Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iPhone 8/8 Plus - discutii generale

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2977 replies to this topic

#2755
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
La mine arata "nelimitat" la toate. Avand nelimitat, nu stiu daca arata 10 minute din nelimitat, habar n-am.

Ti-am dat mesaj cu screenshoturile.

Ai rabdare, mie nu mi-a mers wifi calling in weekend.

#2756
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Rabdare am din noiembrie de când m-a mâncat in partea dorsala sa bag televiziune și internet de la orange, merge brici oriunde numai acasă nu.

Am văzut ca tie îți merge....pana mea...tre sa îmi duc merele la biserica...

#2757
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
E de la dracul ala de net fix de la oranj.

Desi, sa nu uit, acum is la garaj si aici am net de la Orange si merge pe el si wifi calling si consumul.

#2758
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Am zis ca nu dau veci telefonul asta, si daca il schimb il tin back-up si amintire ca ultimul telefon cu buton bla-bla L-am dat Posted Image .
Mergem inainte. Ca inainte era mai bine Posted Image

#2759
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
XS Max-ul te cheamă. Ma gândesc ca nu schimbi tabăra in vremurile astea grele, cand nu mai știe Tim cum sa impulsioneze vânzările.

#2760
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Minimul m-a chemat :)
De schimbat tabere nici vorba. Am schimbat-o o data, am văzut cum e, am venit înapoi la cine ma enervează mai puțin :)))

#2761
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Io nu schimb nic....  Am de cununat si de botezat in mai. Plus ca tocmai am spart o mie de coco pe o cheltuiala total neprevazuta. Bp....

#2762
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Dec, te rog eu sa nu folosești cuvântul “spart” ca-mi dai palpitații :D

#2763
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 29.10.2009
Salutare,
De ceva timp ma bate gandul sa trec de pe Android pe Ios , insa as vrea sa stiu care sunt diferentele din punct de vedere al limitarilor Ios fata de Android.
In afara de ce este scris pe tot netul referitor la download muzica sau ringtone , m-ar interesa diferentele de utilizare de zi cu zi.

#2764
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
Salut! E vreun posesor de 8 care are folie smartprotection full body pe telefon? M-ar interesa pareri de la cei care au, in special daca rezista la socuri mecanice(cazaturi, scapat pe jos) si daca cu ea pusa pot adauga si un body case (doar pt spate) de la Ringke, pe care il folosesc si acum. Mai exact, daca incape telefonul cu folia smartprotection in aceasta carcasa pt spate. M-am saturat de folii de sticla care nu stau bine lipite/se crapa, etc, si as incerca aceasta folie. Multumesc anticipat pt raspunsuri!

#2765
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Este o folie din plastic/silicon,te ajuta doar la zgarieturi,pentru socuri iti trebuie folie de sticla.

#2766
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010

View Postrazvan281, on 25 februarie 2019 - 18:50, said:

Salutare,
De ceva timp ma bate gandul sa trec de pe Android pe Ios , insa as vrea sa stiu care sunt diferentele din punct de vedere al limitarilor Ios fata de Android.
In afara de ce este scris pe tot netul referitor la download muzica sau ringtone , m-ar interesa diferentele de utilizare de zi cu zi.

Salut. S-a vorbit foarte mult despre acest subiect pe topicurile de iphone, si probabil toti suntem satui de dat aceleasi exemple. Ai gasit diferentele? Ai luat vreo decizie?

#2767
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postunderrated, on 10 martie 2019 - 18:23, said:

Salut! E vreun posesor de 8 care are folie smartprotection full body pe telefon? M-ar interesa pareri de la cei care au, in special daca rezista la socuri mecanice(cazaturi, scapat pe jos) si daca cu ea pusa pot adauga si un body case (doar pt spate) de la Ringke, pe care il folosesc si acum. Mai exact, daca incape telefonul cu folia smartprotection in aceasta carcasa pt spate. M-am saturat de folii de sticla care nu stau bine lipite/se crapa, etc, si as incerca aceasta folie. Multumesc anticipat pt raspunsuri!
Orice altceva (care NU este folie de sticlă) te va costa, în final, mai mult (înlocuire ecran telefon)!
Folia de sticlă preia din șocul căderii, prin spargerea sa!

View Postrazvan281, on 25 februarie 2019 - 18:50, said:

Salutare,
De ceva timp ma bate gandul sa trec de pe Android pe Ios , insa as vrea sa stiu care sunt diferentele din punct de vedere al limitarilor Ios fata de Android.
In afara de ce este scris pe tot netul referitor la download muzica sau ringtone , m-ar interesa diferentele de utilizare de zi cu zi.

Cele mai importante "limitări" iOS:

- în mod particular, localizarea GPS nu are rateuri în soft-urile de navigație iar la modul general, totul funcționează atunci când ai nevoie
(out of the box, fără să instalezi ROM-uri)
- iPhone-urile primesc actualizări pe o periodă cel puțin dublă față de Android.
-



#2768
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
Treci pe ios, ce mai astepti ? Iti recomand iphone 8 Plus . Senzational telefon !!!!!

#2769
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010

View PostDieselCRDI, on 10 martie 2019 - 20:36, said:


Orice altceva (care NU este folie de sticlă) te va costa, în final, mai mult (înlocuire ecran telefon)!
Folia de sticlă preia din șocul căderii, prin spargerea sa!



-
Da, ai dreptate. O sa caut o folie de sticla mai performanta.

#2770
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Am scăpat de vreo 3 sau 4 ori diverse iPhone-uri, până acum, și de fiecare dată am fost salvat de folia de sticlă Nillkin (sper că am scris bine numele). Foliile s-au făcut țăndări dar telefoanele au scăpat. :)

View PostGabrielistrate, on 10 martie 2019 - 21:15, said:

Treci pe ios, ce mai astepti ? Iti recomand iphone 8 Plus . Senzational telefon !!!!!
Nu neapărat 8. Dacă vrea un iPhone bun și mai ieftin, se poate uita și la 6s/6s Plus în sus și chiar și 6/6 Plus! :)

#2771
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Postunderrated, on 10 martie 2019 - 18:23, said:

Salut! E vreun posesor de 8 care are folie smartprotection full body pe telefon? M-ar interesa pareri de la cei care au, in special daca rezista la socuri mecanice(cazaturi, scapat pe jos) si daca cu ea pusa pot adauga si un body case (doar pt spate) de la Ringke, pe care il folosesc si acum. Mai exact, daca incape telefonul cu folia smartprotection in aceasta carcasa pt spate. M-am saturat de folii de sticla care nu stau bine lipite/se crapa, etc, si as incerca aceasta folie. Multumesc anticipat pt raspunsuri!
Am folia de la Smart Protection doar laterale si spate acum pe XS. E subtire si merge cam orice husa / carcasa, daca nu sunt extraordinar de rigide. De exemplu husele de piele originale sau husele de silicon merg sigur pt ca le-am incercat.
Cat am avut X-le am folosit cateva luni bune inclusiv folia pt ecran de la Smart Protection si si-a facut datoria. Totusi, precizez ca nu am scapat telefonul cu fata in jos pe asfalt direct ca sa vad daca rezista. Daca ai si un body case care vine peste margini ar trebui sa mai atenueze din soc. Eu nu cred ca e la fel de rezistenta ca si una de sticla de calitate.
Deci o combinatie ok ar fi Smart Protection pe laterale si spate + o folie de sticla pe fata.

#2772
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Eu nu te contrazic dar nu prea își are rostul. Marginile și spatele sunt foarte bine protejate de husele originale cu material textil la interior!
Pe față, obligatoriu folie de sticlă de calitate!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate