Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Parere actiuni BNET

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Merita sa cumperi acum alte titluri. Apoi astepti putin, apoi le vinzi. Apoi reiei.

#20
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
De la ce companii merita in momentul de fata? :)

#21
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
mah, dar tu chiar vrei mura in gura?

#22
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
Cu tot respectul, nu vad ce ar fi rau in a spune la ce companie merita sa cumperi actiuni. :)
In cel mai rau caz vor mai fi si altii ce vor cumpara actiuni si asta nu face decat sa creasca pretul actiunilor pentru ca va creea cerere pentru ele.

#23
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Toate care sunt in BET sunt un... bet sigur.

Stai linistit ca nu e asa usor de influentat pretul la cele cu astfel de capitalizare, indiferent ce scriem pe forum. Posted Image

#24
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
Multumesc.

#25
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009

View Postioana1973, on 12 septembrie 2017 - 15:25, said:

Incearca pe agf.ro adunarea generala a forumistilor, sant si brokeri buni care posteaza acolo. Io cred ca-i tardiv au crescut mult in ultima perioada ( ultimii cativa ani), DOW a trecut de 22000 pcte. Cred ca va urma o corectie, deci nu are sens sa iei sus daca poti sa iei in cateva luni mai jos.
Sfatul meu fii f. cumpatat nu investi mai mult decat poti pierde (stiu ca suna banal).
Buna, ai idee cat dureaza pana ma primesc pe forum? Am completat formularul pentru inregistrare si mi-a afisat ca dureaza pana la 48 de ore sa primesc mail de confirmare, asta se intampla acum 2 zile. Nimic pana acum, nu reusesc sa gasesc nici o adresa de mail sa vreo forma de contact a adminilor forumului.

#26
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Daca eu iti spun ca merge bine o companie azi, poate peste noapte ia foc si intra in faliment. Ce faci? Ma cauti si ma spurci peste tot ca din vina mea ai pierdut banii?

#27
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postmariusonweb, on 14 septembrie 2017 - 10:34, said:


Buna, ai idee cat dureaza pana ma primesc pe forum? Am completat formularul pentru inregistrare si mi-a afisat ca dureaza pana la 48 de ore sa primesc mail de confirmare, asta se intampla acum 2 zile. Nimic pana acum, nu reusesc sa gasesc nici o adresa de mail sa vreo forma de contact a adminilor forumului.
Am auzit de multe ori plangerea asta, desi ulterior n-au mai revenit initiatorii, deci cred ca s-a rezolvat, dar dureaza mai mult de 2 zile.

#28
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Daca ti-e lene sau nu ai timp sa citesti despre piata de actiuni mergi frumusel la un fond de investitii si baga banii acolo. Se ocupa ei de banii tai sa creasca. Bineinteles contra unui comision. Dar risc exista peste tot.

Ai idee cat costa un curs bun de analiza tehnica a chart.urilor? Eu vad normal ca sa nu primesti ponturi.

#29
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
Am cumparat actiuni la Bittnet, in urma cu cateva saptamani au cumparat Gecad. Am cumparat si la Banca Transilvania, urmeaza sa cumpere Bancpost (teoretic).

https://investors.bi...-gecad-net-srl/

http://www.bursa.ro/...col=331114.html

#30
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Gecad Net nu inseamna Gecad, ci doar o companie detinuta de acestia.

Si, de cat ai cumparat?

#31
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postmariusonweb, on 15 septembrie 2017 - 08:32, said:

Am cumparat actiuni la Bittnet, in urma cu cateva saptamani au cumparat Gecad. Am cumparat si la Banca Transilvania, urmeaza sa cumpere Bancpost (teoretic).

https://investors.bi...-gecad-net-srl/

http://www.bursa.ro/...col=331114.html
Pe Banca Transilvania, s-ar putea sa fi facut o investitie buna.

#32
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009

View Postyndy, on 14 septembrie 2017 - 19:22, said:

Am auzit de multe ori plangerea asta, desi ulterior n-au mai revenit initiatorii, deci cred ca s-a rezolvat, dar dureaza mai mult de 2 zile.

Inca nu m-au primit, a trecut aproape o saptamana. Ai idee cum ii pot contacta direct?

#33
Borbo

Borbo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.10.2017

View Postyndy, on 14 septembrie 2017 - 19:22, said:

Am auzit de multe ori plangerea asta, desi ulterior n-au mai revenit initiatorii, deci cred ca s-a rezolvat, dar dureaza mai mult de 2 zile.
Salut,
+1 la plangeri... eu incerc de cateva luni cu contul "BDTudor"
Pacat de forumul asta pentru ca este activ dar nu este administrat.
As aprecia daca ai putea contacta un admin sa ma ajute.

#34
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
Timpul a răspuns.

Inclusiv azi a fost bine de cumpărat la 1.6 lei. Luni se vor  dubla nr de acțiuni deținute, estimez o cotație de 0.8 - 0.9 și recuperare la cursul de 2 în aprox 3 luni.

#35
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Felicitări celor care au crezut în BNET și au câștigat și felicitări și celor care au pariat pe BNET și au câștigat. Acum că au mai crescut și sunt mai vizibili în piață, am început să îmi facă o impresie mai bună, dar tot n-aș investi.

#36
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
Cu firme mici, cu potential, poti castiga bani frumosi.

Edited by paco rabanne, 31 July 2019 - 12:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate