Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Mi Note 3

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
735 replies to this topic

#415
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004

View Postzzzttt9, on 17 iunie 2018 - 17:43, said:

confirma cineva daca suporta dual 4g permanent ? cipul suporta.
[ https://pplware.sapo.pt/wp-content/uploads/2018/05/Dual-4G-VoLTE.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pe digi+vodafone nu merge 4g simultan.

#416
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
Dupa ce sim-ul a ajuns intr-un iPhone X, unde am observat ca e functional atat VoLTE cat si VoWiFi, am reusit sa activez si pe Mi Note 3 optiunea VoLTE.

Chiar se simt diferentele in convorbire.

Attached File  volte.jpg   30.96K   31 downloads

In momentul in care va fi functional si VoWiFi voi putea zice ca telefonul e 100% ce am nevoie. Sper ca asta sa se intample mai repede de urmatorii 2 ani. Cam atat tin un telefon.

#417
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
cat timp ai tinut sim-ul in iphone?

Vad ca ai orange...eu am Digi. Cred ca e alta mancare de peste.

#418
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
Cu tot cu teste pe VoLTE si VoWiFi, nu cred ca a stat cartela mai mult de jumatate de ora in iphone.

Dat fiind faptul ca in lista de dispozitive acceptate de orange pentru VoLTE nu apare nici un Xiaomi si cu toate astea functioneaza, cred ca intr-un fel sau altul ar trebui ca si VoWiFi ar trebui sa functioneze fara probleme.

Cred ca cineva nu vrea ca acest serviciu sa fie folosit de toti.

Edited by VladCatalin, 18 June 2018 - 17:27.


#419
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Cred că cineva (chinezii) nu au inclus VoWiFi in nici un Xiaomi. VoLTE este funcțional în rețeaua Orange pe telefoane Xiaomi de peste 1 an, spre 2. Și cum aceste setări (dezvoltate de Qualcomm/Mediatek) sunt incluse într-un anume fișier aproape inacesibil de modificat, se stă la mâna lor.

#420
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004

View Postundercom, on 18 iunie 2018 - 07:33, said:

Nu știu dacă funcționează, nu am husa flip dar există opțiunea asta in settings/lock screen & password/advanced settings/smart cover mode.
Este activat, acesta ajuta cind inchizi husa sau o deschizi de activeaza ecranul sau il inchide

Edited by dannek, 18 June 2018 - 21:10.


#421
undercom

undercom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.03.2006
Poate în poza cu husa apare alt telefon. E posibil ca mi note 3 sa nu aibă astfel de afișaj?

Edited by undercom, 20 June 2018 - 07:12.


#422
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008

View Postundercom, on 18 iunie 2018 - 07:33, said:

Nu știu dacă funcționează, nu am husa flip dar există opțiunea asta in settings/lock screen & password/advanced settings/smart cover mode.
Eu am pe acest telefon husa flip NILLKIN cu care functioneaza perfect functia "smart cover mode / coperta inteligenta". Mai am si o alta husa flip cu care nu functioneaza aceasta functie, ceeace inseamna ca si husa flip va trebuii sa fie neaparat compatibila cu aceasta functie.

.
Vad ca e disponibila actualizarea "MIUI V9.5.4.0.NCHMIFA Stabil", ...a incercat-o cineva?

Edited by w140, 20 June 2018 - 08:40.


#423
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Am instalat versiunea 9.5.4.0 dar sincer nu văd nici o modificare , a fost un update de 200 și ceva de Mb ...eu totuși sper că în viitorul apropiat să avem Miui10.

#424
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
A activat cineva VOLTE la digi  pe telefonul asta? Ma gandesc daca merge activat pe sim VOLTE pe folosind un telefon compatibil  si apoi mutat sim-ul in MI NOTE 3.

#425
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004
in dimineata asta a venit update la MIUI 9.6.2.0

#426
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Unde asta? xiaomi.eu?

#427
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004
Cind am activat wifi mi-a spus ca este o actualizare noua a sistemului

#428
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
Și eu am făcut update. Acum "culoarea orei" de pe ecranul de blocare este neagră (nu prea îmi place). Am citit că o sa primim ceva miui10?!

#429
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Se pare ca baietii de pe xiaomi.eu au ramas in urma. Cred ca e prima data cand am versiune mai veche decat global :D

#430
undercom

undercom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.03.2006
La fel și la mine. Am postat și la forum la ei. Cred că i-a luat prin surprindere update-ul asta. Sunt pe 9.5.10.0 Stable Xiaomi.eu. as vedem daca avem noroc în câteva zile de 9.6.2.0.

View Postdannek, on 25 iunie 2018 - 07:17, said:

in dimineata asta a venit update la MIUI 9.6.2.0

Ceva îmbunătățiri vizibile?

#431
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004
Poate la MIUI 10 il face sa mearga Android Auto

#432
ghinduta1

ghinduta1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2007
salutare. dupa 2 ani si 6 luni de utilizare redmi note 2 (telefon de nota 15) m-am hotarat sa fac upgrade la mi note 3 (dupa multe studii si cercetari). telefonul are soft global stabil 9.5.4 (cu ce a venit in cutie). nu pot spune ca ma deranjeaza prea mult, dar mi se pare ca la capitolul poze nu este ca in prezentari (adica se poate si mai bine). de asemenea, mi se pare ca semnalul este mai slab decat redmi note 2 (are fluctuatii mai mari in aceleasi conditii). din ce ati testat, ce versiune de soft face pozele cel mai bine, are semnalul mai stabil, etc... (fara a pierde la stabilitate si/sau baterie - cei de la xiaomi sunt experti in a repara ceva si strica altceva :)? de asemenea, pentru a trece pe soft xiaomi.eu, am cam inteles pasii, dar acest lucru implica factory reset? (parca nu as avea chef de reconfigurat si reinstalat aplicatiile). multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate