Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Bicicleta electrica sau trotineta electrica pentru Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#127
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016
Până să ajungi sa ai o trotineta, mai ai multe de încercat, ești încă la nivelul jucăriilor.

Și clienții, și ei și  tot mincinoși? tu nu te simți tot bădăran că îi faci și pe ei mincinoși?

#128
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View PostWaldhar, on 15 octombrie 2017 - 13:48, said:

Până să ajungi sa ai o trotineta, mai ai multe de încercat, ești încă la nivelul jucăriilor.
Ai incercat tu ceva, dar cum ai zice tu: "atata poti"

Spoiler


View PostWaldhar, on 15 octombrie 2017 - 13:48, said:

Și clienții, și ei și  tot mincinoși? tu nu te simți tot bădăran că îi faci și pe ei mincinoși?
Nu vad scuzele tale pentru acuza tampita si falsa de a nu avea trotineta.
Nu vad unde sunt explicatiile tale, vis-a-vis de minciuna cu autonomia. Pe date concrete.

Tot ce faci e sa te ascunzi in spatele opiniilor clientilor.

Care clienti? Prietenii tai?
Ca n-ai sa vezi opinii mai putin decat exaltate pe grupul de facebook. Cine e, asa si asa. Se sterge si se da afara userul.

Uite cum se calculeaza autonomia la joyor.
Zici ca e Pristanda a lu' Caragiale.

https://youtu.be/UijZq3qQcLY?t=2m38s


Autonomia Joyor e o teapa. Nimeni nu atinge exact specificatiile, indiferent de producator. Da voi sunteti singurii care sustineti sus si tare ca o faceti.
De parca noi toti am fi niste prosti. Si in loc sa veniti cu dovezi concrete.
Veniti cu povesti de adormit copii. Ca asa au zis clientii. Pai ei ce sa zica? Ca au luat teapa. Zburau imediat de pe grup.
Joyor tzeapa.

Edited by Digynykraf, 15 October 2017 - 14:54.


#129
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006

View PostWaldhar, on 14 octombrie 2017 - 22:10, said:

Trotineta mea are autonomie 100 km, de asta ce spui?
să îți spun că am ajuns la 68 km/h???
Decat atat? Imparte valorile de mai sus la 4 si te cred.

Edited by Kroghy, 15 October 2017 - 14:47.


#130
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016

View PostKroghy, on 15 octombrie 2017 - 14:46, said:

Decat atat? Imparte valorile de mai sus la 4 si te cred.
iti dau trotineta gratis o zi, si postezi ce vrei dupa? ce spui?

#131
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016
deschidem un pariu, eu pun 1000 lei tu 100, daca faci mai putin de 60 km am pierdut eu pariul, daca faci peste, ai pierdut tu. cu conditia sa pot filma parerea ta dupa

.

pentru Digynykraf

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p5PGlK86ehU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#132
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View PostWaldhar, on 15 octombrie 2017 - 17:32, said:

'Digynykraf'
un mincinos;
cauta si tu: razvan barbu trotineta joyor
Pe razvan barbu il respect si tind sa il cred. Dar intotdeauna pot exista si exceptii.

Revenind.
Dupa ce ti-ai aruncat linkul ca un spammer, ti-am zis asa.


Quote

Stim. Sunteti baietii care la toate trotinetele atingeti specificatiile producatorului in conditii ideale.
Dar care posteaza doar filmulete pe 500m.
Am vazut filmuletulcu niste baieti care sunau foarte foarte fals. Si care nu conteneau sa o laude, dar evitau capacitatea bateriei. Dar trebuia sa ii credem pe cuvant de onoare. Dovada nu.
Eu dupa ce i-am ascultat am taiat-o de pe lista.

Si fix asta ti-am scris putin mai sus. Putin ironic, dar total justificat. (o sa explic si de ce.)


Puteai sa raspunzi ca acum cauta: razvan barbu trotineta joyor

Sau dadeai link catre un film cu traseu mai lung.
Nu aveai.Ok.
Il faceai si postai dupa.

Dar tu ai ales sa imi scrii asa.

View PostWaldhar, on 15 octombrie 2017 - 09:14, said:

Dacă ai văzut comentariile de pe Facebook din Trotinete electrice Romania, ale celor care au trotinete Joyor, nu pot decât să îți mulțumesc pentru părerea ta, atâta poți. Cert este că poziția ta este doar cea de chibiț, nu ai avut, nu o să ai o trotineta electrica, dar poți avea doar oferi bazate pe ... Pe ce?

Si dupa ai continuat ai continuat cu alte jigniri, ca trotineta mea e o jucarie. Ca bla-bla.
Ti-am raspuns civilizat, si am inceput sa pun cuvinte cheie: joyor teapa.
Ca na, asa e-n tenis.


-----------------

Rezumat
Dupa ce am fost dat afara de pe grupul de facebook, ca am zis ca e cam mic filmuletul, doar 700m
Apoi spam aici pe forum.
Dupa care jigniri in loc de explicatii.

Chiar crezi ca as accepta un pariu?
Fii serios.

Pari genul agresiv. Si chiar daca as castiga pariul nu ai accepta infrangerea.

-----------
Si chiar de-ar fi cea mai buna trotineta, nu cred ca as cumpara de la tine.
In caz de probleme in garantie, pari genul care urla si acuza clientul de tot felul de lucruri false.


Joyor clar nu.

#133
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016
Digynykraft,

Deci nu dorești să ții pariul, am înțeles, eu vin singur și îți dau și bănii înainte, tu cu cine dorești. Nici așa nu merge? Cam care dorești să fie condițiile tale, eu le accept pe toate. Chiar dacă nu o să îți placă, măcar să poți vorbi in cauza. Despre capacitatea bateriei, ai cunoștință de o trotineta cu baterie de 48v cu 19 ah la noi pe piața?

#134
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
La vale cred ca prinde ;). Acum pe bune, la un moment dat a trebuit sa pedalez serios ca sa depasesc o domnisoara pe trotineta.

Am vazut la Carefour niste chestii electroce, gen choper. 2700 parca bucata. Rotile sunt late, pozitia e comoda, are 2 locuri, am vazut in oras una si sigur nu era limitata la 25kmh.

Edited by lucifer76, 16 October 2017 - 07:29.


#135
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Banuiesc ca spui de cel din poza de mai jos. E incadrat la scuter electric, e stabil de la cauciucuri late si ghidon mare.
[ https://www.roodergroup.com/uploads/2-37.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dar o trotineta dinaia simpla, cu ghidon mic si roti mici e sinucidere curata la 68 km/h. Daca prinzi o denivelare, canalizare sau gropala esti gata.

Edited by Kroghy, 16 October 2017 - 07:42.


#136
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ceva asemanator,doar ca are 2 locuri. Mergea un tip din Tudor spre Metalurgie pe pista, l-am vazut de cateva ori.  
Si cu bicla e riscant la asa viteza, dar daca cineva e inconstient poate incerca cu trotineta.

#137
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016

View PostKroghy, on 16 octombrie 2017 - 06:57, said:

Nu ai inteles ca nici macar ca flame nu te ia nimeni in seama? Cand vii sa spui viteze de 68 km/h pe trotineta pierzi orice credibilitate.
Normal că așa este, mai trebuie sa treacă niste ani pe aici... 2 motoare, 2000 w, 52v și 26 ah, o să vedeți în vise.... Da să și testati... Am înțeles cam ce lume este pe aici

#138
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
68km/h pe trotineta ? Cine vrea asa ceva e inconstient parerea mea . 30 km/ h e arhisuficient pe strazile patriei unde pericolul pandeste la fiecare metru .

#139
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
Eu am curaj sa testez trotineta la 68 km/h.  Posted Image
Pt mine 30 de km /h e putin. Ce naiba, te intrece si tramvaiul...

In filmele cu masini e un cliseu in care vine unu cu o rabla si il provoaca pe altul cu o super-masina. Ala nu stie ca rabla are motor de 1000 de cai putere si pierde cursa.

Eu vreau sa fiu tipul cu rabla.
Ma duc la un semafor din Dorobanti, ma bag intre un Lambo si un Ferrari si ii fac pe amandoi.  Posted Image

Sau stiti fazele alea in care 20-30 de masini de politie + elicopter se tin dupa unu cu o rabla si nu reusesc sa-l prinda.
Cum ar fi sa vedeti 20-30 de loganuri urmarindu-l pe unu' cu trotineta?  Posted Image

Asadar, ce trotineta imi recomandati?
De preferat cu roti mai maricele. De 14" - 16" inch gasesc pe undeva?

#140
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016
Sa fie primit!!!!
https://m.youtube.co...s&v=E5Bhs-lunFU

#141
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016
Când îți cumperi trotineta cu motor de 500w să nu uiți să aibă și baterie corespunzătoare!!!

http://www.ebikescho...-ebike-wattage/

#142
config_sys

config_sys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 20.10.2008
merita asta?
https://www.gearbest.com/electric-bikes/pp_931863.html?wid=21

pentru mers la servici etc...

#143
Waldhar

Waldhar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.11.2016

View Postconfig_sys, on 25 decembrie 2017 - 22:20, said:

merita asta?
https://www.gearbest...863.html?wid=21

pentru mers la servici etc...

Exact cum spuneam, baterie de 72w și motor de 250w, recomand sa vezi linkul din postarea anterioara... Sau îl mai pun încă odată:


http://www.ebikescho...-ebike-wattage/

#144
oscar

oscar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2005
Waldhar, permite-mi sa spun ca bati campii cand spui "baterie de 72W" Asa ceva nu exista, poate ai inventat tu unitatea asta de masura pentru baterii. Ca sa intelegi mai simplu si sa nu mai dai informatii aiurea unora care nu au habar:
Bateria este caracterizata dpdv electric de:
1) tensiune (V)
2) capacitate (Ah), se poate folosi si varianta Wh ca produs intre tensiune si capacitatea in Ah, pentru a arata mai bine capacitatea de stocare a energiei
3) Curentul nominal sau maxim de descarcare (A)
Nu este obligatoriu ca doar o baterie de minim 500Wh sa poata duce decent un motor de 500W. Exista acumulatori ce au rata de descarcare foarte mare dar capacitate mica. Ex: acumulatorii LiPo folositi in RC care pot fi descarcati in mod constat cu 30-50-100A sau chiar mai mult, chiar daca au 2-3-5Ah. Acestia pot face fata cu usurinta unui consumator cu mult peste 500W, cu toate ca acest acumulator poate avea doar 50-100Wh. Ce este cu adevarat important atunci cand imperechezi un motor cu un acumulator este tensiunea nominala si curentul capabil de a-l furniza acumulatorul. De ex: Pt. motor 500W 48V ai nevoie de un acumulator cu tensiune nominala de 48V capabil sa furnizeze constant cel putin 10.4A.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate