Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ajutor excel

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Salut! Nu știu dacă am postat unde trebuie, dar aș vrea o ''soluție''. Îmi exersam skill-urile în excel, făceam un tabel, evident, și am făcut mai multe coloane. Când am făcut-o pe ultima, mi s-a îngroșat prima linie, apare ca fiind folosit ''bold-ul'', dau să nu mai fie bold, și tot așa rămâne. Cum pot face acea liniuță groasă să fie subțire?

Attached Files

  • Attached File  S32.PNG   5.59K   13 downloads


#2
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
selecteaza primele 2 randuri, click dreapta, format cells , border, si deselecteaza linia ingrosata de pe mijlocul tabelului pe orizontala

nu sunt 100% sigur ca merge, dar incearca

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostDarkrai4102, on 12 septembrie 2017 - 19:16, said:

Nu știu dacă am postat unde trebuie, dar aș vrea o ''soluție''.

Pe aria "Tutoriale" se posteaza doar tutoriale. Cererile de tutoriale se fac exclusiv in topicul pinned de pe arie.
Am mutat topicul unde trebuia sa-l deschizi, la "Software".

#4
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013

View PostAlleXyS1, on 12 septembrie 2017 - 19:27, said:

selecteaza primele 2 randuri, click dreapta, format cells , border, si deselecteaza linia ingrosata de pe mijlocul tabelului pe orizontala

nu sunt 100% sigur ca merge, dar incearca
Nu merge... e selectata linie subtire.. nu inteleg de ce

#5
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Pune excelul tau aici daca nu este confidential.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDarkrai4102, on 12 septembrie 2017 - 19:36, said:

Nu merge... e selectata linie subtire.. nu inteleg de ce

Marcheaza prima linie cu totul apoi mergi in Borders si vezi ce e bifat pe acolo si nu ar trebui sa fie.  Selecteaza "No Border".

Boldul e pentru ce scrii in casuta.  Border e pentru linii.

Edited by rosix, 12 September 2017 - 20:14.


#7
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
selecteaza campul doua ori mai jos... click pe Format.... si dai click pe campul cu linia groasa

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
marchezi celula in care scrie semnatura, apoi intri pe "borders" daca il ai afisat in toolbar (deasupra tabelului, pe orizontala) si alegi linie subtire in partea inferioara a celulei.
sau poti marca tot tabelul si tot de la borders alegi semnul care arata ca un mic tabel cu 4 celule, ti se contureaza tot tabelul, interior si exterior, cu aceeasi grosime de border

Edited by corinadaniela, 13 September 2017 - 08:45.


#9
cenzunet

cenzunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.06.2007
Cel mai probabil ai selelctat range-ul si ai dat format as table. De aceea arata asa.
Daca vrei sa revii la formatul normal trebuie sa dai click undeva in interioriul tabelului, apoi din meniul de Table Tools - Design sa apesi butonul "Convert to Range" din sectiunea Tools.

#10
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013

View Postcorinadaniela, on 13 septembrie 2017 - 08:44, said:

marchezi celula in care scrie semnatura, apoi intri pe "borders" daca il ai afisat in toolbar (deasupra tabelului, pe orizontala) si alegi linie subtire in partea inferioara a celulei.
sau poti marca tot tabelul si tot de la borders alegi semnul care arata ca un mic tabel cu 4 celule, ti se contureaza tot tabelul, interior si exterior, cu aceeasi grosime de border
Asta chiar a ajutat, mulțumesc mult. O chestie amuzantă: dădeam pe alte căsuțe cu “no border” și făcea acea dungă, la care m-am gândit eu să dau pe “all borders” și nu mai era dunga groasă. Era o linie subțire, asemeni tuturor din tabel. Mulțumesc mult încă o dată!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate