Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Allview E4Lite in service de 3 ori in 3 saptamani

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
iulitl33

iulitl33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2017
Buna! Detin un telefon Allview e4lite, l-am trimis in service de 3 ori in 3 saptamani. De fiecare data cand l-am primit a functionat maxim 3 zile. Prima data mi-au resoftat, a 2-a zic ei ca mi-au schimbat placa de baza, dar este greu de crezut pentru ca functiona mai prost ca prima data(cat a functionat 2 zile). A 3-a oara am luat legatura cu serviceul si mi-au zis ca-mi schimba bateria, problema telefonului fiind cu totul alta. Am trimis mail la ei la ''Helpdesk'' si au luat telefonul in serviceul lor DIANGI prin care mi-au schimbat iar softul, am ridicat telefonul sambata si duminica dimineata deaja nu mai functiona. Este a 4-a oara, am incercat sa rezolv cu calm dar deaja imi pierd rabdarea! Daca a fost reparat de 3 ori nu sunt obligati sa-mi schimbe produdul? (mai ales ca s-a defectat atat de des, intr-un timp atat de scurt)  Cand l-am trimis acum a 4-a oara prin Altex, consultantul inainte sa-l trimita a sunat el personal pentru ca  la a 2-a reparatie este specificat cum ca sar fi inlocuit placa de baza, cand eu am verificat codul imei prin *#06# era acelasi, este inscris si pe cutia originala, deci interventia a fost falsa, nu sa schimbat placa de baza, de fiecare data cand l-am trimis mi-au schimbat doar softul. Cand am vorbit inainte de a trimite telefonul ieri mi s-a raspuns ca placa a fost schimbata dar sa rescris codul imei, de aceea este acelasi :)) hai sa fim seriosi ce service din lumea asta rescrie imei-ul, se si pierduse doamna... Am fost chiar la A.N.P.C, am facut plangere acolo, mi-au inregistrat totul.. Am avut rabdare si am incercat sa rezolv pe cale amiabila, dar cand ma-m lovit de nepasare, mi-am pierdut rabdarea. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu s-a eliminat faza cu trimiterea de 3 ori a produsului in service, iar acum ti-l inlocuiesc numai daca ei considera ca nu mai merita reparat, sau nu se mai gasesc nici piese de schimb si nici alte telefoane identice.

Sper ca patania asta sa-ti fie de folos, si sa nu mai dai atatia bani pe Allview cand la 50% din pret sau chiar mai ieftin iei acelasi produs de la mama lui, Gionee. Iar daca se strica asta e, iei altul.
Sau cumperi si tu un Motorola, HTC, LG, Samsung, Huawei, Lenovo sau Xiaomi, ca toata lumea.

Edited by Hider141, 12 September 2017 - 14:21.


#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postiulitl33, on 12 septembrie 2017 - 14:09, said:

Daca a fost reparat de 3 ori nu sunt obligati sa-mi schimbe produdul?
nu. legea garantiei s-a schimbat anul trecut. acum se schimba produsul doar daca sta in
service mai mult de 10% din durata totala de garantie. s-ar putea totusi sa ai noroc cu
anpc-ul si s-o rezolvi asa.

ce te sfatuim sa faci? am o tentativa de sarcasm, da' n-o sa continui. ai facut reclamatii la
service si mai ales, la anpc. ce naiba vrei sa mai faci? sa te bati cu ei? ai rabdare...si nu mai
lua Allview.

Edited by dygey, 12 September 2017 - 14:24.


#4
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010

View Postiulitl33, on 12 septembrie 2017 - 14:09, said:

Ce ma sfatuiti sa fac?

Sa nu mai cumperi produselel lor.

La fel am patit si eu acum vreo 2 ani cu un A4, care a stat mai mult in service Depanero decat la mine. Niste neseriosi. De atunci nu mai cumpar de la ei nimic.

#5
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
da ce boala are?ce face?

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postiulitl33, on 12 septembrie 2017 - 14:09, said:

Ce ma sfatuiti sa fac?
Nu mai cumpara trompete.

#7
aurel100680

aurel100680

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 26.08.2017

View Postiulitl33, on 12 septembrie 2017 - 14:09, said:

Cand l-am trimis acum a 4-a oara prin Altex, consultantul inainte sa-l trimita a sunat el personal pentru ca  la a 2-a reparatie este specificat cum ca sar fi inlocuit placa de baza, cand eu am verificat codul imei prin *#06# era acelasi, este inscris si pe cutia originala, deci interventia a fost falsa, nu sa schimbat placa de baza, de fiecare data cand l-am trimis mi-au schimbat doar softul. Cand am vorbit inainte de a trimite telefonul ieri mi s-a raspuns ca placa a fost schimbata dar sa rescris codul imei, de aceea este acelasi Posted Image) hai sa fim seriosi ce service din lumea asta rescrie imei-ul, se si pierduse doamna...
Cand se monteaza o placa noua, loturile acelea vin in varianta "bulk" si-n functie de datele placii de baza defecte se poate copia datele cu caracteristicele telefonului, gen IMEI, SN, etc

View Postnwo, on 12 septembrie 2017 - 14:22, said:

Sa nu mai cumperi produselel lor.

La fel am patit si eu acum vreo 2 ani cu un A4, care a stat mai mult in service Depanero decat la mine. Niste neseriosi. De atunci nu mai cumpar de la ei nimic.
Acum nu generaliza, daca tu ai avut ghinion la un produs defect ai mai dat si peste niste idioti care ti-au facut reparatiile aiurea asta nu inseamna ca toate produsele lor sunt la fel. Si eu am luat pentru copil un Allview A4 You si merge si-n ziua de azi dupa vreo 4 ani de la cumparare

Edited by aurel100680, 12 September 2017 - 14:35.


#8
iulitl33

iulitl33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2017

View Postsebastiansebi, on 12 septembrie 2017 - 14:24, said:

da ce boala are?ce face?
Se blocheaza display-ul,nu functioneaza touch-screen!

View Postericmario, on 12 septembrie 2017 - 14:27, said:

Nu mai cumpara trompete.
Cu siguranta nu voi mai cumpara, dar acum aflandu-ma in fata faptului implinit trebuie sa rezolv problema.

#9
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
asta se intampla cand se apuca romanasul nostru prin softurile scrise de fratii galbeni

#10
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010

View Postaurel100680, on 12 septembrie 2017 - 14:34, said:

Acum nu generaliza, daca tu ai avut ghinion la un produs defect ai mai dat si peste niste idioti care ti-au facut reparatiile aiurea asta nu inseamna ca toate produsele lor sunt la fel. Si eu am luat pentru copil un Allview A4 You si merge si-n ziua de azi dupa vreo 4 ani de la cumparare

Crede-ma ca nu am fost singurul ghinionist, ai 32 de pagini de "lauda" la adresa acestui minunat telefon: https://forum.softpe...u/page__st__216

Ideea este ca inca de pe atunci, marea majoritate si-au dat seama de calitatea produselor Allview. Bineinteles ca mai sunt unii care urmeaza sa se convinga singuri...

#11
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
eu nu stiu ce naiba sa mai cred,trei tel am avut de le allview,toate cu probleme,culmea ca dupa rescrierea altor softuri au mers perfect

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate