS-urile providerului puse manual in setarile placii de retea. Nu il las sa le ia de la router, ptr ca de multe ori nu le lua sau mergea prea greu.

#697
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Eu am routerele astea: TP-LINK Archer C5 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit si TP-LINK TL-WR1043ND Gigabit
Si totul lasat pe automat si n-am probleme...

Edited by notrust, 14 June 2018 - 09:37.


#698
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Voi incerca cand ajung acasa solutia cu DNS-urile puse manual.
La serviciu nu am facut inca actualizarea dar cred ca o sa incerc pentru ca aici am DNS-uri puse in clar. Macar vad daca e de la asta.

#699
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Nu am antivirus nici firewall doar ce vine odata cu windows 10. Nu e nici o problema de DNS sau altceva. Pur si simplu a fost dezactivat driverul de retea. Dupa un nou restart pur si simplu aparent nu aveai placa de retea instalata. Cu un enable device totul a revenit la normal.

Attached File  NET2.jpg   179.82K   29 downloads

#700
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
O fi fost ceva cu Qualcomm, pe Realtekuri nu am probleme...

#701
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 08.06.2005

View Postalex_bv2001, on 03 iunie 2018 - 18:52, said:

Inca o problema, dezactivezi optiunea asta cu background apps si la fiecare restart se pune iar pe on. La voi se manifesta asa?

View Posteiffel, on 04 iunie 2018 - 10:33, said:

La mine toate sunt pe off pe toate PC-urile...
La mine se manifesta diferit pe acelasi PC. Am 2 SSD-uri, pe ambele Windows 10 RS4.
Pe cel unde am facut clean install la RS4 nu vrea sa ramana optiunea Background Apps pe OFF, dupa restart e ON.
Pe celalalt SSD unde am facut update de la RS3 la RS4 ramane OFF si dupa restart.

#702
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
June 26, 2018—KB4284848 (OS Build 17134.137)
Se aplică la: Windows 10, version 1803
Improvements and fixes
This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Addresses an issue that causes the Video Settings HDR streaming calibration slider to stop working. This is caused by a conflict with the panel brightness intensity settings configured by certain OEMs.
Addresses streaming compatibility issues with certain live TV streaming content providers.
Addresses an issue where media content previously generated by Media Center doesn't play after installing the Windows 10 April 2018 update.
Addresses an issue in which SmartHeap didn't work with UCRT.
Addresses performance regression in App-V, which slows many actions in Windows 10.
Addresses an issue that causes Appmonitor to stop working at logoff if the Settingstoragepath is set incorrectly.
Addresses an issue that causes Appmonitor to stop working at logoff, and user settings are not saved.
Addresses an issue where client applications running in a container image don't conform to the dynamic port range.
Addresses an issue where the DNS server might stop working when using DNS Query Resolution Policies with a "Not Equal" (NE) condition.
Addresses an issue with T1 and T2 custom values after configuring DHCP failover.
Addresses an issue that causes the latest versions of Google Chrome (67.0.3396.79+) to stop working on some devices.
Addresses issues with the Remote Desktop client in which pop-up windows and drop-down menus don't appear and right-clicking doesn't work properly. These issues occur when using remote applications.
Addresses an issue that causes a connection failure when a Remote Desktop connection doesn’t read the bypass list for a proxy that has multiple entries.
Addresses an issue that may cause Microsoft Edge to stop working when it initializes the download of a font from a malformed (not RFC compliant) URL.
Addresses an issue where some users may receive an error when accessing files or running programs from a shared folder using the SMBv1 protocol. The error is "An invalid argument was supplied".
Addresses an issue that causes Task Scheduler tasks configured with an S4U logon to fail with the error "ERROR_NO_SUCH_LOGON_SESSION/STATUS_NO_TRUST_SAM_ACCOUNT".
Addresses a performance issue with Windows Mixed Reality on some laptops with hybrid graphics adapters, such as Surface Book 2.
If you installed earlier updates, only the new fixes in this package will be downloaded and installed on your device.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate